Wybrano projekty do Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Wybrano projekty do Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego
Poznaliśmy wyniki piątej edycji inicjatywy stworzonej przez Olivia Centre, w której mieszkańcy Trójmiasta zgłaszają swoje projekty na rozwój Oliwy i Przymorza, wsparcie mieszkańców i organizacji działających na terenie dwóch dzielnic sąsiadujących z Olivią. Fundatorami budżetu są Olivia Centre oraz Andrzej Stelmasiewicz – oliwski działacz i społecznik, Fundator Fundacji Wspólnota Gdańska.
Zwycięzcami tej edycji budżetu są 4 projekty. Wśród nich jest organizacja fabularnej gry terenowej "Szyfr opata Hackiego" zgłoszonej przez p. Michała Ślubowskiego. Gra ma na celu spopularyzowanie historii Oliwy i zaangażowanie wszystkich osób zainteresowanych historią dzielnicy oraz jej eksploracją poprzez grę. Każdy uczestnik dostanie kopertę z łamigłówkami, szyframi, fragmentami dawnych map, pocztówek i spreparowanych listów.
Drugim projektem, który uzyskał dofinansowanie będzie Oliwski Turniej Unihokeja dla dzieci szkolnych zgłoszony przez Fundację Gdańska Akademia Sportowa Olivia. Dzięki niemu zostaną rozegrane turnieje w unihokeja dla dzieci Szkół Podstawowych w Oliwie i w Przymorzu Małym. Organizatorzy liczą na upowszechnianie unihokeja jako formy ruchu, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, a także na integrację mieszkańców obu dzielnic. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie zorganizowanie profesjonalnej oprawy turniejów, sędziów oraz zapewnienie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców.
Trzeci projekt to zgłoszone przez p. Łukasza Heldta i społeczność sąsiedzką ulicy Piastowskiej nr 56, 58 i 60 wydarzenie sąsiedzkie pod nazwą „Pożegnanie lata”, w ramach którego odbędzie się integracja mieszkańców przy wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, giełdzie książek i zabawek oraz poczęstunku.
Dofinansowanie uzyskało także Stowarzyszenie Park ON na zorganizowanie projektu „Ceramiczne sąsiadów przygody”. Celem projektu jest aktywizacja seniorów i osób dorosłych, zwłaszcza osób z chorobą Parkinsona oraz wzbogacenie oferty twórczego spędzania czasu wolnego w formie 26 zajęć tworzenia ceramiki. Zajęcia będą okazją do tworzenia rękodzieła, a dodatkowo ćwiczeniami motoryki małej. Wspólne warsztaty będą pretekstem do wyjścia z domu, spotkania z osobami o podobnych doświadczeniach choroby i szansą na wzajemne wsparcie.
Spośród wielu inicjatyw, jakie są realizowane przy wsparciu Olivii, to właśnie Oliwski Budżet Sąsiedzki daje nam największą satysfakcję – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Sam fakt, że konsekwentnie wspieramy sąsiedzkie inicjatywy już od pięciu lat i otrzymujemy pozytywne opinie ze strony mieszkańców i organizatorów dofinansowanych projektów ma dla nas duże znaczenie, gdyż dostrzegamy realne efekty prowadzonych działań. Co roku staramy się, aby były to różnorodne projekty, aby była możliwość wsparcia odmiennych potrzeb mieszkańców i gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia następnych ogłoszeń o uruchomieniu kolejnej edycji i zgłaszania własnych projektów, gdyż z pewnością będziemy ten projekt kontynuować także w kolejnych latach.
Zdjęcia: https://we.tl/t-OlM6wBj0qk

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.