Wylicytuj unikalne przedmioty i zostań ambasadorem praw kobiet
Olivia Business Centre, Amazon Development Center Poland i Centrum Praw Kobiet oddział w Gdańsku łączą siły, aby pomóc kobietom w potrzebie, organizując Wielką Aukcję Charytatywną.
Okres pandemii dotknął każdego obszaru życia. Wiele realizujących się zawodowo kobiet, prowadzących własne działalności gospodarcze zostało pozbawionych środków do życia. Centrum Praw Kobiet uruchamia aukcję przedmiotów, których sprzedaż ma sfinansować organizację wsparcia prawnego, psychologicznego i socjalnego wielu z nich. W czasie licytacji, która potrwa od 20 do 26 lipca do godz. 21.00 licytowane będą niezwykłe przedmioty i usługi przekazane przez lokalnych artystów i przedsiębiorców. Przepiękne rękodzieło, przedmioty sztuki użytkowej, unikalne drobiazgi, atrakcyjne usługi w Trójmieście, które zostaną niebawem wystawione na aukcję, a także ekskluzywne występy muzyczne, przygotowane specjalne na tę okazję można podziwiać już dziś na FB wydarzeniu ‘Wielka Aukcja Charytatywna na rzecz Centrum Praw Kobiet. Od najbliższego poniedziałku tylko przez 7 dni aukcja prowadzona będzie na platformie Allegro Charytatywni pod tym samym tytułem.
Skąd pomysł na aukcję? Czerpiąc z 760 letniej tradycji jarmarcznej Gdańska zapragnęliśmy utworzyć most łączący kupieckie zwyczaje, nowoczesny mikrobiznes oraz pomoc tym kobietom, które najmocniej odczuwają skutki trwającej pandemii. Tak zrodził się pomysł, którego inicjatorami są Olivia Business Centre oraz Amazon – mówi Marta Moksa, menedżer O4, dyrektor komunikacji wewnętrznej Olivia Business Centre. I dodaje: Wierzymy, że nasze zaangażowanie w tym trudnym okresie może stać się bardzo istotnym bodźcem dla kobiet dotkniętych efektami zamrożenia gospodarki przez długie tygodnie. Chcemy wesprzeć je w ponownym uruchomieniu ich aktywności zawodowej i rozwoju potencjału. W kobiecej przedsiębiorczości widzimy potencjał już od dawna. Dlatego m.in. w listopadzie zeszłego roku uruchomiliśmy O4 Flow – pierwszy w Polsce coworking dedykowany kobietom, właśnie po to, by wspierać rozwój kobiecych biznesów. Dzięki temu jeszcze lepiej rozumiemy, jak pandemia na nie wpłynęła.
Wśród darczyńców, którzy przekazali swoje przedmioty na aukcję są firmy i osoby prywatne: Amazon Development Center Poland (Główny Partner Aukcji), Olivia Star Top, Olivia Sports, O4 Coworking; #O4Flow, Trochę Fajne Lampy, Mana Mana, paplaLala, MariaEla, Nina Barańska, Katarzyna Stawicka, Joanna Arentewicz, Aleksandra Pawlik, Anna Gralla, Ewa Duda-Gottwald, Mari Slivva Iniziativva; Artboxdesign oraz Czerwony Piec i Pasta miasta. Wydarzenie wspierają muzycy: Katarzyna Miszczyszyn z Arrow Services; Access Denied i Adrian Jegorow z Amazon Development Center Poland, Szymon Białek z Amazon, Chór OBC. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Centrum Praw Kobiet w Gdańsku.
Projekt koncepcyjnie oraz organizacyjnie wspiera O4 Flow – pierwszy w Polsce coworking stworzony przez kobiety z myślą o kobietach, zlokalizowany w Olivia Business Centre w Gdańsku. Misją O4 Flow jest wzmacnianie kobiecych biznesów. Zwłaszcza teraz, w okresie okołopandemicznym, swoje aktywne działanie kieruje w stronę grupy najbardziej wrażliwej, jaką okazały się kobiece mikroprzedsiębiorstwa.
Główny partner wspólnego przedsięwzięcia Amazon Development Center Poland, wspiera budowanie zróżnicowanego, opartego na równości środowiska i kultury pracy. Chcąc wspierać kobiety w rozwoju ich umiejętności i wybieraniu ścieżki kariery, Amazon oferuje możliwość szkolenia w zakresie wiedzy technicznej oraz kompetencji miękkich, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w świecie zawodowym. Inicjatywy mające na celu pomoc kobietom, wspierają promowanie idei różnorodności, która jest wpisana w działalność Amazon.
Fundacja Centrum Praw Kobiet to najstarsza organizacja w Polsce udzielająca specjalistycznego wsparcie kobietom, której misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. W 1999 r. fundacja utworzyła oddział w Gdańsku, dla którego chcemy przekazać fundusze uzbierane w ramach tego wydarzenia. Swoją ofertę pomocową CPK Gdańsk kieruje w szczególności do grup dyskryminowanych, zagrożonych wykluczeniem z rozwiązań systemowych, będących w kryzysie, również wywołanym pandemią, które z tego powodu doświadczają podwójnego wykluczenia, m.in.: kobiety doświadczające przemocy, osoby z niepełnosprawnościami, cudzoziemki, migrantki. Szczegóły działań fundacji znajdują się na stronie https://cpk.org.pl/
Link do aukcji: https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=8269

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.