Wielkie 18 metrów. Zobacz mikroapartament modelowy
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Wielkie 18 metrów. Zobacz mikroapartament modelowy
Dwuosobowe łóżko, które zamienia się w kanapę, składane biurko i duże lustro optycznie powiększające wnętrze. Do tego w pełni wyposażona kuchnia i elegancka łazienka. To wszystko zmieściło się w gotowym mikroapartamencie pokazowym przy ul. Legnickiej, przygotowanym – wyjątkowo – na wczesnym etapie realizacji całego projektu.
Budowa inwestycji Legnicka 60C trwa od czerwca. Został osiągnięty stan zero, aktualnie trwają prace nad konstrukcją parteru i wykonywanie stropu nad parterem. W budynku znajdzie się 129 mikroapartamentów inwestycyjnych.
Choć budowa niedawno ruszyła, to pierwszy mikroapartament jest już gotowy. Można go zobaczyć w biurze sprzedaży BY MADE przy ul. Legnickiej 55F. – Wszyscy oglądający są zdumieni tym, że mikroapartament sprawia wrażenie o wiele większego. Przemyślana aranżacja i wysoki standard wykończenia robią na nich ogromne wrażenie – opowiada Ewa Skibińska z grupy BY MADE. – Jako pierwsi we Wrocławiu przygotowaliśmy lokal pokazowy na tak wczesnym etapie realizacji inwestycji – podkreśla. Prezentowany mikroapartament z łazienką i aneksem kuchennym jest wykończony i wyposażony kompletnie. Jego wielkość to 18,5 mkw.
Wyraźny podział na strefy
W mikroapartamencie jest wszystko, czego potrzeba do codziennego życia: strefa dzienna z dwuosobowym łóżkiem, stołem i miejscem pracy dla dwóch osób, łazienka z prysznicem oraz aneks kuchenny, a także klimatyzacja. Dużą rolę w strefie dziennej odgrywają rozkładane meble: stolik, biurko z dwoma stanowiskami do pracy i łóżko, które zmienia się w kanapę. To duża oszczędność miejsca. Tuż przy łóżku znajdują się zamykane szafy i szafki do przechowywania ubrań lub innych rzeczy. – Ważnym elementem wystroju jest duże lustro, które z optycznie powiększa przestrzeń. Uzyskaliśmy bardzo ładny efekt wizualny bez utraty funkcjonalności – twierdzi Małgorzata Komadowska, architekt wnętrz.
W mikroapartamencie przeważają naturalne materiały takie jak drewno i beton oraz dominują klasyczne kolory: brązowy, szary, biały i czarny. – Drewno jest ciepłe i przyjemne. Z kolej szara, betonowa podłoga jest tłem dla całej reszty – twierdzi Małgorzata Komadowska.
Kompozycja kolorów stworzyła granicę pomiędzy strefami. Część kuchenną tworzy aneks z płytą grzewczą, lodówką, czajnikiem i innymi sprzętami. Jest nawet pralko-suszarka i mikrofalówka. Poszczególne elementy są niewielkie. Postawiono tu na minimalizm. Kuchnia została urządzona w ponadczasowej i eleganckiej biało-czarnej kolorystyce. Te same kolory dominują w łazience z kabiną prysznicową i umywalką.
Wielofunkcyjność i lokalizacja
Dużą zaletą tak urządzonego i wyposażonego mikroapartamentu jest wielofunkcyjność. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako kawalerka, pokój hotelowy, pracownia, biuro lub stancja. To bezpieczna lokata kapitału dla inwestorów, którzy chcą zarabiać na wynajmie tuż przy ścisłym centrum Wrocławia. Świetna lokalizacja budynku realizowanego przez BY MADE zwiększa szansę na duże zyski.
– Mikroapartamenty powstają w sercu zachodniej strefy biznesu, kilka przystanków tramwajem od Rynku czy Placu Grunwaldzkiego i zaledwie 900m od największego w okolicy kompleksu biurowego Business Garden . Takie położenie znacznie zwiększa szansę na znalezienie potencjalnych najemców – zauważa Ewa Skibińska. – W naszych mikroapartamentach mogą zamieszkać pracownicy pobliskich biurowców, osoby na delegacjach, studenci okolicznych uczelni czy turyści szukający znakomitej bazy wypadowej do zwiedzania Wrocławia – wymienia. Lokale tego typu nadają się do wynajmu na długi, średni i krótki termin. Szacowana rentowność inwestycji to 7% netto w skali roku. Mikroapartamenty wielkości 18,5 mkw., których w budynku jest najwięcej, kosztują 231 tys. zł netto z wykończeniem pod klucz.
Wszystkie mikroapartamenty będą urządzone w podobnym stylu co gotowy lokal. Ich wielkość waha się od 16 do 30 mkw. W budynku znajdzie się też recepcja, strefa do co-workingu, restauracja i taras widokowy na dachu. Przed obiektem powstaną miejsca postojowe. Projekt architektoniczny wykonali architekci z pracowni AP Szczepaniak – eksperci w dziedzinie projektowania mikroapartamentów od 2013 roku. Budowa Legnickiej potrwa do końca 2021 roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.