Komunikaty PR

Wzmocnione urządzenia TOUGHBOOK na placu budowy

2020-11-30  |  11:00
Biuro prasowe

W przedsiębiorstwie wdrożono wzmocnione tablety i notebooki TOUGHBOOK, by zapewnić stały dostęp do aktualnych informacji i usprawnić komunikację pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz wykonawcami. W efekcie wyeliminowano papierowe plany i specyfikacje wykonawcze, które szybko się niszczą i dezaktualizują.

FIBO Bau to szwajcarska firma budowlana specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych i apartamentowców najwyższego standardu. Firma od samego początku wykorzystuje potencjał cyfrowej współpracy z pominięciem papierowej dokumentacji na placu budowy. Jednak digitalizacja niesie znaczące oszczędności tylko pod warunkiem wykorzystania profesjonalnych urządzeń zaprojektowanych z myślą o polowych warunkach pracy. Jak wynika z doświadczeń firmy FIBO Bau, konwencjonalne biurowe notebooki nie są przystosowane do warunków panujących na budowie i okazują się zawodne. Z drugiej strony pracownicy na placu budowy nie są w stanie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na małym ekranie komórki.

Doskonałym rozwiązaniem w firmie FIBO Bau okazały się notebooki i tablety TOUGHBOOK produkcji firmy Panasonic. Funkcjonują one sprawnie przez wiele lat pomimo wysokiego stężenia pyłu, wilgoci, zalania, a nawet upadków. Dzięki długiemu okresowi funkcjonowania baterii, którą użytkownik może wymienić, nie przerywając pracy, urządzenia działają bez przerwy nawet podczas najdłuższej zmiany. To podstawowy wymóg w budowlance, gdzie często nie ma dostępu do infrastruktury umożliwiającej naładowanie baterii.

Równie ważny jest jasny i wyraźny ekran, na którym nawet w świetle słonecznym doskonale widać szczegółowe plany. Precyzyjne pióro umożliwia tworzenie w terenie bardzo dokładnych szkiców, które od ręki można przekazać projektantom. I wreszcie wszystkie urządzenia TOUGHBOOK firmy Panasonic wyposażone są w mobilną łączność radiową 4G LTE. Dzięki temu pracownicy mają stały i bliski kontakt tak między sobą, jak i z centralą.

Dzięki wykorzystaniu wzmocnionych urządzeń TOUGHBOOK kierownicy projektów i budów mają dostęp do aktualnych informacji z dowolnego miejsca - planów i specyfikacji wykonawczych, a także list kontrolnych zadań oraz procesów zarządzania niezgodnościami. Mogą tworzyć i przekazywać bieżące sprawozdania przez Internet, a także podpisywać dokumenty cyfrowym podpisem. Korzystają też z narzędzi wspierających współpracę w postaci spotkań online, wymiany dokumentów i plików.

Kierownicy i brygadziści używają między innymi 10-calowych tabletów TOUGHBOOK A3. Z jednej strony urządzenie pozwala na wgląd we wszystkie informacje i daje możliwość ich edycji. Z drugiej - zapewnia wygodną obsługę w terenie. Do tabletu można też podłączyć klawiaturę, na przykład w celu sporządzenia bardziej szczegółowej dokumentacji.

Z kolei kierownicy projektu korzystają z 14-calowych notebooków TOUGHBOOK 55. Urządzenie służy do nadzorowania całego projektu, również w przypadku konieczności długotrwałego korzystania z klawiatury, na przykład przy sporządzaniu raportów, specyfikacji wykonawczej czy protokołów niezgodności. Dzięki ergonomicznemu projektowi z praktycznym uchwytem, kierownicy mają notebook zawsze pod ręką.

- W przypadku mobilnego sprzętu komputerowego nie idziemy na kompromis - mówi Katja Hasani, project manager w firmie FIBO Bau. - W codziennej pracy potrzebujemy mocnych i wytrzymałych urządzeń, na których nasi pracownicy w terenie mogą w 100% polegać. Urządzenia z serii TOUGHBOOK są idealnie dostosowane do wśrubowanych wymogów i trudnych warunków pracy na budowie.

Zakładając liczący 3-4 lata okres użytkowania, wzmocnione urządzenia charakteryzuje o wiele niższy łączny koszt eksploatacji w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem biurowym. Jak wskazują pracownicy FIBO Bau, urządzenia z tej serii rzadziej ulegają też uszkodzeniom (nawet 7 razy rzadziej niż porównywalne urządzenia biurowe). Ponadto Panasonic przez wiele lat nie zmienia struktury swoich urządzeń, co upraszcza wprowadzanie dodatkowych narzędzi przeznaczonych dla nowych pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.