Warszawski biurowiec EQ2 Grupy Waryński z wiechą
Prestige PR
Włodarzewska 81C lok 81
02-393 Warszawa
i.wisniewska|prestigepr.pl| |i.wisniewska|prestigepr.pl
508 927 958
www.prestigepr.pl
Do budynku biurowego EQ2 najemcy wprowadzą się w 1Q 2021 roku. Biurowiec osiągnął już docelową wysokość, a zakończenie prac konstrukcyjnych uczczone zostało symboliczną wiechą. Za komercjalizację projektu odpowiada firma Walter Herz.
EQ2 to kolejna inwestycja biurowa, którą Grupa Holdingowa Waryński realizuje w Warszawie. Ekskluzywny biurowiec powstaje na bliskiej Woli, u zbiegu ulic Wschowskiej i Ordona. Nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 4300 mkw. zaoferuje najwyższej klasy powierzchnię biurową oraz powierzchnię usługową usytuowaną na parterze budynku.
Budowa EQ2 ruszyła we wrześniu 2019 roku, a z końcem lutego br. budynek osiągnął stan zero. W technologii ścian szczelinowych wykonana została dwukondygnacyjna część podziemna biurowca z miejscami parkingowymi. Aktualnie inwestor poinformował o zakończeniu prac konstrukcyjnych budynku i zamknięciu tym samym kolejnego etapu budowy inwestycji. W następnych fazach realizacji projektu, zgodnie z przyjętym harmonogramem, kontynuowane będą prace wykończeniowe na elewacji i we wnętrzu obiektu.
- Budynek EQ2 został zaplanowany jako domknięcie pierzei ulicy Ordona. W przyszłości będzie ona stanowić jedną z głównych osi komunikacyjnych Odolan. I tak, jak planowany tramwaj w końcu połączy Wolę z Ochotą, tak budynek EQ2 łączy kameralność ze standardem centrum, ekologię i sztukę, pracę z relaksem - mówi Bogdan Borkowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Butikowy, szklany biurowiec powstaje na terenie Woli, która wyrasta na największy hub biznesowy Warszawy, w pobliżu Dworca Zachodniego i dwóch głównych arterii komunikacyjnych miasta – alei Jerozolimskich i Prymasa Tysiąclecia. Lokalizacja budynku w pobliżu ścisłego centrum pozwala jego użytkownikom na wygodne korzystanie z transportu miejskiego, w tym także biegnącej niedaleko nowej linii metra.
W pobliżu EQ2 znajduje się wiele klimatycznych terenów zielonych i rekreacyjnych, stanowiących atut tej części warszawskiej Woli, a w najbliższym sąsiedztwie budynku usytuowane są praktyczne usługi, restauracje i klub fitness. Od lotniska im. Chopina natomiast dzieli biurowiec tylko 10 km.
- Najemcy doceniają, zarówno standard wykonania EQ2, jak i usytuowanie biurowca. Dużą zaletą dla firm poszukujących powierzchni biurowej w obrębie centralnego obszaru Warszawy jest także bliski termin oddania budynku, wyznaczony na początek przyszłego roku. Firmy, które zdecydują się ulokować w tym prestiżowym budynku swoją siedzibę, będą mogły wprowadzić się do biur wykończonych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami już w pierwszym kwartale przyszłego roku - informuje Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner/CEO w Walter Herz.
We wszystkich, swoich projektach Grupa Holdingowa Waryński kładzie nacisk na rozwiązania ekologiczne. W przypadku EQ2 ich zastosowanie potwierdzi certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.
Projekt zakłada szereg innowacyjnych rozwiązań. Na terenie obiektu znajdzie się miejsce ładowania aut elektrycznych. Natomiast na zielonej części dachu biurowca rozmieszczone zostaną ule miejskie. W otoczeniu EQ2 znajdzie się także specjalnie zaprojektowana pod tym kątem zieleń. Kojący wpływ otaczającej budynek natury uzupełni także roślinność, pełniąca funkcję naturalnych elementów wystroju wnętrz biurowca.
Wyjątkowy charakter lokalizacji podkreśli również inspirujące sąsiedztwo. Kamienica usytuowana w pobliżu EQ2 stać się ma zewnętrzną galerią sztuki. Zapewni to użytkownikom biurowca niepowtarzalne, artystyczne otoczenie pracy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.