Wawel przedłuża Dzień Dobrych Uczynków
19 maja, czyli Dzień Dobrych Uczynków, od lat jest okazją do bezinteresownego pomagania i czynienia dobra. Do inicjatywy kolejny już raz przyłącza się firma Wawel. Całkowity zysk ze sprzedaży specjalnego, okazyjnego zestawu słodyczy, dostępnego w sklepie internetowym firmy zostanie przekazany na rzecz służby zdrowia.
W serwisie slodkiwawel.pl od 18 maja do końca czerwca dostępny jest „Dobry Zestaw” siedmiu produktów, w skład którego wchodzą m.in. czekolady, galaretki malinowe i Królewskie Mleczko oraz cenione od lat czekoladki nadziewane Malaga i galaretki Mieszanka Krakowska. Cały zestaw kosztuje 73 złote, a zysk z jego sprzedaży zostanie przekazany na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem.
Inicjatywa firmy nie jest pierwszym gestem pomocy dla szpitali. „W ramach podziękowania dla lekarek i lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym, przekazaliśmy łącznie już ponad tonę słodyczy” – mówi Sylwia Warnecka z Fundacji Wawel z Rodziną. „To, by w Dniu Dobrych Uczynków skupić się na wsparciu szpitali, było więc naturalną decyzją” - dodaje.
By przyłączyć się do inicjatywy, wystarczy kupić „Dobry Zestaw” na stronie slodkiwawel.pl. Dostawa jest darmowa – podobnie jak wszystkie zakupy w serwisie powyżej 49 złotych.
Dzień Dobrych Uczynków obchodzony jest w firmie Wawel już od kilku lat. Poprzednie edycje skierowane były do mieszkańców Krakowa i organizowane wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.