Warszawska Lumea już nad ziemią. Dojazd metrem
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Cieszące się dużym zainteresowaniem Osiedle Lumea rośnie na Bemowie. Niedaleko mają zostać wybudowane dwie stacje metra. Ich bliskość to jeden z najbardziej docenianych atutów w Warszawie.
Osiedle Lumea przy ul. Batalionów Chłopskich to inwestycja Bouygues Immobilier Polska. Składa się z dwóch budynków. Ich budowa przebiega równolegle. Gotowa jest konstrukcja podziemnej hali garażowej, natomiast prawie gotowa jest konstrukcja parteru. To oznacza, że już niebawem rozpocznie się wznoszenie pięter, których będzie cztery.
Osiedle Lumea to 140 mieszkań: od kawalerek poniżej 30 metrów kwadratowych po 4-pokojowe powyżej 100 mkw. Każde z balkonem, loggią lub ogródkiem. Wolnych zostało kilkadziesiąt. Co sprawiło, że większość została sprzedana, zanim budynki tak naprawdę odrosły od ziemi? – Za sukcesem osiedla stoi kompilacja wielu jego cech. Na wyróżnienie zasługują funkcjonalne układy mieszkań, w tym najkorzystniejsze dla rodzin, i modernistyczna stylistyka z pnącymi się po ścianach roślinami. Ogromne znaczenie mają dwie stacje metra zaplanowane w pobliżu – wymienia Małgorzata Maziarz, menedżer ds. sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
Chrzanów i Lazurowa
Niedaleko Osiedla Lumea powstaną stacje Chrzanów i Lazurowa. To dwie z trzech zaplanowanych stacji ostatniego odcinka drugiej linii metra. Trzecią jest Karolin, która zostanie wybudowana nieco dalej jako końcowa stacja drugiej linii. Wnioski o pozwolenie na budowę zostały już złożone.
Projekty powstają, tymczasem na początku roku zostały zaprezentowane pierwsze wizualizacje planowanych stacji. Lazurowa została przedstawiona w dwóch wersjach: z węzłem przesiadkowym i bez. Węzeł przy Lazurowej miałby połączyć metro, tramwaje i autobusy, na czym skorzystają zarówno warszawiacy, jak i osoby dojeżdżające z okolic.
Według planów metro ma zacząć jeździć na Chrzanów (część Bemowa) pod koniec 2022 roku. Pierwszy etap Osiedla Lumea, ten aktualnie budowany, powinien być gotowy kilka miesięcy wcześniej. Deweloper przewiduje etap drugi, który także ma się składać z dwóch budynków – o podobnym układzie.
Dla wielu warszawiaków dostęp do metra jest czynnikiem przesądzającym o wyborze lokalizacji, dlatego deweloper Bouygues Immobilier Polska wybiera miejsca koło istniejących lub planowanych stacji. – W ostatnim czasie odnotowujemy zwiększone zainteresowanie mieszkaniami w pobliżu metra – przyznaje Małgorzata Maziarz.
Park i rezerwat
Stacje Lazurowa i Chrzanów to nie jedyne walory lokalizacji Osiedla Lumea. – W okolice osiedla dojeżdża kilka linii autobusowych, dodatkowo możliwy jest szybki dojazd do trasy S8. Niedaleko jest park, a nawet rezerwat przyrody. Niemal w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe i ścieżki rowerowe – wymienia Małgorzata Maziarz.
Bezpośrednio na osiedlu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz na zewnątrz, stojaki na rowery, a także plac zabaw z drewnianym wyposażeniem. Ciekawostkami z obszaru osiedlowej bioróżnorodności są poidełka i karmniki dla ptaków oraz domki dla pożytecznych owadów m.in. pszczół i biedronek.
Osiedle Lumea to druga inwestycja na Bemowie dostępna aktualnie w ofercie Bouygues Immobilier Polska. Nieopodal znajduje się zespół 52 przestronnych domów szeregowych Villa de Charme.
Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 51 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 7200 mieszkań.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.