Yellow Boson S.A. łączy siły z Instytutem Szkoleń i Analiz Gospodarczych

Yellow Boson SA z siedzibą w Poznaniu podpisał list intencyjny ze spółką Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych SA, która jest notowana na rynku NewConnect, w następstwie czego Strony dostrzegając korzyści płynące z zacieśnienia współpracy, wykorzystania synergii płynącej z doświadczenia i potencjału Spółek podjęły negocjacje w sprawie połączenia obu Spółek.
Yellow Boson SA należy do holdingu Blue Boson United Kingdom Societas z siedzibą w Londynie, która szczyci się wartością intelektualną wycenianą na ponad miliard euro. To hardware multimedialna platforma efektywnosci energetycznej, która realizuje cele klientów w obszarach instalacji przemysłowych i domowych elektrowni fotowoltaicznych, zwiększania wydajności energii cieplnej i gazowej oraz zmiany parametrów cieczy dzięki własnej patentowanej technologii. Jej klientami są m.in. Skoda, Engie, Apleona, PAK Konin, CEZ Skawina czy Węglokoks Energia.
Grupa Yellow Boson swoje wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej zyskała na przestrzeni ostatnich 15 lat na wielu rynkach europejskich. Pozwoliło to wypracować unikalne rozwiązania, które są udoskonalane, aby móc jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby przemysłu i gospodarstw domowych. Demonopolizując rynki energetyczne w wielu krajach Europy jej misją jest inspiracja i wspomaganie w osiąganiu niezależności energetycznej, obniżaniu kosztów wytwarzania i zakupu energii oraz ochrony środowiska naturalnego.
Na czele grupy stoi Robert Zagożdżon, który swoją drogę̨ biznesową rozpoczął w 1995 roku od założenia firmy zajmującej się̨ marketingiem bezpośrednim. Utworzona wtedy marka, która od 2007 roku skoncentrowała się̨ na branży energetycznej i otwierającym się̨ rynku energii odniosła sukces w kilkunastu krajach Europy i pozyskując prawie milion klientów została sprzedana w 2013 roku szwajcarskiemu funduszowi Cromicorn. Pozyskane w ten sposób środki zainwestowane zostały w rozwój polskich oddziałów grupy i te stały się liderami na rynku alternatywnych dostawców energii i gazu obsługując setki tysięcy klientów i długie lata z powodzeniem konkurując z największymi graczami w polskim biznesie.
Dziś grupa Yellow Boson SA zarządzana w Polsce przez ambitnego Dawida Putona zamierza pójść w podobnym kierunku ekspansji produktowej w ramach odnawialnych i regeneracyjnych źródeł energii i terytorialnej w ramach Polski i Europy, który doświadczony management grupy nadaje przedsięwzięciom od ponad 25 lat. Inwestując między innymi w jednego z liderów polskiej fotowoltaiki Wolna Energia Sp. z o.o., która pod okiem Mateusza Mroza słynie ze swojej rzetelności wytycza swoje cele rozwijając w ramach Yellow Boson SA kolejne platformy biznesowe oraz projekty inwestycyjne.
Swoją siłę grupa czerpie z innowacyjnego podejścia do zarządzania i sprzedaży. Z punktu widzenia managementu grupy Yellow Boson w ludziach tkwi olbrzymi niewykorzystany potencjał. Globalizacja i korporacje wychodzą najczęściej z założenia, że człowiek jest słabym ogniwem, a czynnik ludzki działa na szkodę efektywności. Z punktu widzenia przyszłego beniaminka na giełdzie należy na to spojrzeć z innej perspektywy. Indywidualność i godność człowieka nie może być pomijana. Tworzymy świat dla ludzi, a nie odwrotnie. I to się przejawia w jego strategii i codziennym działaniu.
Kontakt: Yellow Boson SA
info@yellowboson.com
https://www.blueboson.eu/pl/ / https://www.yellowboson.com/pl/ / https://www.wolnaenergia.eu/

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.