Komunikaty PR

Whirlpool Corporation zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji

2021-05-10  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania logo ( 0.08 MB )

Firma Whirlpool Corporation ogłosiła dziś zobowiązanie osiągnięcia globalnej, zerowej emisji netto w swoich fabrykach i operacjach do 2030 roku. Zobowiązanie obejmuje 35 fabryk Whirlpool Corporation oraz jej duże centra dystrybucyjne na całym świecie i dotyczy wszystkich emisji bezpośrednich (zakres 1) oraz tych związanych z dostawą energii (zakres 2).

Whirlpool zobowiązał się również do 20-procentowej redukcji emisji związanej z użytkowaniem jego produktów na całym świecie (zakres 3) do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 2016 r. Ten cel został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets i opiera się na 60-procentowej redukcji emisji we wszystkich zakresach od 2005 roku.

"Whirlpool Corporation od dawna angażuje się w zrównoważony rozwój. Już ponad 50 lat temu otworzyliśmy pierwsze biuro zajmujące się tym zagadnieniem” - mówi Marc Bitzer, Prezes i Dyrektor Generalny Whirlpool Corporation. „Nasze zaangażowanie w zerową emisję netto jest ważnym kamieniem milowym w naszych nieustających wysiłkach na rzecz poprawy jakości życia rodzinnego poprzez ochronę naszej planet i społeczności”.

Emisje z zakresów 1 i 2

Whirlpool Corporation osiągnie cel zerowej emisji we wszystkich swoich fabrykach i operacjach do 2030 r. dzięki bieżącym i nieustająco wdrażanym nowym inicjatywom na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym:

  • dążenie do 100-procentowego wykorzystania energii odnawialnej poprzez połączenie:
    • instalacji turbin wiatrowych i paneli słonecznych, co skutkuje rekordowo niskim poziomem zużycia energii i wody w przeliczeniu na produkowane przez firmę urządzenia;
    • wirtualnych umów Power Purchase Agreements (VPPA) i PPA z firmami energetycznymi w celu finansowania farm wiatrowych i słonecznych, gdzie firma produkuje i pozyskuje energię odnawialną dla domów na całym świecie. Whirlpool zainicjował swoją pierwszą umowę VPPA w Teksasie w styczniu 2021 roku. Będzie ona pokrywać 50 procent emisji firmy z zakresu 2 w USA i pomoże zmniejszyć ogólny ślad węglowy działalności o prawie 15 procent.
  • poprawę efektywności energetycznej w zakładach i operacjach, w tym instalacja diod LED i wdrażanie systemów zarządzania energią we wszystkich fabrykach i obiektach.
  • kompensację wytwarzanego dwutlenku węgla, a ponadto wszelkich pozostałych emisji, których nie można uniknąć.

Whirlpool Corporation zobowiązuje się do zapewnienia całkowitej przejrzystości poprzez regularne aktualizacje i pełną jawność rocznego sprawozdania zrównoważonego rozwoju.

Emisje z zakresu 3

Aby ograniczać emisje z zakresu 3, Whirlpool Corporation projektuje swoje urządzenia tak, aby były jak najbardziej oszczędne pod względem zużycia energii i wody. W ramach tego firma inwestuje w innowacje, które automatycznie kontrolują poziomy wody, nastawiają jako domyślne korzystanie z zimnej wody i dozują detergenty, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wpływ na środowisko i zaoszczędzić czas oraz pieniądze konsumentów. W ten sposób Whirlpool Corporation dąży do zmniejszenia emisji z zakresu 3 do 2030 r. o dodatkowe 20% w stosunku do poziomów z 2016 r., opierając się na 60-procentowym zmniejszeniu śladu węglowego swoich produktów, używanych od 2005 r.

„Jesteśmy dumni z zobowiązań, które dotychczas podjęliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że nasz wpływ na klimat wykracza poza nasze fabryki i obiekty” - mówi Ron Volgewede, Globalny Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Whirlpool Corporation. „Dlatego zobowiązujemy się do dalszego wprowadzania ulepszeń w całym łańcuchu wartości, dążąc do osiągnięcia przez nas w dłuższej perspektywie zero emisji netto w zakresach 1, 2 i 3”.

