Komunikaty PR

Wojna w Jemenie trwa! UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci

2020-11-09  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Wojna w Jemenie to największy kryzys humanitarny w XXI wieku. 80% mieszkańców potrzebuje pomocy humanitarnej. Szacuje się, że 2 miliony dzieci w tym kraju jest poważnie niedożywionych. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Pomoc dla Jemenu” i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/jemen. Akcję wspiera Maciej Orłoś.

Trwający od pięciu lat konflikt w Jemenie spowodował masowe wysiedlenia, głód i choroby. Pandemia COVID-19 dodatkowo pogłębia cierpienia w całym kraju. Rodziny codziennie walczą o przetrwanie. Potrzeby jemeńskich dzieci nigdy nie były bardziej palące. Czysta woda i pomoc żywnościowa są niezbędne do przetrwania najmłodszych. Prawie 325 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia cierpi z powodu ciężkiego ostrego niedożywienia i jest na granicy życia i śmierci.

Jednym z takich dzieci jest 14-miesięczna Arwa - dziewczynka z Jemenu, która cierpi z głodu. Dzięki wsparciu UNICEF Arwa ma szanse na przeżycie. Niestety, tysiące dzieci w tym kraju mogą nie mieć tyle szczęścia, co Arwa.

Sytuacja dzieci w Jemenie jest dramatyczna. Najmłodsi każdego dnia umierają z głodu. Zdecydowałem się wesprzeć kampanię UNICEF Polska dla Jemenu, bo nasza pomoc jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Ufam, że poruszymy serca Polaków i razem uratujemy wiele istnień, mówi Maciej Orłoś.

 

UNICEF jest w Jemenie od początku konfliktu. Od stycznia do lipca 2020 niemal 2 mln dzieci zostało przebadanych pod kątem niedożywienia. Tysiące dzieci otrzymało mikroelementy i tabletki odrobaczające. Potrzeby są jednak ogromne. Z powodu braku funduszy wiele programów pomocy dzieciom w Jemenie zostało wstrzymanych.

Jemen to teraz najgorsze miejsce do życia na ziemi. Nasi koledzy w tym kraju każdego dnia narażają zdrowie i życie, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Proszę, nie zawiedźmy ich! Liczy się każde wsparcie finansowe. Dzięki darowiznom z Polski uratujemy zdrowie i życie tysięcy dzieci, powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

 

Jak pomóc?

Każdy może pomóc potrzebującym dzieciom w Jemenie. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na:

  • zakup żywności terapeutycznej stosowanej w leczeniu niedożywienia u dzieci;
  • objęcie terapią leczenia niedożywienia jak największej liczby najmłodszych w Jemenie;
  • zakup zestawów pierwszej pomocy tj. pakietów najważniejszych leków i materiałów medycznych;
  • tabletki do uzdatniania wody i inne najbardziej potrzebne produkty humanitarne.

 

UNICEF w leczeniu niedożywienia od lat z powodzeniem stosuje wysokokaloryczną pastę terapeutyczną złożoną ze zmielonych orzeszków ziemnych. Jedna saszetka pasty to 500 kcal. Wystarczy, że dziecko będzie przyjmowało trzy takie saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia przybrać na wadze kilogram. Koszt takiej miesięcznej terapii to zaledwie 131 zł.

 

UNICEF w Jemenie oprócz programów żywnościowych niesie pomoc medyczną, wodno-sanitarną, edukacyjną i ochronną. Sytuację w kraju pogarsza plaga szarańczy pustynnej oraz powodzie, które nawiedziły Jemen tego roku w lipcu. Zniszczona została infrastruktura, domy, szkoły, szpitale, schroniska i żywy inwentarz. Wiele osób zginęło lub zostało rannych. Zniszczeniu uległy wodociągi, a woda pitna została zanieczyszczona, co zwiększa ryzyko cholery, malarii i dengi. Kraj wyniszczony wojną i pandemią COVID-19 potrzebuje naszego wsparcia.

Wejdź na stronę unicef.pl/jemen i przekaż darowiznę. Twoja pomoc może uratować zdrowie i życie dziecka w Jemenie! - apeluje Maciej Orłoś.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-31 | 11:00

Pracownicy systemu ochrony zdrowia w obronie dzieci: jak reagować na przemoc?

  Dzięki codziennym kontaktom z dziećmi, personel medyczny i pozamedyczny ma wyjątkową szansę zauważania i identyfikacji przypadków przemocy. Teraz, dzięki obowiązkowi wdrożenia przez podmioty prowadzące
Problemy społeczne 7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców
2024-07-30 | 15:02

7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców

Młodzi Polacy w wieku od 18 do 34 lat coraz częściej pozostają w domu rodzinnym. Ze statystyk Eurostatu za 2023 rok wynika, że odsetek młodych
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-29 | 11:30

Europa dwóch standardów – Polacy płacą za wielkie koncerny

Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, w którym koszty zbiórki odpadów opakowaniowych ponoszą wyłącznie mieszkańcy w ramach opłat gminnych. Zagraniczne koncerny w Polsce płacą znacznie mniej za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.