Komunikaty PR

Xylem: Aplikacja Avensor do zdalnej kontroli infrastruktury wodno-ściekowej

2021-05-21  |  01:00
Biuro prasowe

Xylem wprowadził właśnie do swojego portfolio rozwiązanie Avensor. Pozwala ono na bieżący monitoring przepompowni oraz bardziej rozbudowanej infrastruktury wodno-ściekowej – przy pomocy urządzenia pomiarowego i prostej w obsłudze aplikacji. Korzystanie z usługi cyfrowej Avensor jest intuicyjne, a sporządzone analizy – dokładne i kompleksowe. Na podstawie zebranych danych, Avensor dostarcza cenne informacje dotyczące m.in. stanu technicznego instalacji, alarmów, prognozy ewentualnego ryzyka przestoju oraz rekomendacje w zakresie eksploatacji czy serwisowania urządzeń – wprost na ekran smartfona i innych urządzeń przenośnych.

Zarządzanie infrastrukturą wodno-ściekową czy pompownią zawsze oznacza dużą odpowiedzialność, niezależnie od rozmiaru samej instalacji. Oszczędność energii, umiejętne zawiadywanie ludzkim potencjałem, zarządzanie wydajnością czy adaptacja instalacji do coraz bardziej dających się we znaki zmian klimatu – każdy przedsiębiorca działający w branży wodno-ściekowej  mierzy się z wieloma wyzwaniami. Odpowiedzieć na nie pomaga zaawansowana technologia, taka jak, np. dostarczana przez Xylem usługa Avensor, dostępna w chmurze, w czasie rzeczywistym i z dowolnego urządzenia.

Każda decyzja dotycząca infrastruktury wodno-ściekowej powinna być podejmowana w oparciu o zebrane, wiarygodne dane. Usługę Avensor zaprojektowano w taki sposób, by klient miał do nich natychmiastowy i stały dostęp z poziomu smartfona, komputera czy tableta. Avensor zapewnia łączność oraz zdalny dostęp do danych dotyczących obiektów klienta. Umożliwia to przyjmowanie alarmów, danych operacyjnych oraz innych zdarzeń w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia przestoju, jak również w celu lepszego wykorzystania zasobów.

Avensor jest przeznaczony do minimalizowania kosztów związanych z eksploatacją
i naprawami zbyt późno wykrytych usterek. To nowoczesna technologia, która jest świetną alternatywą dla zaawansowanych, ale drogich systemów SCADA, wymagających zabudowy wielu elementów. Nasza aplikacja korzysta przede wszystkim z istniejących już urządzeń, przez co łatwo jest ją zaimplementować. Format aplikacji umożliwia aktualizacje systemu na bieżąco, aby moc korzystać z najnowszych usprawnień systemu, by Avensor stawał się coraz lepiej przystosowanym narzędziem do potrzeb klienta. Co więcej, zebrane dane mają wysoki potencjał analityczny – pozyskane informacje łatwo zwizualizować i przeprowadzić wiarygodną symulację. To wszystko znacznie ogranicza problemy w bieżącym funkcjonowaniu obiektu, zmniejsza ryzyko ewentualnej awarii czy przestoju –
mówi Anna Borowczyk-Kurasińska, Business Development Manager Water Utility Poland.

Avensor nadaje się do szybkiej implementacji i rozszerzenia na całą infrastrukturę klienta. Co więcej – wyspecjalizowany zespół ekspertów Xylem i partnerów zapewniają bezpieczeństwo oraz ciągłość użytkowania systemu przez 24 godziny na dobę. W razie problemów z aplikacją, zagwarantowane jest również wsparcie techniczne – zdalne i na miejscu.

Uruchomienie działającej w chmurze aplikacji Avensor to kolejny krok Xylem
na drodze do cyfrowej transformacji. Już kilka lat temu, to globalne przedsiębiorstwo zajmujące się technologią wodno-ściekową rozpoczęło strategiczną zmianę, w ramach której rozwój
i sprzedaż rozwiązań cyfrowych odgrywa coraz większą rolę (Xylem Digital Services). W najbliższych planach Xylem jest rozwój pakietów usług cyfrowych dla klientów (z zakresu widoczności kluczowych zasobów wodnych i ściekowych, zarządzania nimi przy prognozowaniu zdarzeń) – przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej oferty.

Więcej informacji o aplikacji Avensor znajduje się na: https://www.xylem.com/pl-pl/avensor/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Meble polskiej marki TYLKO w kultowym londyńskim Moco Museum Biuro prasowe
2024-09-23 | 11:00

Meble polskiej marki TYLKO w kultowym londyńskim Moco Museum

  Meble polskiej marki TYLKO, uwielbianej przez miłośników zrównoważonego designu, dostępne są od sierpnia br. w najbardziej prestiżowej lokalizacji Moco Museum przy
Przemysł PETRONAS na targach Lubricant Expo Europe
2024-09-18 | 10:30

PETRONAS na targach Lubricant Expo Europe

PETRONAS Lubricants International zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii płynów (Fluid Technology Solutions™) na największej w Europie wystawie
Przemysł Siatki kompozytowe – jakie zastosowanie znajdują w budownictwie?
2024-09-14 | 01:00

Siatki kompozytowe – jakie zastosowanie znajdują w budownictwie?

Wykonane z wysokogatunkowego kompozytu, siatki pomostowe to innowacyjne rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają eksperci z branży budowlanej. Nic dziwnego – stanowią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.