Komunikaty PR

Wakacje 2022: włoski region Emilia Romagna powraca do normalności po pandemii

2022-06-21  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kępa
24/7 Communication

Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
kinga.kepa|247.com.pl| |kinga.kepa|247.com.pl
501090578
https://247.com.pl/

Od pierwszego kwietnia we Włoszech nastąpiło poluzowanie restrykcji związanych z koronawirusem. Noszenie masek obowiązuje jedynie w publicznym transporcie, teatrach i zamkniętych przestrzeniach. To dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących do regionu Emilia Romagna. Ponadto, luzowaniu obostrzeń towarzyszy powrót licznych festiwali i wydarzeń.

Ponad 200 eventów w regionie!

Po dwóch długich pandemicznych latach, powracają festiwale - jedna z wizytówek regionu Emilia Romagna. Wybór ponad 200 wydarzeń jest imponujący, a różnorodna tematyka sprawia, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie – od wydarzeń kulturalnych po doznania kulinarne, a nawet duchowe. Tegoroczne lato będzie pierwszym od 2019 roku, w którym wszystkie festiwale powrócą do standardowej formy sprzed pandemii.

Niecodziennym wydarzeniem, na które szczególnie warto zwrócić uwagę jest festiwal „Różowa Noc”, odbywający się w dniach 1-3 lipca na całym wybrzeżu Adriatyku, które rozciąga się od Lidi di Ferrara, Cesenatico, Rimini (serce festiwalu), aż po Riccione i miejscowość Cattolica. W pierwszy weekend lipca region Emilia Romagna od zachodu do świtu zamieni się w różową krainę rozświetloną światłem, eksplodującą dźwiękami i obrazami oraz mieniącymi się odcieniami różu.  Motto tegorocznego festiwalu to „Róż&Miłość” (ang. Pink&Love), które reinterpretuje uniwersalny przekaz „Pokój&Miłość” (ang. Peace&Love) poprzez motyw przewodni festiwalu. Wydarzenie skupia się na tematyce „self care” czyli dbania o ciało od środka i na zewnątrz poprzez aktywność fizyczną, pozytywne myślenie, wymianę doświadczeń, bliskość natury, pobudzanie wyobraźni, optymizm, empatię i witalność.

Bezpieczeństwo przede wszystkimi, czyli co nowego na plażach

Oprócz bogatej oferty festiwali, piaszczyste plaże regionu Emilia Romagna to nie lada gratka dla wszystkich, którzy potrzebują odpocząć od rutyny dnia codziennego i zresetować umysł tak, by być gotowym na kolejne wyzwania. Relaks z widokiem na morskie fale sprzyja wyciszeniu, a odległość między parasolami na strzeżonych plażach to bezpieczne i komfortowe 12m2. Wyjątkiem jest Rimini, w którym odstępy między parasolami wynoszą od 15 do 18m2 dla jeszcze większej wygody turystów. Na plażach niestrzeżonych obowiązuje zasada unikania większych skupisk. Ponadto, wszelkie miejsca wspólne są regularnie dezynfekowane, a leżaki, krzesła czy parasole – regularnie odświeżane po każdorazowym użytku.

Zobacz najnowszy spot, zakochaj się w regionie Emilia Romagna i przeżyj prawdziwe włoskie wakacje!

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do regionu Emilia Romagna dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR Kampania społeczna „Teraz mnie widzisz” Fundacji Avalon, dostrzeżona i doceniona Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:00

Kampania społeczna „Teraz mnie widzisz” Fundacji Avalon, dostrzeżona i doceniona

Niewidzialność osób z niepełnosprawnościami była tematem przewodnim szóstej kampanii społecznej Fundacji Avalon, która właśnie dobiegła końca.  Jej celem było
Media i PR McCANN wzmacnia szeregi kreatywne – dołączają Paweł Cholewa i Kamil Kuć
2024-04-17 | 10:00

McCANN wzmacnia szeregi kreatywne – dołączają Paweł Cholewa i Kamil Kuć

W kwietniu do McCANN, wiodącej agencji reklamowej w Polsce, dołączył nowy team kreatywny w składzie Paweł Cholewa jako Senior Art Director i Head of Design oraz Kamil Kuć jako Senior
Media i PR NRK wybiera platformę Nevion VideoIPath typu Broadcast Control
2024-04-16 | 13:00

NRK wybiera platformę Nevion VideoIPath typu "Broadcast Control"

Norweski nadawca publiczny NRK podjął decyzję o modernizacji systemów produkcyjnych i zainwestował w platformę orkiestrującą systemy produkcji telewizyjnej VideoIPath,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.