Wymień meble i… chroń naturę
Zmiana aranżacji mebli może przyczynić się do ochrony środowiska. Czy to wizja odległej przyszłości, czy nowy trend, który wkrótce zawładnie branżą meblarską? Prace nad w pełni ekologicznymi materiałami już trwają. Prawdopodobnie będziemy świadkami wielkiej rewolucji, która wykorzysta nadmierny konsumpcjonizm na cele środowiskowe.
Nowy wymiar meblarstwa
Działania na rzecz ochrony przyrody wkraczają w coraz więcej obszarów naszego życia. Dotarły również w świat designu i wystroju wnętrz. Projektanci obserwują różne trendy. Niekonwencjonalne rozwiązania, stonowane kolory, minimalistyczne formy to trendy, które utrzymują się na rynku. Świadome społeczeństwo czeka jednak na ekologiczną stronę, na ekorozwiązania w branży meblarskiej. Dlatego urządzając mieszkanie, pragnie mieć gwarancję, że robi to z szacunkiem dla natury.
Ekologiczna rewolucja
Mamy do czynienia z ewenementem na skalę światową. Doświadczamy rozwoju i skutków nowoczesności przemysłowej, która nie wyklucza tworzenia ekologicznych mebli z zachowaniem nowoczesnego designu i komfortu użytkowania. Prace naukowe nad produkcją płyt i kompozytów drzewnych z ujemnym śladem węglowym prowadzi polski producent mebli luksusowych RC Design wraz ze środowiskami naukowymi.
– Na ten moment wdrażamy przede wszystkim możliwości z konopiom siewną oraz drzewem tlenowym oxytree. Nie mamy wątpliwości, że nowe technologie w procesie tworzenia będą niosły korzyści środowiskowe. Rośliny jedno- lub wieloletnie, nad którymi toczą się badania, dają od 10 do nawet 25 ton suchej masy rocznie z hektara uprawy. Dla porównania, polskie lasy jedynie ok. 4 tony. Stoimy z pewnością przed „zieloną” rewolucją, która zmieni podejście Polaków do wystroju i aranżacji wnętrz – opowiada Rafał Cebula, Prezes Zarządu RC Design.
Proekologiczna zmiana jest naturalnym następstwem rosnącej globalnej świadomości zagrożeń, jakie niesie nadmierna wycinka lasów na naszej planecie. RC Design oraz wybitni specjaliści pracują nad ofertą ekologicznych materiałów na skalę światową.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
O RC Design:
Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie i wiedza od blisko 20 lat tworzy meble premium dla zleceń komercyjnych (np. butików, hoteli, restauracji – w tym zabudowy ścienne, gabloty, meble wolnostojące, schody, panele tapicerowane), jak również wnętrz prywatnych. Specjalizujemy się także w produkcji mebli akustycznych, które realizujemy dla sali koncertowych czy obiektów sakralnych. Dzięki zasobom, jakie posiadamy – nowoczesnym technologiom zastosowanym we własnym zapleczu produkcyjnym oraz najwyższej jakości materiałom i surowcom – jesteśmy gotowi do zrealizowania każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia. Poprzez naszą pasję do meblarstwa, wiedzę i doświadczenie staliśmy się wiodącym producentem mebli, uznanym wśród europejskich kontrahentów. Nasze realizacje można zobaczyć w Paryżu, Saint-Tropez czy Londynie, Monako czy w Sztokholmie.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.