Komunikaty PR

Wzmocnione urządzenia TOUGHBOOK na placu budowy

2020-11-30  |  11:00
Biuro prasowe

W przedsiębiorstwie wdrożono wzmocnione tablety i notebooki TOUGHBOOK, by zapewnić stały dostęp do aktualnych informacji i usprawnić komunikację pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz wykonawcami. W efekcie wyeliminowano papierowe plany i specyfikacje wykonawcze, które szybko się niszczą i dezaktualizują.

FIBO Bau to szwajcarska firma budowlana specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych i apartamentowców najwyższego standardu. Firma od samego początku wykorzystuje potencjał cyfrowej współpracy z pominięciem papierowej dokumentacji na placu budowy. Jednak digitalizacja niesie znaczące oszczędności tylko pod warunkiem wykorzystania profesjonalnych urządzeń zaprojektowanych z myślą o polowych warunkach pracy. Jak wynika z doświadczeń firmy FIBO Bau, konwencjonalne biurowe notebooki nie są przystosowane do warunków panujących na budowie i okazują się zawodne. Z drugiej strony pracownicy na placu budowy nie są w stanie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na małym ekranie komórki.

Doskonałym rozwiązaniem w firmie FIBO Bau okazały się notebooki i tablety TOUGHBOOK produkcji firmy Panasonic. Funkcjonują one sprawnie przez wiele lat pomimo wysokiego stężenia pyłu, wilgoci, zalania, a nawet upadków. Dzięki długiemu okresowi funkcjonowania baterii, którą użytkownik może wymienić, nie przerywając pracy, urządzenia działają bez przerwy nawet podczas najdłuższej zmiany. To podstawowy wymóg w budowlance, gdzie często nie ma dostępu do infrastruktury umożliwiającej naładowanie baterii.

Równie ważny jest jasny i wyraźny ekran, na którym nawet w świetle słonecznym doskonale widać szczegółowe plany. Precyzyjne pióro umożliwia tworzenie w terenie bardzo dokładnych szkiców, które od ręki można przekazać projektantom. I wreszcie wszystkie urządzenia TOUGHBOOK firmy Panasonic wyposażone są w mobilną łączność radiową 4G LTE. Dzięki temu pracownicy mają stały i bliski kontakt tak między sobą, jak i z centralą.

Dzięki wykorzystaniu wzmocnionych urządzeń TOUGHBOOK kierownicy projektów i budów mają dostęp do aktualnych informacji z dowolnego miejsca - planów i specyfikacji wykonawczych, a także list kontrolnych zadań oraz procesów zarządzania niezgodnościami. Mogą tworzyć i przekazywać bieżące sprawozdania przez Internet, a także podpisywać dokumenty cyfrowym podpisem. Korzystają też z narzędzi wspierających współpracę w postaci spotkań online, wymiany dokumentów i plików.

Kierownicy i brygadziści używają między innymi 10-calowych tabletów TOUGHBOOK A3. Z jednej strony urządzenie pozwala na wgląd we wszystkie informacje i daje możliwość ich edycji. Z drugiej - zapewnia wygodną obsługę w terenie. Do tabletu można też podłączyć klawiaturę, na przykład w celu sporządzenia bardziej szczegółowej dokumentacji.

Z kolei kierownicy projektu korzystają z 14-calowych notebooków TOUGHBOOK 55. Urządzenie służy do nadzorowania całego projektu, również w przypadku konieczności długotrwałego korzystania z klawiatury, na przykład przy sporządzaniu raportów, specyfikacji wykonawczej czy protokołów niezgodności. Dzięki ergonomicznemu projektowi z praktycznym uchwytem, kierownicy mają notebook zawsze pod ręką.

- W przypadku mobilnego sprzętu komputerowego nie idziemy na kompromis - mówi Katja Hasani, project manager w firmie FIBO Bau. - W codziennej pracy potrzebujemy mocnych i wytrzymałych urządzeń, na których nasi pracownicy w terenie mogą w 100% polegać. Urządzenia z serii TOUGHBOOK są idealnie dostosowane do wśrubowanych wymogów i trudnych warunków pracy na budowie.

Zakładając liczący 3-4 lata okres użytkowania, wzmocnione urządzenia charakteryzuje o wiele niższy łączny koszt eksploatacji w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem biurowym. Jak wskazują pracownicy FIBO Bau, urządzenia z tej serii rzadziej ulegają też uszkodzeniom (nawet 7 razy rzadziej niż porównywalne urządzenia biurowe). Ponadto Panasonic przez wiele lat nie zmienia struktury swoich urządzeń, co upraszcza wprowadzanie dodatkowych narzędzi przeznaczonych dla nowych pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Prawo

Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.