Komunikaty PR

Wawel przedłuża Dzień Dobrych Uczynków

2020-05-19  |  09:00
Biuro prasowe

19 maja, czyli Dzień Dobrych Uczynków, od lat jest okazją do bezinteresownego pomagania i czynienia dobra. Do inicjatywy kolejny już raz przyłącza się firma Wawel. Całkowity zysk ze sprzedaży specjalnego, okazyjnego zestawu słodyczy, dostępnego w sklepie internetowym firmy zostanie przekazany na rzecz służby zdrowia.

W serwisie slodkiwawel.pl od 18 maja do końca czerwca dostępny jest „Dobry Zestaw” siedmiu produktów, w skład którego wchodzą m.in. czekolady, galaretki malinowe i Królewskie Mleczko oraz cenione od lat czekoladki nadziewane Malaga i galaretki Mieszanka Krakowska. Cały zestaw kosztuje 73 złote, a zysk z jego sprzedaży zostanie przekazany na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Inicjatywa firmy nie jest pierwszym gestem pomocy dla szpitali. „W ramach podziękowania dla lekarek i lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym, przekazaliśmy łącznie już ponad tonę słodyczy” – mówi Sylwia Warnecka z Fundacji Wawel z Rodziną. „To, by w Dniu Dobrych Uczynków skupić się na wsparciu szpitali, było więc naturalną decyzją” - dodaje.

By przyłączyć się do inicjatywy, wystarczy kupić „Dobry Zestaw” na stronie slodkiwawel.pl. Dostawa jest darmowa – podobnie jak wszystkie zakupy w serwisie powyżej 49 złotych.

Dzień Dobrych Uczynków obchodzony jest w firmie Wawel już od kilku lat.  Poprzednie edycje skierowane były do mieszkańców Krakowa i organizowane wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.