Komunikaty PR

W Zalasewie dla rodzin, dla dzieci.

2021-08-25  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania Zdj. Bud. ( 1.1 MB )

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa dwóch budynków wielorodzinnych w ramach projektu Radosna 4 w podpoznańskim Zalasewie. Wraz z rozbudową osiedla zmienia się także jego infrastruktura.

 

Radosna 4 to kontynuacja popularnego projektu mieszkaniowego na terenie podpoznańskiego Zalasewa. Obecnie trwają prace przy realizacji czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych, łącznie 236 mieszkania. Przyszli lokatorzy do wyboru mają lokale, 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 34,10 do 68,94 mkw. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach ciekawie wykończone balkony. Co istotne, do dyspozycji mieszkańców będą również windy oraz komórki lokatorskie. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Wraz z rozbudową osiedla powstają też kolejne udogodnienia dla mieszkańców lokali z poprzednich etapów inwestycji. Dzięki łagodzeniu obostrzeń covidowych możliwe było uroczyste otwarcie na terenie osiedla Radosna 3 nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw. Były oczywiście przemowy zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych, ale przede wszystkim zabawy i konkursy dla najmłodszych, którzy licznie stawili się na imprezie. Dzieci bawiły się w piaskownicy, na zjeżdżalni, wspinały się na linach, skakały przez skakankę, przesadzały kwiaty, jednocześnie ucząc się, czym te rośliny się cechują… wymieniać można długo. - Firma Agrobex od lat stara się tworzyć przy swoich osiedlach takie miejsca, jak ten plac zabaw. Po pierwsze, dokładamy wszelkich starań, by były atrakcyjne, a po drugie, dbamy o bezpieczeństwo ich użytkowników. Deklaruję, że w kolejnych lokalizacjach inwestycji także taką przestrzeń stworzymy – mówił na imprezie Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex. Warto podkreślić, że to już czwarty plac zabaw, który Agrobex przygotował w Zalasewie. Firma regularnie podejmuje działania z myślą o lokalnej społeczności, w tym mieszkańcach realizowanych przez siebie osiedli.

Rozbudowa osiedla Radosna 4 przebiega zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie realizacji tego etapu to III kwartał bieżącego roku - 2 budynki, oraz II kwartał 2022 roku – budynek 3 i 4. Ceny rozpoczynają się od 6400 zł brutto za mkw. Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz. Działają również autobusowe linie poznańskie. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe (m.in. Biedronka, Lidl, Dino). Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się nowa szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.