Komunikaty PR

W północnej Etiopii liczba niedożywionych dzieci wzrosła dziesięciokrotnie

2021-07-30  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Przez kilka ostatnich miesięcy, z powodu toczącego się konfliktu, region Tigraj był praktycznie niedostępny dla organizacji humanitarnych. Teraz, kiedy pracownicy UNICEF docierają do osób poszkodowanych, potwierdzają się nasze największe obawy i najgorsze scenariusze.

 

UNICEF szacuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy, nawet 100 tysięcy dzieci w tym regionie może cierpieć na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia. Ten stan bezpośrednio zagraża ich życiu. Do tej pory, średnia roczna liczba przypadków niedożywienia u dzieci była tam dziesięć razy niższa.

 

Prawie połowa (47%) wszystkich kobiet w ciąży i karmiących piersią jest poważnie niedożywiona. Ten stan może mieć fatalne konsekwencje dla matki i dziecka. Może powodować komplikacje okołoporodowe, ryzyko śmierci matki podczas porodu czy niedożywienia u dziecka.

 

W skonfliktowanym regionie Tigraj zniszczony jest system żywnościowy, medyczny i wodno-sanitarny. Od ich funkcjonowania zależy przetrwanie dzieci. Ryzyko wybuchu epidemii jest wysokie, szczególnie w przepełnionych miejscach pobytu przesiedlonych rodzin, gdzie trudno o zachowanie prawidłowej higieny.

 

W ubiegłym tygodniu byłam w dystryktach Wajirat i Gijet, które były praktycznie niedostępne podczas konfliktu. Zobaczyłam warunki, w jakich żyją dzieci. W wielu miejscach nie było zapasów żywności terapeutycznej potrzebnej do leczenia ostrego niedożywienia, nie było antybiotyków. Placówki medyczne nie miały elektryczności, a dzieci nie były szczepione od miesięcy.

 

Niedawna eskalacja konfliktu w sąsiednich regionach Afar i Amhara, gdzie prawie 1,5 miliona ludzi już boryka się z poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, dodatkowo pogarsza warunki w całej północnej Etiopii. Dziesiątki tysięcy osób zostało przesiedlonych. Sklepy spożywcze zostały splądrowane. Bez pomocy humanitarnej, liczba niedożywionych dzieci wzrośnie powyżej już i tak alarmującego poziomu. UNICEF niesie teraz pomoc, aby zaspokoić chociaż podstawowe potrzeby dzieci i ich rodzin.

 

Potrzebujemy swobodnego dostępu do regionu Tigraj, aby zapewnić wsparcie, którego dzieci pilnie potrzebują. Obecnie w naszych magazynach w tym regionie mamy 6900 kartonów gotowej do spożycia żywności terapeutycznej. To wystarczy, aby leczyć poważne niedożywienie u zaledwie 6900 dzieci.

 

Walka z katastrofalną sytuacją żywnościową, medyczną i wodną wymaga pomocy humanitarnej na masową skalę. To oznacza, że ​organizacje pomocowe muszą mieć możliwość wykonywania swojej pracy i misji bez przeszkód. UNICEF apeluje do wszystkich stron o przestrzeganie ich podstawowego obowiązku ochrony dzieci. Dramatyczny kryzys żywnościowy w regionie Tigraj i w sąsiednich regionach jest spowodowany konfliktem zbrojnym i mogą go rozwiązać tylko strony konfliktu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion Biuro prasowe
2025-07-21 | 09:00

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Tegoroczne hasło kampanii prowadzonej przez Grupę Żywiec „Nakręć mile, nie promile” ma zachęcić użytkowników jednośladów do odpowiedzialności za
Problemy społeczne Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
2025-06-24 | 18:00

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy i premiera raportu podsumowującego ogólnopolski projekt Związku Przedsiębiorców
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Handel

Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.

Polityka

Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.