Komunikaty PR

Wzmocnione urządzenia TOUGHBOOK na placu budowy

2020-11-30  |  11:00
Biuro prasowe

W przedsiębiorstwie wdrożono wzmocnione tablety i notebooki TOUGHBOOK, by zapewnić stały dostęp do aktualnych informacji i usprawnić komunikację pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz wykonawcami. W efekcie wyeliminowano papierowe plany i specyfikacje wykonawcze, które szybko się niszczą i dezaktualizują.

FIBO Bau to szwajcarska firma budowlana specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych i apartamentowców najwyższego standardu. Firma od samego początku wykorzystuje potencjał cyfrowej współpracy z pominięciem papierowej dokumentacji na placu budowy. Jednak digitalizacja niesie znaczące oszczędności tylko pod warunkiem wykorzystania profesjonalnych urządzeń zaprojektowanych z myślą o polowych warunkach pracy. Jak wynika z doświadczeń firmy FIBO Bau, konwencjonalne biurowe notebooki nie są przystosowane do warunków panujących na budowie i okazują się zawodne. Z drugiej strony pracownicy na placu budowy nie są w stanie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na małym ekranie komórki.

Doskonałym rozwiązaniem w firmie FIBO Bau okazały się notebooki i tablety TOUGHBOOK produkcji firmy Panasonic. Funkcjonują one sprawnie przez wiele lat pomimo wysokiego stężenia pyłu, wilgoci, zalania, a nawet upadków. Dzięki długiemu okresowi funkcjonowania baterii, którą użytkownik może wymienić, nie przerywając pracy, urządzenia działają bez przerwy nawet podczas najdłuższej zmiany. To podstawowy wymóg w budowlance, gdzie często nie ma dostępu do infrastruktury umożliwiającej naładowanie baterii.

Równie ważny jest jasny i wyraźny ekran, na którym nawet w świetle słonecznym doskonale widać szczegółowe plany. Precyzyjne pióro umożliwia tworzenie w terenie bardzo dokładnych szkiców, które od ręki można przekazać projektantom. I wreszcie wszystkie urządzenia TOUGHBOOK firmy Panasonic wyposażone są w mobilną łączność radiową 4G LTE. Dzięki temu pracownicy mają stały i bliski kontakt tak między sobą, jak i z centralą.

Dzięki wykorzystaniu wzmocnionych urządzeń TOUGHBOOK kierownicy projektów i budów mają dostęp do aktualnych informacji z dowolnego miejsca - planów i specyfikacji wykonawczych, a także list kontrolnych zadań oraz procesów zarządzania niezgodnościami. Mogą tworzyć i przekazywać bieżące sprawozdania przez Internet, a także podpisywać dokumenty cyfrowym podpisem. Korzystają też z narzędzi wspierających współpracę w postaci spotkań online, wymiany dokumentów i plików.

Kierownicy i brygadziści używają między innymi 10-calowych tabletów TOUGHBOOK A3. Z jednej strony urządzenie pozwala na wgląd we wszystkie informacje i daje możliwość ich edycji. Z drugiej - zapewnia wygodną obsługę w terenie. Do tabletu można też podłączyć klawiaturę, na przykład w celu sporządzenia bardziej szczegółowej dokumentacji.

Z kolei kierownicy projektu korzystają z 14-calowych notebooków TOUGHBOOK 55. Urządzenie służy do nadzorowania całego projektu, również w przypadku konieczności długotrwałego korzystania z klawiatury, na przykład przy sporządzaniu raportów, specyfikacji wykonawczej czy protokołów niezgodności. Dzięki ergonomicznemu projektowi z praktycznym uchwytem, kierownicy mają notebook zawsze pod ręką.

- W przypadku mobilnego sprzętu komputerowego nie idziemy na kompromis - mówi Katja Hasani, project manager w firmie FIBO Bau. - W codziennej pracy potrzebujemy mocnych i wytrzymałych urządzeń, na których nasi pracownicy w terenie mogą w 100% polegać. Urządzenia z serii TOUGHBOOK są idealnie dostosowane do wśrubowanych wymogów i trudnych warunków pracy na budowie.

Zakładając liczący 3-4 lata okres użytkowania, wzmocnione urządzenia charakteryzuje o wiele niższy łączny koszt eksploatacji w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem biurowym. Jak wskazują pracownicy FIBO Bau, urządzenia z tej serii rzadziej ulegają też uszkodzeniom (nawet 7 razy rzadziej niż porównywalne urządzenia biurowe). Ponadto Panasonic przez wiele lat nie zmienia struktury swoich urządzeń, co upraszcza wprowadzanie dodatkowych narzędzi przeznaczonych dla nowych pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.