Wystawa zabytkowych samochodów w F.S.O. PARK
Na terenie planowanej przez OKAM inwestycji F.S.O. PARK na warszawskiej Pradze Północ, zostanie zaaranżowana profesjonalna wystawa samochodów. Deweloper znalazł partnera, który poprowadzi stałą ekspozycję „Wystawa w fabryce” z zabytkowymi pojazdami wyprodukowanymi m.in. w byłej Fabryce Samochodów Osobowych. Wystawa mieścić będzie się w budynku dawnej Lakierni. Ekspozycja ma zostać uruchomiona w II kwartale 2024 r.
Dziedzictwo kulturowo-historyczne jest dla nas niezwykle ważne w przypadku każdej inwestycji, którą realizujemy w obszarze rewitalizacji. Jesteśmy otwarci na różne formy aktywności, stąd przy ul. Jagiellońskiej 88 odbywają się regularnie spotkania czy zloty miłośników byłej FSO. Zgodnie z zapowiedziami, znaleźliśmy też w naszych ‘murach’ przestrzeń pod stałą wystawę zabytkowych aut i nawiązaliśmy współpracę z Maciejem Bieniem, rzetelnym partnerem, który poprowadzi ekspozycję otwartą dla wszystkich fanów motoryzacji oraz pasjonatów pojazdów produkowanych niegdyś w Warszawie - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City.
Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia wystawy zabytkowych pojazdów, w tym prowadzona jest instalacja i konserwacja aut. Pod ekspozycję dedykowana została przestrzeń o powierzchni 5.000 m2 w budynku dawnej Lakierni. Wystawa obejmie na ten moment aranżację ok. 200-300 różnych modeli samochodów, w tym wyprodukowane w FSO Warszawy, Syrenki, Fiaty 125p i Polonezy.
OKAM jest bardzo przychylnie nastawiony do organizacji na swoim terenie inicjatyw nawiązujących do historii FSO. Niedawno zorganizowaliśmy zlot z okazji 72. rocznicy rozpoczęcia w niej produkcji, który przyciągnął pasjonatów motoryzacji z całej Polski – przed główną bramę wjazdową zjechało się blisko 450 aut! Uruchomienie przy ul. Jagiellońskiej stałej wystawy zabytkowych pojazdów to ważny krok ku utrzymaniu spuścizny po FSO - zaznacza Maciej Bień, organizator listopadowego zlotu i przewodniczący Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski.
Inwestycja F.S.O. PARK ma powstać na przestrzeni około 25 lat na działce o wielkości 62 ha zlokalizowanej na Pradze Północ w Warszawie. We wrześniu br. OKAM wraz z partnerami ogłosił Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park, zastosowany zostanie również szereg rozwiązań ekologicznych.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.