WYMIANA INSTALACJI GRZEWCZEJ – NAWET DO 15 TYS. ZŁ DOFINANSOWANIA OD FIRMY TOKA
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Jest wiele powodów dla których warto zdecydować się na wymianę przydomowej instalacji grzewczej. Najważniejsze z nich to względy ekologiczne, ekonomiczne a przede wszystkim zdrowotne. Stare piece emitują do atmosfery szkodliwe substancje, przyczyniając się do powstawania niebezpiecznego dla zdrowia smogu. Ich obsługa jest też zwykle kłopotliwa i uciążliwa dla domowników.
Warto też mieć na uwadze terminy wymiany pieców, określonych w ustawie antysmogowej, która zakłada m.in. do 1 stycznia 2022 r. wymianę kotłów eksploatowanych ponad 10 lat od daty produkcji lub nieposiadających tabliczki znamionowej (szczegóły w: Uchwała sejmiku nr V/36/1/2017, www.powietrze.slaskie.pl).
Aby ułatwić podjęcie tej ważnej decyzji a przede wszystkim jej realizację, Tokai COBEX Polska oferuje mieszkańcom Raciborza wsparcie finansowe przy wymianie przydomowych kotłowni.
Wsparcie dla mieszkańców Raciborza i dbałość o środowisko
Grupa Tokai COBEX jest światowym liderem w produkcji katod, elektrod węglowych i wykładzin do wielkich pieców. Centrala Grupy mieści się w Wiesbaden, Niemcy. Tokai COBEX sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Tokai COBEX swoją siedzibę ma w Raciborzu (drugi zakład mieści się w Nowym Sączu), stad też swoje działania adresuje do mieszkańców Raciborza. Przedsiębiorstwo poważnie traktuje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i postanowiło udzielić wsparcia przy wymianie aż 350 instalacji spalania paliw stałych na instalacje gazowe lub takie, które gwarantują redukcję zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.
– Środowisko to nie tylko jeden z naszych zasobów biznesowych, ale także miejsce, z którego wszystkie zasoby pochodzą i gdzie ostatecznie wracają. Gospodarka naturalna jest naszym cichym interesariuszem. Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie łączymy wysoką skuteczność i efektywność gospodarczą z szacunkiem dla naszych pracowników, klientów i kontrahentów a także społeczności lokalnej i środowiska naturalnego – mówi Andrzej Hotloś, Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska.
– Polityka naszej firmy zakłada systematyczne podejście do kwestii zarządzania środowiskowego, tak aby móc reagować na dynamicznie zmieniające się wymagania w tym zakresie. Co więcej, działamy nie tylko w obszarze minimalizowania emisji zanieczyszczeń ale również zmniejszania hałasu. Dla przykładu, w Raciborzu takimi projektami są: wyciszenie instalacji sorpcji na wydziale prasowania, wyciszenie sprężarkowi centralnej, wyciszenie pomieszczeń transformatorów kalcynacji elektrycznej oraz wyciszenie kruszarni surowców – mówi Piotr Repeta, Kierownik Działu Inwestycji Tokai COBEX Polska, dodając jednocześnie, że działania na rzecz ochrony środowiska oraz inwestycje proekologiczne to dla firmy ważna część odpowiedzialności społecznej wobec pracowników oraz społeczności lokalnej. – Chcemy wspierać mieszkańców Raciborza w walce o lepsze i czystsze powietrze – dodaje przedstawiciel Tokai COBEX.
– Zgłasza się do nas wiele zainteresowanych osób, które chciałyby wymienić swoje źródła ciepła na gazowe, jednak nie posiadają przyłącza gazowego. Dlatego też nasza firma zwróciła się z oficjalnym pismem do Polskiej Spółki Gazowej – Oddział w Zabrzu, o priorytetowe potraktowanie planów rozbudowy przyłączy gazowych realizowanych na rzecz mieszkańców, którzy zakwalifikowali się do programu wsparcia i o przeprowadzenie prac w możliwie krótkim czasie, tj. do 30 kwietnia 2021 r. – dodaje P. Repeta.
Dla kogo dofinansowanie
Aby móc ubiegać się o dofinansowanie należy spełnić kilka istotnych wymogów – Osoba chcąca skorzystać z naszego wsparcia powinna być mieszkańcem Raciborza, posiadać prawo własności do nieruchomości, nie prowadzić działalności gospodarczej ani nie ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu PONE Racibórz. Oczywiście należy posiadać kocioł na paliwo stałe. Nie spełnienie któregoś z wyżej wymienionych kryteriów wyklucza z możliwości skorzystania z dofinansowania – mówi Piotr Repeta.
Ważne informacje dotyczące dofinansowania
Proces wymiany winien nastąpić do 30 kwietnia 2021 roku i zostać potwierdzony przez dokumenty z likwidacji starej instalacji i odbioru nowej instalacji grzewczej. Osoby zainteresowane proszone są o telefoniczne zgłaszanie się w terminie do 20 listopada 2020 roku do działu BHP i ochrona środowiska – tel. 885 859 780; 722 345 606.
O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń. Na tę chwilę liczba podpisanych już umów wynosi 100. Dofinansowanie przyznawane będzie do wyczerpania środków; o przyznaniu dofinansowania decyduje firma Tokai COBEX. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
Wsparcie finansowe obejmuje dopłaty do wysokości:
Wymiana w domu:
• zmiana na ogrzewanie gazowe: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 13 000 PLN
• zmiana na ogrzewanie elektryczne lub podłączenie do miejskiego źródła ciepła: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 15 000 PLN
Wymiana w mieszkaniu:
• zmiana na ogrzewanie gazowe: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 8 000 PLN
• zmiana na ogrzewanie elektryczne lub podłączenie do miejskiego źródła ciepła: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 11 000 PLN.
Szczegóły potrzebne do wniosku
1.1. Nr księgi wieczystej
1.2. Nr działki
1.3. Imię i nazwisko właściciela lub właścicieli nieruchomości
1.4. Czy posiadają państwo piec węglowy ?
1.5. Czy jest prowadzona działalność gospodarcza ?
1.6. Czy posiadają Państwo przyłącze gazowe na posesji/ w budynku ?
1.7. Czy składali Państwo wniosek o dofinansowanie do UM ?
1.8. Powierzchnia mieszkalna domu
1.9. Rok budowy
1.10. Wysokość pomieszczeń mieszkalnych
1.11. Dane osoby do kontaktu: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr tel. adres e-mail
1.12. Zdjęcia pieca węglowego oraz zdjęcie tabliczki znamionowej jeśli taka jest

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.