Wystartowała rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni w nowym roku akademickim
W tym tygodniu wystartowała rekrutacja do Programu CGMA® na Uczelni. Program, realizowany przez AICPA & CIMA wraz z czołowymi uczelniami w Polsce, umożliwia studentom rozpoczęcie zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (Chartered Global Management Accounting) już w trakcie studiów.
Kwalifikacja CGMA to unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które łączy finanse i biznes. Program kwalifikacji jest opracowywany we współpracy z pracodawcami, aby jak najlepiej odpowiadać na ich obecne i przyszłe potrzeby. Kwalifikacja stanowi zbiór profesjonalnych narzędzi niezbędnych do podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji biznesowych i doskonale przygotowuje do pracy w branży finansowej – bez względu na poziom obejmowanego stanowiska. Od lat cieszy się wysoką renomą i jest doskonałym wyróżnikiem na rynku pracy. Co więcej, w miarę postępów w zdobywaniu kwalifikacji, pozycja kandydatów CGMA stale się umacnia. Ich wynagrodzenie może rosnąć już od momentu rozpoczęcia nauki, co – jak pokazują badania – w perspektywie powyżej 10 lat może oznaczać wzrost o ponad 100%.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA jest rozpoznawalna i ceniona przez największych pracodawców na świecie. Dzięki Programowi CGMA na Uczelni, studenci mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy”.
Program CGMA na Uczelni jest dostępny dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach akredytowanych przez AICPA & CIMA. Studenci, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting (Cert BA) lub Diploma in Management Accounting (CIMA Dip MA), które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni trwa do końca listopada 2024 r.
Na stronie cimauczelnie.pl można sprawdzić szczegółowe warunki realizacji Programu na następujących uczelniach:
- Szkoła Główna Handlowa (SGH)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP)
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UEW)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE Katowice)
- Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
- Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania (WZ UŁ)
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Ekonomiczny (UMCS)
- Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
- Politechnika Białostocka - Wydział Inżynierii Zarządzania (WIZ PB)

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.