Komunikaty PR

World's Best Workplaces 2024

2024-11-15  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Kowalczuk
Be Communications

ul. Kijowska 5
03-738 Warszawa
j.kowalczuk|becomms.pl| |j.kowalczuk|becomms.pl
+48 603 98 18 72
www.becomms.pl

14 listopada Instytut Great Place To Work® przedstawił 25 laureatów listy World’s Best Workplaces™ 2024. Badanie, na podstawie którego tworzony jest ranking, objęło w tej edycji konkursu blisko 7,5 miliona pracowników na świecie. Na pierwsze miejsce listy po rocznej przerwie powrócił DHL Express (w 2023 r. na miejscu drugim). Na drugiej pozycji w tegorocznym zestawieniu uplasował się Hilton, a na trzecim farmaceutyczna firma AbbVie. W sukcesie DHL Express i Hiltona, a także 5 innych laureatów, swój udział miały także świetne wyniki polskich oddziałów tych firm.

 

Chodzi o pozytywny wpływ i jego skalę

W konkursie Great Place To Work organizacje są oceniane pod kątem ich wysiłków na rzecz tworzenia świetnych miejsc pracy, ale także wywierania pozytywnego wpływu na ludzi i społeczności w krajach na całym świecie. 25 laureatów światowej listy Najlepszych Miejsc Pracy™ to firmy, które w swojej drodze na szczyt musiały spełnić liczne rygorystyczne warunki. Przepustką do udziału w konkursie jest uzyskanie Certyfikacji Great Place To Work. Firmy muszą także wykazać się wcześniejszymi sukcesami w rywalizacji krajowej, czego dowodem jest zakwalifikowanie się na co najmniej pięć list krajowych w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Północnej lub Australii. Kolejnym warunkiem jest globalny zasięg firmy, co oznacza posiadanie minimum 5 tysięcy pracowników na całym świecie, przy czym 40 proc. powinno pracować poza krajem, w którym firma ma siedzibę główną.

 

Trudno doścignąć czołówkę

Stworzenie świetnego miejsca pracy to długi proces, który wymaga wyjątkowego zaangażowania ze strony firm. Menedżerowie muszą mieć szczere i głębokie przekonanie, że relacje wzajemnego szacunku i zaufania z pracownikami mają rzeczywisty wpływ na pozycję rynkową organizacji. Za tym przekonaniem musi iść autentyczna chęć i realna umiejętność wsłuchania się w potrzeby pracowników, a potem konsekwentne tworzenie dobrze funkcjonującej organizacji, która na te potrzeby odpowiada. 91 proc. pracowników 25 Najlepszych Miejsc Pracy™ na świecie potwierdza, że kierownictwo ich firm przestrzega zasad etyki i uczciwości, 90 proc. jest dumnych z tego, co robi i nie mniej, bo 91 proc., ma powody do dumy z miejsca, w którym pracuje. Te dane pokazują, jak pozytywne i silne mogą być relacje w dobrze funkcjonującej, stabilnej firmie. Great Place To Work promuje organizacje, które są w tych staraniach konsekwentne. W efekcie najlepsi, aby zachować miejsce na liście, muszą starać się być… jeszcze lepsi. Pierwszą dziesiątkę rankingu tworzą firmy, które od kilku lat startują w konkursie i jednocześnie potwierdzają swój status świetnego miejsca pracy. Na tegorocznej liście jest też aż 9 firm, które zakwalifikowały się na nią po raz pierwszy. To pokazuje, że miejsce w rankingu nie jest dane raz na zawsze, a konkurencja nie próżnuje.

