Wytchnienie we własnym ogrodzie
Aktualna sytuacja sprawia, że wiele osób szukających własnego miejsca na ziemi skłania się ku ofertom domów z ogrodem. Im większa działka, im większa przestrzeń takiego ogrodu, tym lepiej. More Place uruchomił sprzedaż domów z II etapu inwestycji Osiedle Przy Jeziorach. Deweloper proponuje ponad 100 mkw samego domu, ale także dodatkowe, około 500 mkw samego ogrodu.
Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowane jest obrębie administracyjnym Kiekrza (u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej), a więc w granicach stolicy Wielkopolski. Tym samym jego mieszkańcy korzystać mogą zarówno z wygód miasta, jak okolicznych terenów zielonych. Nazwa Osiedla nie jest przypadkowa – otoczone jest ono bowiem trzema jeziorami - Kierskim, Kierskim Małym oraz Strzeszyńskim, w odległości od 1 do 3 km. W zrealizowanym już I etapie zbudowano 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 12 lokali mieszkalnych. Wprowadzony do sprzedaży etap II to z kolei 8 domów z 16 lokalami. Deweloper proponuje dwie powierzchnie 109,4 i 109,7. Na parterze, w strefie dziennej, zaplanowano salon, kuchnię i łazienkę, 1 lub 2 pokoje oraz oddzielną garderobę. Natomiast na piętrze, w strefie nocnej, znajdą się 2 pokoje, garderoba, łazienka oraz osobne pomieszczenie np. na pralnię z suszarnią czy mały gabinet. Docelowo na osiedlu powstanie łącznie 28 budynków 2-lokalowych. – Cechą charakterystyczną domów na Osiedlu Przy Jeziorach są wyjątkowo duże ogrody. Nie mówimy tu o skrawkach zieleni wokół budynku, lecz o powierzchni od 430 do 528 mkw. Tak duży ogród daje wiele możliwości aranżacji, jak również powiększa przestrzeń życiową jego właścicieli. Do wyboru naszych klientów przygotowaliśmy także wiele opcji dodatkowego wyposażenia domu, między innymi, instalację fotowoltaiczną czy instalację inteligentnego domu – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place. Oferowane w II etapie inwestycji domy bliźniacze zaaranżować można w sposób, który będzie spełniał indywidualne oczekiwania ich mieszkańców. 3- oraz 4-pokojowy układ można dopasować do własnych potrzeb - połączyć kuchnię z salonem lub zagospodarować pralnio-suszarnię jako mini-gabinet do pracy. Osiedle jest zamknięte, a poczucie bezpieczeństwa zapewnia także ogrodzenie z bramą wjazdową i domofony. Ceny domów rozpoczynają się od 531 000 złotych brutto, natomiast ostatnie lokale z I etapu dostępne są w cenie od 504 000 złotych.
Dużą zaletą Osiedla Przy Jeziorach jest jego lokalizacja. Otoczenie osiedla zachęca do aktywności sportowej oraz rekreacyjnej. Nie brakuje licznych tras rowerowych czy ścieżek spacerowych. Ponadto, mieszkańcy osiedla będą mieć blisko do kluczowych miejsc komunikacyjnych. 2 km to odległość od najbliższej stacji kolejowej w Kiekrzu. Natomiast w pobliskich Złotnikach funkcjonuje nowy węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W kilka minut można dojść także do przystanku autobusowego linii 195, skąd mieszkańcy dojadą np. do plaży przy jeziorze Strzeszyńskim, w okolice Parku Sołackiego, czy do pętli tramwajowej Ogrody, na poznańskich Jeżycach. W odległości około 5 km od osiedla znajduje się zjazd do drogi S11, łączącej się z autostradą A2.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.
Prawo
W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania
W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.