Komunikaty PR

Wraca moda na wybielanie zębów

2023-05-24  |  13:00
Biuro prasowe

Wraca moda na wybielanie zębów

Uśmiech jest wizytówką każdego z nas, o którą należy szczególnie dbać. Osiągnięcie pożądanego ostatnio, telewizyjnego efektu dla wielu osób jest nieosiągalne bez interwencji stomatologii estetycznej. Pozostaje jednak grupa pacjentów w gabinetach stomatologicznych, którzy może nie posiadają budżetu na takiego rodzaju zabiegi, a przy tym mogą pochwalić się naturalnie zdrowymi zębami, gdzie jedynie ich kolor pozostaje do poprawy. Dentyści obserwują zjawisko wzrostu zainteresowania wybielaniem zębów, które jest wystarczającym zabiegiem, by być posiadaczem pięknego, białego uśmiechu.

Małoinwazyjny zabieg o natychmiastowych efektach

Wybielanie zębów to zabieg z pogranicza stomatologii i medycyny estetycznej. Polega on na rozjaśnianiu naturalnych tkanek zębów poprzez nakładanie specjalnego preparatu, najczęściej w formie żelu, na odpowiednio przygotowane i zdrowe zęby. Preparat jest aktywowany przy użyciu odpowiedniej ilości światła i pozostawiany na zębach przez około 15 minut. Taką sesję powtarza się od 3 do 4 razy. Po wybielaniu uzyskuje się natychmiastowy efekt, najczęściej rozjaśniając zęby o 3 do 4 odcieni szarości. Rezultat jest widoczny natychmiast, a efekt utrzymuje się od pół roku do 2 lat.

- Pacjenci z kompleksami związanymi z uśmiechem często nie mają odwagi, aby pokazać zęby, ograniczając swoje uśmiechy lub mówiąc z zamkniętymi ustami. Wybielenie i poprawa wyglądu zębów, pozwala im odzyskać pewność siebie i komfort podczas rozmów z innymi osobami, co przekłada się na dobre samopoczucie. To niesamowicie satysfakcjonujące, gdy jako lekarze obserwujemy przemianę u pacjenta, który przed zabiegiem nie jest w stanie swobodnie się uśmiechać, a po nim  staje się pewny siebie, radosny, otwarty i zadowolony – mówi lek. dent. Grzegorz Kruszczyński z centrum stomatologicznego Bimedical w Warszawie.

Wybielić można tylko zdrowe zęby

Żeby móc wybielić zęby, potrzebne jest spełnienie kilku kluczowych wymagań. Przede wszystkim należy zacząć od konsultacji z dentystą i higienistką, którzy ocenią stan uzębienia. Często pacjenci, którzy zgłaszają się na konsultację dotyczącą wybielania zębów, dowiadują się, że nie jest to możliwe ze względu na zniszczone lub odbudowane wcześniej zęby. Próchnica lub ich silna nadwrażliwość wyklucza możliwość wybielania. Tego zabiegu nie dokonuje się w przypadku kobiet w ciąży lub alergii na któryś ze składników preparatu. Co więcej, zęby muszą być oczyszczone z kamienia nazębnego przed przystąpieniem do wybielania.

O rezultaty należy dbać

Dla zapewnienia jak najdłuższego efektu wybielania zaleca się regularne i dokładne utrzymanie higieny jamy ustnej. Po wybielaniu zaleca się również stosowanie tzw. "białej diety" w pierwszym okresie po zabiegu. Oznacza to unikanie spożywania pokarmów zawierających substancje silnie barwiące, takie jak czerwone wino, curry czy czarna kawa. Po spożyciu barwiącego pokarmu należy natychmiast przepłukać jamę ustną wodą lub umyć zęby.

Koszty śnieżnobiałego uśmiechu

Ceny wybielania zębów mogą wahać się od półtora do dwóch tysiąca złotych, w zależności od wybranej metody i zakresu zabiegu.  Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest droższe, ale zapewnia natychmiastowe i bardziej intensywne rezultaty.

- Koszt wstawienia nowego uzębienia, takiego jak korony, licówki lub implanty zębowe, jest znacznie bardziej zróżnicowany, ponieważ zależy od materiału używanego do konstrukcji, skomplikowania procedury lub ewentualnej potrzeby dodatkowych przygotowań, takich jak leczenie i oczyszczenie zębów przed wstawieniem. W przypadku bardziej zaawansowanych zabiegów, takich jak implanty zębowe, koszty będą wyższe – dodaje lek. dent. Grzegorz Kruszczyński.

W przypadkach, gdy lekarz  odmawia możliwość wybielania zębów, pozostaje nam rekonstrukcja uzębienia poprzez zastosowanie koron, licówek lub metody bondingu. Jest to bardzo wygodna alternatywa, która jednak wymaga większych nakładów finansowych. W tym przypadku możliwości są nieograniczone. Pacjent może sobie  zażyczyć dowolny kolor koron. Takie rozwiązanie może nam starczyć nawet na kilkadziesiąt lat. Dentyści polecają go, gdy uzębienie wymaga rekonstrukcji, a nie jedynie zmiany barwy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Ochrona środowiska

K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.

Ochrona środowiska

Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.