Komunikaty PR

Wyższa płaca minimalna = wyższe koszty utrzymania firmy. Gdzie szukać oszczędnoś

2022-11-16  |  01:00
Biuro prasowe

Wzrost płacy minimalnej w 2023 roku to znaczne obciążenie dla przedsiębiorców i pracodawców. Wliczając składki ZUS, docelowo będzie to na jednego pracownika o prawie jedną czwartą więcej niż obecnie.


Minimalne wynagrodzenie w 2023 r. dla pracowników etatowych i stawka godzinowa dla osób na umowach cywilnoprawnych wzrosną w nadchodzącym roku aż dwukrotnie – po raz pierwszy w styczniu, a po raz drugi – w lipcu.


W przyszłym roku najniższa krajowa wyniesie kolejno 3490 zł brutto (w styczniu) oraz 3600 zł brutto (w lipcu). Zmiana minimalnego wynagrodzenia dwukrotnie w ciągu roku wynika z prognozowanej inflacji wyższej niż 5% i jest to decyzja uregulowana prawnie.


Trzeba przy tym pamiętać, że inflacja w połączeniu z rosnącymi płacami będzie oznaczała… jeszcze wyższą inflację. Pracownicy otrzymają wyższe wynagrodzenie, jednak jeszcze większe koszty poniosą przedsiębiorcy, a to może z kolei przełożyć się na rosnące ceny oferowanych produktów i usług – prognozuje portal forsal.pl


Gdzie szukać oszczędności?


– Choć może zabrzmi to przewrotnie, ale na bezpieczeństwie w dzisiejszych czasach można zaoszczędzić i to sporo. Koszt utrzymania pracownika na kilku zmianach to dla pracodawcy nie tylko wzrost jego minimalnej pensji, ale też koszt ubezpieczenia, ZUS-u i wszelkich świadczeń socjalnych. Wobec drastycznych wzrostów cen praktycznie wszystkiego warto zastanowić się i przeanalizować, ile kosztuje ochrona osób i mienia – mówi Artur Klemnesowicz, przedstawiciel STEKOP S.A. – Proponujemy zastanowić się nad automatyzacją pracy i wprowadzaniem elektronicznych systemów ochrony. W ten trend wpisują się rozwiązania dotyczące monitoringu wizyjnego. W porównaniu ze stacjonarną ochroną fizyczną wybór usług monitoringu wizyjnego w dłuższym czasie spowoduje realne obniżenie kosztów ochrony.


Najlepszym rozwiązaniem jest monitoring wizyjny. Dotychczas przyzwyczailiśmy się do działania tradycyjnego systemu alarmowego, gdzie za każdym razem ktoś na miejscu musi zweryfikować alarm. Stosowaliśmy także systemy kamer, gdzie przy monitorach musieliśmy posadzić pracownika, który musiał przez cały czas obserwować obraz.


Obecnie nowoczesne systemy monitoringu jednocześnie pełnią rolę systemu alarmowego, który wykryje niepożądane osoby i pojazdy, a dodatkowo umożliwia weryfikację alarmu przez centrum monitorowania bez konieczności wysyłania za każdym razem pracownika do weryfikacji alarmu.


Zainwestuj w profesjonalizm


Monitoring wizyjny to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa w budynkach, a także obniżenie kosztów utrzymania zatrudnienia pracowników na etatach. W tym przypadku do obsługi urządzeń monitorujących potrzebna jest jedna osoba na zmianie, która jednocześnie obserwuje, co się dzieje w kilku obiektach. W razie zagrożenia wzywany jest patrol interwencyjny.


– Nie ma więc konieczności zatrudniania ochroniarzy w każdym obiekcie, na kilku zmianach. Monitoring wizyjny z powodzeniem ich zastąpi – mówi Artur Klemensowicz. – Trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze pracę człowieka może zastąpić urządzenie. Jednak nowoczesne technologie w połączeniu z czynnikiem ludzkim to najskuteczniejsze rozwiązanie. Co więcej taki duet jest gwarancją znacznego obniżenia kosztów ochrony.


Więcej szczegółowych informacji na temat różnych rozwiązań monitoringu wizyjnego można znaleźć na stronie https://stekopsa.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.