Komunikaty PR

Wymień meble i… chroń naturę

2020-11-16  |  11:00
Biuro prasowe

 

Zmiana aranżacji mebli może przyczynić się do ochrony środowiska. Czy to wizja odległej przyszłości, czy nowy trend, który wkrótce zawładnie branżą meblarską? Prace nad w pełni ekologicznymi materiałami już trwają. Prawdopodobnie będziemy świadkami wielkiej rewolucji, która wykorzysta nadmierny konsumpcjonizm na cele środowiskowe.

Nowy wymiar meblarstwa

Działania na rzecz ochrony przyrody wkraczają w coraz więcej obszarów naszego życia. Dotarły również w świat designu i wystroju wnętrz. Projektanci obserwują różne trendy. Niekonwencjonalne rozwiązania, stonowane kolory, minimalistyczne formy to trendy, które utrzymują się na rynku. Świadome społeczeństwo czeka jednak na ekologiczną stronę, na ekorozwiązania w branży meblarskiej. Dlatego urządzając mieszkanie, pragnie mieć gwarancję, że robi to z szacunkiem dla natury.

Ekologiczna rewolucja

Mamy do czynienia z ewenementem na skalę światową. Doświadczamy rozwoju i skutków nowoczesności przemysłowej, która nie wyklucza tworzenia ekologicznych mebli z zachowaniem nowoczesnego designu i komfortu użytkowania. Prace naukowe nad produkcją płyt i kompozytów drzewnych z ujemnym śladem węglowym prowadzi polski producent mebli luksusowych RC Design wraz ze środowiskami naukowymi.

Na ten moment wdrażamy przede wszystkim możliwości z konopiom siewną oraz drzewem tlenowym oxytree. Nie mamy wątpliwości, że nowe technologie w procesie tworzenia będą niosły korzyści środowiskowe. Rośliny jedno- lub wieloletnie, nad którymi toczą się badania, dają od 10 do nawet 25 ton suchej masy rocznie z hektara uprawy. Dla porównania, polskie lasy jedynie ok. 4 tony. Stoimy z pewnością przed „zieloną” rewolucją, która zmieni podejście Polaków do wystroju i aranżacji wnętrz – opowiada Rafał Cebula, Prezes Zarządu RC Design.

Proekologiczna zmiana jest naturalnym następstwem rosnącej globalnej świadomości zagrożeń, jakie niesie nadmierna wycinka lasów na naszej planecie. RC Design oraz wybitni specjaliści pracują nad ofertą ekologicznych materiałów na skalę światową.

 

 

Kontakt dla mediów:

Inga Ryfka

Account Executive

+48 790 393 471

i.ryfka@agencjafaceit.pl

 

O RC Design:

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie i wiedza od blisko 20 lat tworzy meble premium dla zleceń komercyjnych (np. butików, hoteli, restauracji – w tym zabudowy ścienne, gabloty, meble wolnostojące, schody, panele tapicerowane), jak również wnętrz prywatnych. Specjalizujemy się także w produkcji mebli akustycznych, które realizujemy dla sali koncertowych czy obiektów sakralnych. Dzięki zasobom, jakie posiadamy nowoczesnym technologiom zastosowanym we własnym zapleczu produkcyjnym oraz najwyższej jakości materiałom i surowcom jesteśmy gotowi do zrealizowania każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia. Poprzez naszą pasję do meblarstwa, wiedzę i doświadczenie staliśmy się wiodącym producentem mebli, uznanym wśród europejskich kontrahentów. Nasze realizacje można zobaczyć w Paryżu, Saint-Tropez czy Londynie, Monako czy w Sztokholmie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Dziś Dzień Awokado – myślisz, że to warzywo? Sprawdź te 10 zaskakujących faktów Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Dziś Dzień Awokado – myślisz, że to warzywo? Sprawdź te 10 zaskakujących faktów

31 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Awokado. To nietypowe święto jest idealną okazją do sięgnięcia po ten…no właśnie – owoc? Sprawdź ciekawostki o awokado i dowiedz
Konsument Liczba upadłości konsumenckich bije rekordy, ale nastroje są coraz lepsze
2024-07-31 | 08:00

Liczba upadłości konsumenckich bije rekordy, ale nastroje są coraz lepsze

W I półroczu 2024 roku sądy zatwierdziły upadłość 10,8 tys. konsumentów - wynika z danych COIG. Krajowy Rejestr Długów wskazuje, że wierzyciele dłużników
Konsument Mokra czy sucha karma: która jest lepsza dla Twojego psa?
2024-07-24 | 14:00

Mokra czy sucha karma: która jest lepsza dla Twojego psa?

Wybór odpowiedniej diety dla psa to ważny element dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Według badania grupy Fressnapf, do której należą specjalistyczne sklepy z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.