Ponieważ produkcja tworzyw sztucznych i zakończenie ich użytkowania w dużym stopniu przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych, Whirlpool Corporation podejmuje również
– w ramach swoich wysiłków na rzecz sprostania wyzwaniom klimatycznym - działania mające na celu zmniejszenie ilości odpadów, w tym:

  • maksymalizację stopnia wykorzystania materiałów i minimalizację ilości odpadów na wysypiskach w ramach wdrażania World Class Manufacturing, czyli doskonalenia procesów produkcyjnych. Whirlpool Corporation pracuje nad tym, aby do 2022 roku osiągnąć poziom “zero odpadów na wysypiskach śmieci“ (ang. “Zero Waste To Landfill”) we wszystkich swoich zakładach produkcyjnych na świecie. Obecnie w ponad 70% fabryk firmy Whirlpool te normy są już osiągnięte. Jeśli chodzi o Polskę, zakłady w Łodzi i Radomsku również spełniają te parametry, natomiast zakłady we Wrocławiu są bardzo blisko tego celu.
  • zwiększanie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w produktach i zapobieganie wyrzucaniu ich na śmietnik dzięki odnawianiu/naprawie i odsprzedaży.
  • bezpośrednią współpracę ze swoimi klientami poprzez zapewnienie bezpłatnego recyklingu opakowań, aby maksymalnie ograniczać ilość odpadów dostających się na wysypiska.

Ponadto, ponieważ redukcja marnotrawienia żywności może obniżyć emisje gazów cieplarnianych o 6-8 procent - co wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa - Whirlpool Corporation wykorzystuje swoją wyjątkową pozycję jako producenta urządzeń kuchennych, aby zapobiegać marnotrawieniu żywności na całym świecie. Częścią tych starań jest edukacyjna kampania „Nie marnujmy chwil” mająca na celu podniesienie świadomości na temat marnotrawienia żywności wśród rodzin w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA). Kolejna, piąta edycja projektu rozpocznie się w Polsce już w najbliższych dniach.

Aby dowiedzieć się więcej o zobowiązaniach Whirlpool Corporation do zrównoważonego rozwoju, odwiedź stronę tu. Aby uzyskać więcej informacji na temat prowadzenia zrównoważonego stylu życia w Twoim domu, odwiedź nasze centrum Improving Life at Home.

***

O firmie Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) jest światowym liderem w produkcji urządzeń kuchennych i pralniczych, z około 19 miliardami dolarów rocznej sprzedaży, 78000 pracowników i 57 ośrodkami produkcyjno-badawczymi w 2020 roku. Firma sprzedaje urządzenia Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit i inne marki w prawie każdym kraju na całym świecie. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na WhirlpoolCorp.com lub na Twitterze pod adresem @WhirlpoolCorp.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Foxy stawia na czystą energię jako klucz do zrównoważonej przyszłości Biuro prasowe
2024-10-17 | 11:00

Foxy stawia na czystą energię jako klucz do zrównoważonej przyszłości

Polscy konsumenci coraz częściej wybierają produkty, kierując się nie tylko ich jakością i ceną, ale także wartościami, które reprezentują firmy. Jak wynika z badania
Firma „Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF
2024-10-16 | 12:00

„Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF

„Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF    W czwartek, 17 października, zostanie wyemitowany premierowy odcinek podcastu PB BRIEF, przygotowany
Firma E.Leclerc w Bydgoszczy i fundacja DKMS organizują akcję krwiodawstwa
2024-10-15 | 09:20

E.Leclerc w Bydgoszczy i fundacja DKMS organizują akcję krwiodawstwa

Sklep E.Leclerc w Bydgoszczy w wyjątkowy sposób świętuje swoje 14 urodziny. W dniach 15-16 października br. sklep E.Leclerc przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Bydgoszczy oraz fundacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.