 

 

Firma

Branża

Wyróżnienia na listach krajowych – liczba krajów

Siedziba główna

1

DHL Express

Transport

56

w tym Polska

Niemcy

2

Hilton

Hotele i restauracje

39

w tym Polska

USA

3

Abbvie

Biotechnologia i farmaceutyki

25

USA

4

Cisco

Technologie informatyczne

29

w tym Polska

USA

5

Hilti

Budownictwo

30

w tym Polska

Liechtenstein

6

Accenture

Usługi profesjonalne

15

Irlandia

7

Teleperformance

Usługi profesjonalne

22

Francja

8

Stryker

Ochrona zdrowia/opieka medyczna

18

w tym Polska

USA

9

Cadence

Technologie informatyczne

11

w tym Polska

USA

10

Salesforce

Technologie informatyczne

15

USA

11

Agilent Technologies

Ochrona zdrowia/opieka medyczna

13

USA

12

SC Johnson

Produkcja

15

USA

13

MetLife

Usługi finansowe i ubezpieczenia

7

USA

14

Experian

Technologie informatyczne

9

Irlandia

15

SAP

Technologie informatyczne

13

w tym Polska

Niemcy

16

Specsavers

Handel

9

Wielka Brytania

17

Allianz

Usługi finansowe i ubezpieczenia

13

Niemcy

18

Marriott

Hotele i restauracje

7

USA

19

Trek Bicycle

Handel

10

USA

20

Dow

Produkcja

8

USA

21

Servicenow

Technologie informatyczne

8

USA

22

GFT

Technologie informatyczne

6

Niemcy

23

Chiesi

Biotechnologia i farmaceutyki

7

Włochy

24

Admiral Group

Usługi finansowe i ubezpieczenia

5

Wielka Brytania

25

NVIDIA

Technologie informatyczne

6

USA

Polska na tle innych krajów: każdy oddział się liczy

World’s Best Workplaces™ to firmy międzynarodowe, z oddziałami na całym świecie. Dokonania lokalnych oddziałów mogą mieć decydujący wpływ na finalną klasyfikację firmy: warunkiem minimum jest obecność na 5 listach krajowych, ale większa liczba wyróżnionych wcześniej oddziałów jest dodatkowo premiowana. W tym roku polskie oddziały przyczyniły się do sukcesu aż 7 organizacji: DHL Express (1. miejsce), Hilton (2. miejsce), Cisco (4. miejsce), Hilti (5. miejsce), Stryker (8. miejsce), Cadence (9. miejsce), SAP (15. miejsce). Najliczniej reprezentowane na liście kraje to: Wielka Brytania (20), USA (19) i Indie (17).

Ideą rankingu World’s Best Workplaces jest nie tylko uhonorowanie 25 firm za ich dokonania na rzecz pracowników, a w tym roku te dokonania dotyczą bezpośrednio 20 milionów osób, bo takie jest łączne zatrudnienie w tych firmach. W istocie chodzi o nas wszystkich, bo – jak podkreśla Michael C. Bush, dyrektor generalny Great Place To Work – „jako firmy globalne pracodawcy ci mają niesamowity wpływ na nasz świat”.

 

Więcej informacji o liście i jej laureatach na: www.greatplacetowork.pl

 

O liście World’s Best Workplaces

Great Place To Work wyłoniło listę World’s Best Workplaces™ na podstawie ponad 7,4 miliona poufnych odpowiedzi ankietowych, reprezentujących doświadczenia ponad 20 milionów pracowników na całym świecie. Organizacje są oceniane na podstawie ich wysiłków na rzecz tworzenia świetnych miejsc pracy i wywierania pozytywnego wpływu na ludzi i społeczności w wielu krajach na całym świecie. Aby zostały wzięte pod uwagę, firmy muszą być najpierw wyróżnione na co najmniej pięciu listach Najlepszych Miejsc Pracy w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Północnej lub Australii w roku 2023 lub na początku 2024 roku. Ponadto muszą zatrudniać co najmniej 5000 pracowników na całym świecie, z czego 40 proc. poza krajem, w którym firma posiada siedzibę główną.

 

O Great Place To Work

Jako światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy, Great Place To Work wnosi 30 lat przełomowych badań i danych, aby pomóc każdej organizacji stać się świetnym miejscem pracy dla wszystkich. Autorska platforma i model For All™ pomagają firmom ocenić doświadczenia każdego pracownika, a wyjątkowe miejsca pracy otrzymują Certyfikację Great Place To Work™ lub wyróżnienie na prestiżowej liście Najlepszych Miejsc Pracy™.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Be Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.