W czasach przyśpieszonej cyfryzacji Grupa Spyrosoft rośnie i otwiera nową spółkę
Me & My Friends
Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/
Cyfryzacja to podstawowy trend w gospodarce oraz priorytet w rozwoju wielu przedsiębiorstw. Przejście na nowe technologie nabiera dzisiaj tempa, bo w dobie pandemii zyskują one większe znaczenie i pozwalają szybciej dostosować się do zmiennego otoczenia. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na kompleksowe i dobrze dopasowane rozwiązania cyfrowe. Grupa Spyrosoft rozumie oczekiwania klientów i otwiera nową spółkę Unravel, która oferuje usługi z zakresu business i product design.
W procesie wytwarzania rozwiązań cyfrowych najważniejsze są jego pierwsze etapy, gdyż to one decydują o późniejszym sukcesie lub porażce całości. Badania, prototypowanie, eksperymentowanie i testowanie pomysłów wspólnie z użytkownikami na samym początku tworzenia rozwiązania to klucz do uniknięcia błędów, których eliminacja po wdrożeniu może kosztować sto razy więcej niż na początku – mówi Jarosław Mroczek, CEO Unravel S.A.
Wraz z powstaniem kreatywnej siły Grupy – spółki Unravel, oferta Grupy Spyrosoft powiększyła się o usługi takie, jak: product design – zapewniający najlepsze doświadczenia użytkownikom produktów cyfrowych, product management – wspierający procesy operacyjne klienta, audyty i testy doświadczeń użytkownika, a także akcelerator innowacyjności, który pozwala na szybkie walidowanie koncepcji nowych produktów z ich przyszłymi użytkownikami.
Unravel pomaga klientom dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego, być konkurencyjnym, a także wcielać w życie pomysły na kolejne produkty czy usługi cyfrowe. Eksperci nowej spółki wykorzystują w swojej pracy metodę Design Sprint. Dzięki temu ich klienci mogą zaoszczędzić miesiące pracy i zrealizować swoje cele w kilka tygodni.
Dlaczego Grupa zdecydowała się na nowy brand?
Oferta Unravel, choć komplementarna z tym, co obecnie oferuje Grupa Spyrosoft, realizowana jest w oparciu o inne metody i filozofię pracy. W obszarze product design kluczowe jest eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, a najchętniej stosowaną filozofią pracy – Design Thinking. Ta odrębność metod pracy oraz portfolio usług zadecydowały o utworzeniu nowej marki w ramach Grupy.
W Unravel stawiamy na kulturę eksperymentowania. Dzięki temu zespół, który tworzymy posiada przestrzeń do kreowania i testowania swoich pomysłów. Wierzymy, że autonomia, chęć samodoskonalenia oraz poczucie celu tworzą razem doskonałe podłoże, na którym mogą rozwijać się organizacje nastawione na rozwój i wzrost. Taki jest mój pomysł na spółkę Unravel od samych jej początków – komentuje Jarosław Mroczek.
Siła w Grupie
Obecność Unravel w Grupie Spyrosoft pozwala oferować klientom wsparcie na każdym etapie cyklu życia produktu – od pomysłu i jego wstępnych weryfikacji, przez stworzenie i wdrożenie oprogramowania, po jego późniejszy rozwój i utrzymanie.
Oferta Unravel skupia się na wczesnych fazach projektowania produktów i usług biznesowych, podczas gdy pozostałe spółki Grupy Spyrosoft specjalizują się w ich dostarczaniu. Dzięki temu oferujemy naszym klientom kompleksowe podejście do procesu cyfryzacji. Dzisiaj, te pierwsze etapy prac mają szczególne znaczenie, bo pozwalają na szybkie i efektywne stworzenie i dostosowanie produktów cyfrowych do zmieniającego się otoczenia – mówi Sebastian Łękawa, Członek Zarządu Spyrosoft S.A.
O Grupie Spyrosoft:
Spyrosoft założono w 2016 roku we Wrocławiu, firma działa w branży IT i zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Spyrosoft oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Artificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.
W skład Grupy Kapitałowej Spyrosoft S.A wchodzą m.in. Spyrosoft S.A., Spyrosoft Solutions S.A. oraz Unravel S.A. Od lutego 2020 roku spółka Spyrosoft S.A. jest notowana na rynku NewConnect.
Biura Grupy znajdują się we Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.
Więcej informacji na: www.spyro-soft.pl oraz www.unravel.cc.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.