XIII edycja programu „Dobre Działania” rozstrzygnięta
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Marka Diamant po raz kolejny nagrodziła inicjatywy, które m.in. aktywizują lokalną społeczność, integrują wspólnoty oraz wzmacniają rozpoznawalność regionu. Po rozstrzygnięciu trzynastej edycji „Dobrych Działań” dofinansowanie otrzymali: Ochotnicza Straż Pożarna w Szyjkach, Fundacja Jak miło! z Malina, Uczniowski Klub Sportowy JU-JITSU i JUDO z Miejskiej Górki oraz XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu.
Do każdej z dotychczasowych edycji programu „Dobre Działania” zgłosiło się kilkaset instytucji i osób prywatnych, które wnioskowały o granty w wysokości 3 tys. złotych. Od 2021 r. taką kwotą producent cukru Diamant wspiera inicjatywy, które są użyteczne, pomysłowe, przyczyniają się do rozwoju regionu, odpowiadają na konkretne potrzeby mieszkańców oraz aktywizują społeczność z różnych grup wiekowych.
– Granty już trafiły do uczestników XIII edycji programu. Po raz kolejny wsparliśmy inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na lokalne społeczności. W tej edycji wyróżniliśmy projekty angażujące mieszkańców – poprzez sport, edukację i integrację osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo, przeznaczyliśmy środki na wyposażenie strażaków z Szyjek, by mogli skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że mamy możliwość wspierania działań, które przynoszą trwałe, pozytywne zmiany – podsumowuje Kamila Sikorska, Marketing Manager marki Diamant w Pfeifer & Langen Polska.
W XII edycji programu, granty zostaną przeznaczone na:
Zapewnienie bezpieczeństwa strażakom OSP Szyjki
Ochotnicza Straż Pożarna w Szyjkach zamierza poprawić bezpieczeństwo swoich strażaków podczas akcji ratunkowych. Dzięki dofinansowaniu jednostka będzie mogła zakupić specjalistyczne kominiarki ochronne oraz rękawice techniczne. Nowy sprzęt pozwoli skuteczniej chronić twarz i szyję przed poparzeniami, a rękawice ułatwią działania ratunkowe przy wypadkach drogowych. W obecnym wyposażeniu strażaków z Szyjek brakuje odpowiedniej liczby elementów odzieży ochronnej, co naraża ich na ryzyko. Dzięki grantowi od marki Diamant OSP Szyjki będzie mogła zapewnić swoim ratownikom lepszą ochronę, oraz większą sprawność w niesieniu pomocy.
Edukacyjnego robota do programowania i kodowania Clementoni Doc dla Fundacji Jak miło! z Malina
Fundacja „Jak miło!” planuje zakup edukacyjnych robotów Clementoni Doc oraz organizację warsztatów z programowania i kodowania dla przedszkolaków. Zajęcia poprowadzi profesjonalny programista, a mali uczestnicy będą mieli okazję rozwijać logiczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów, ucząc się liter, liczb i kolorów. Dzięki zabawie z robotami dzieci odkryją świat robotyki edukacyjnej, który inspiruje do kreatywnego myślenia. Koszt jednego robota to około 200 zł, co pozwala na zakup kilku urządzeń i realizację kilku sesji warsztatowych, aby jak najwięcej dzieci mogło korzystać z tego cennego doświadczenia.
Zakup sprzętu dla zawodników klubu i wsparcie w organizacji wyjazdów na zawody międzynarodowe
Uczniowski Klub Sportowy JU-JITSU i JUDO z Miejskiej Górki przeznaczy grant na rozwój sportowy swoich zawodników, szczególnie młodzieży. Pozyskane środki pozwolą na zakup nowego sprzętu, co podniesie jakość treningów i zwiększy szanse na osiąganie lepszych wyników. Dodatkowo, część funduszy zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów wyjazdu dla zawodników, którzy zakwalifikują się na międzynarodowe zawody, takie jak Mistrzostwa Świata czy Europy. Klub wierzy, że wsparcie finansowe umożliwi młodym sportowcom pełne rozwinięcie ich talentów i ambicji.
Koziobloksy: historyczny vibe na słodko czyli twórcza integracja dzieci z niepełnosprawnością
Koziobloksy: historyczny vibe na słodko” to inicjatywa, która łączy pasję do historii, technologii i słodyczy. Dwunastu licealistów z Poznania przygotuje jednodniowe warsztaty dla ośmiorga dzieci z niepełnosprawnością. Warsztaty rozpoczną się pod poznańskim Ratuszem, gdzie uczestnicy poznają historię słynnych koziołków. Następnie dzieci odwiedzą Muzeum Czekolady, aby tworzyć własne słodkie wersje koziołków, a potem przejdą do pracowni komputerowej, gdzie w Minecraft Education zaprojektują cyfrowe budowle inspirowane Poznaniem. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólne budowanie legendy o koziołkach z klocków LEGO. Warsztaty mają nie tylko rozwijać kreatywność i umiejętności techniczne, ale także budować przyjaźnie, które przetrwają dłużej niż cyfrowe mury ratusza.

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.