X edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!
Już 21 maja do warszawskiego biurowca Rondo 1 ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na Szczyt Rondo 1 powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, a zawody będą miały rangę Mistrzostw Europy. Jubileuszowa, X edycja wydarzenia tradycyjnie wesprze SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
38 pięter i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja br. postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca Rondo 1. W dotychczasowych 9 edycjach wydarzenia chętnych zawsze było więcej niż dostępnych miejsc.
– Możemy śmiało powiedzieć, że Bieg Na Szczyt Rondo 1 uzyskał status imprezy kultowej, do udziału w której wielu zawodników wraca każdego roku – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Tym bardziej cieszy nas, że po pandemicznych zawirowaniach biegacze ponownie pojawią się w gościnnych progach biurowca Rondo 1 – dodaje.
Wizerunek najbardziej prestiżowego biegu po schodach w Polsce budowano przez wiele lat, co roku goszcząc najlepszych specjalistów towerrunningu na świecie, na czele z Piotrem Łobodzińskim -mistrzem świata i wielokrotnym zdobywcą Towerrunning World Cup, który swoją karierę na schodach rozpoczął od… pierwszej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1.
Rywalizacji na najwyższym poziomie można spodziewać się też w tym roku. Rondo 1 będzie bowiem - drugi raz w swojej historii – gospodarzem Towerrunning European Championships, czyli mistrzostw Starego Kontynentu. Poprzednim razem zawody miały taką rangę w 2016 roku.
Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jednak coś więcej, niż tylko rywalizacja sportowa. Od pierwszej edycji imprezy w 2011 roku, wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku cały przychód z opłat startowych. W tym roku zebrane środki będą tym bardziej potrzebne, że do Kraśnika zawitała w ostatnich tygodniach liczna grupa dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Kompleks Rondo 1 angażuje się w szereg aktywności w zakresie wsparcia fundacji i stowarzyszeń. Tegoroczna edycja to także czas bliskiej współpracy z najemcami kompleksu, dzięki którym pomoc dla ludności ukraińskiej będzie celowa, zapewniając najistotniejsze elementy. Chcąc aktywnie wspomóc SOS Wioski Dziecięce, Rondo 1 przekaże dodatkowe środki pieniężne na wsparcie najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia.
– Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie, którego moc drzemie nie tylko w wysiłku fizycznym wszystkich partycypujących, ale i w zaangażowaniu szeroko rozumianego biznesu. Od lat stanowi wsparcie dla instytucji sprawujacych opiekę nad dziećmi oraz ich opiekunami. Cieszymy się, że realizując to jubileuszowe wydarzenie, możemy znów razem stanąć w motywującej do niesienia pomocy rywalizacji. – dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.
Rejestracja do startu w Biegu Na Szczyt Rondo 1 zostanie uruchomiona 28 marca w portalu SlotMarket.pl. Więcej informacji pojawi się już niebawem na przebudowywanej obecnie stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.
Patronami medialnymi X. edycji Biegu na Szczyt Rondo 1 są Eurobuild CEE oraz biegowe.pl
--
Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1
Ranga:
Impreza ma rangę Towerrunning European Championships 2022.
Trasa biegu:
- bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
- przewyższenie: 142 metry
- klatka lewoskrętna
- liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
- liczba nawrotów: 76
RONDO 1
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.