Wrocław: elewacja ostatniego etapu Pixel House odsłonięta
Inwestycja przy ulicy Legnickiej osiągnęła już docelowy wygląd. W sprzedaży dostępne są mieszkania wyłącznie w ostatnim, czwartym etapie – o powierzchni od 29 do 96 metrów kwadratowych. Na parterze znajdą się lokale usługowe.
– Obecnie trwają prace wykończeniowe – okładziny z płytek czy zabudowy stolarskie. Montujemy balustrady, malujemy garaże i ściany części wspólnych, a także pracujemy nad zagospodarowaniem terenu – komentuje pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Tomasz Bednarek.
Inwestycja podzielona jest na cztery etapy. Trzy z nich zostały ukończone i w całości sprzedane. Na parterze budynku mieści się pasaż z lokalami użytkowymi. Parkingi dla samochodów i miejsca postojowe dla rowerów znajdują się zarówno w kondygnacji podziemnej, jak i na pierwszym piętrze.
Od drugiego piętra wzwyż znajdują się mieszkania – część z ogródkami na najniższej kondygnacji lub z loggiami na wyższych poziomach. Ceny mieszkań zaczynają się od 8556 zł za metr kwadratowy.
Pixel House mieści się przy ulicy Legnickiej – naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia. W pobliżu znajduje się Park Popowicki, a nieco dalej Park Zachodni. Mieszkańcy zwracają uwagę na dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta. Okolica ta jest popularna zwłaszcza wśród studentów i pracowników pobliskich korporacji, co sprawia, że cieszy się zainteresowaniem inwestorów.
Pierwszy etap osiedla został oddany do użytkowania pod koniec 2016 roku. Budynek zaprojektowali architekci z biura Bzdęga-Wiśniewski.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.