Wspólnie ze Smart City Poznań Firma produktowa SOFTSWISS przeprowadzi hackathon
Smart content
ul.Pomorska 65
90-218 Łódź
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
+48 726 127 344
https://smart-content.pro/
Poznań jest pierwszym miastem na terenie Polski, w którym międzynarodowa firma produktowo-technologiczna SOFTSWISS otworzyła swoje centrum programistyczne. 2022 rok poświęciła aktywnemu poszukiwaniu nowych pracowników (polski oddział w tym czasie powiększył się o 75% i zatrudnia już ponad 300 pracowników). W tym roku firma planuje poświęcić uwagę projektom społecznym, nawiązywaniu przyjaznych stosunków z uniwersytetami, lokalnymi wspólnotami zawodowymi i władzami miast. Wsparcie w tej dziedzinie SOFTSWISS także otrzymała od Biura Obsługi Inwestorów ,,Invest in Poznan”.
- Przeprowadziliśmy wspólne spotkanie, omówiliśmy nasze możliwości i otrzymaliśmy od kolegów zapewnienie o tym, że branża IT jest obecnie jedną z najbardziej priorytetowych dla miasta. I nasze pragnienie, jako wiodącego światowego producenta oprogramowania, żeby współpracować z lokalnymi uczelniami wyższymi zostało usłyszane i podtrzymane - opowiada Natalia Perkowska, Head of Talent Acquisition firmy SOFTSWISS. - Wielką radość przyniesie nam bycie pożytecznymi dla miasta, które stało się dla naszych pracowników prawdziwym domem. W Poznaniu uczą się aktywni studenci, których potencjał możemy pomóc odkryć. W naszej firmie pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy są gotowi, aby podzielić się doświadczeniem ze studentami, początkującymi specjalistami.
W Poznaniu mieszka 105 000 studentów, działa też 7 uniwersytetów, na których są wydziały, związane z branżą IT. W mieście z powodzeniem funkcjonują takie inicjatywy informatyczne jak ,,Konkurs o tytuł najlepszego programisty miasta Poznania”, ,,Kobiety w Poznańskim IT” i wiele innych. Pracownicy SOFTSWISS podkreślają, że wielka firma międzynarodowa jest otwarta na udział w podobnych projektach, szczególnie jeśli chodzi o te, związane z technologiami, programowaniem i współpracą z młodymi talentami, gotowa jest także sama organizować wydarzenia edukacyjne.
Pierwsze wydarzenie, które połączy studentów uniwersytetów technicznych w burzy mózgów dla dobra miasta, będzie miało miejsce już w maju w formie hackathonu, organizowanego wspólnie ze Smart City Poznań. To konkurs grupowy, w którym studenci (przyszli specjaliści z branży IT) w przeciągu 24 godzin będą tworzyć i prezentować swoje koncepcje. Specjaliści z SOFTSWISS z kolei będą pomagać swoją ekspertyzą i wybierać najlepsze projekty. Kierownictwo ma nadzieję, że pomysł spotka się z aprobatą rektorów i władz miejskich.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.