Z Wrocławia do Legolandu samolotem! Nowe połączenie
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Jak daleko są marzenia o największym świecie Lego? Zaledwie półtorej godziny od Wrocławia. To za sprawą nowego połączenia, które do rozkładu lotów z Portu Lotniczego Wrocław wprowadza Ryanair.
Billund, liczące kilka tysięcy ludności miasto na północy Danii, prawdopodobnie nigdy nie zdobyłoby światowej sławy, gdyby nie Ole Kirk Christiansen. Urodził się on na wsi, w biednej rodzinie farmerów. Do Billund przeprowadził się już jako cieśla i tam otworzył zakład stolarski. Pewnego dnia wystrugał kaczkę. Z czasem okazało się, że był to początek produkcji na większą skalę i zalążek fabryki klocków Lego.
Do Legolandu samolotem z Wrocławia
Po śmierci założyciela rozpoczął się eksport klocków m.in. do USA, dzięki czemu Billund przestało być miastem anonimowym. Prawdziwy rozgłos zyskało za sprawą otworzonego w 1968 roku Legolandu. Do dziś jest to największy na świecie park rozrywki zbudowany z klocków Lego. Jest na tyle duży, że z góry przypomina miasteczko. Niedługo będzie się można o tym przekonać na własne oczy, lecąc do Billund samolotem z Wrocławia. Nowe połączenie uruchomi jesienią tania linia lotnicza Ryanair. – To fantastyczna wiadomość. Cieszymy się tym bardziej, że nowość ucieszy najbardziej naszych najmłodszych pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Lotnisko położone jest niedaleko Legolandu. Droga zajmuje spacerem kilkadziesiąt minut. Podczas pobytu w Billund warto odwiedzić także Lalandię. To miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny. Jest park wodny ze zjeżdżalniami, place zabaw, są restauracje, sklepy, a nawet stok narciarski – informuje.
Dwa razy w tygodniu
Pierwszy lot z Wrocławia do Billund zaplanowany jest na 31 października. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele – według rozkładu:
-
środa – wylot z Wrocławia o godzinie 21.15, lądowanie w Billund o godzinie 22.45; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 19.20, lądowanie we Wrocławiu o 20.50;
-
niedziela – wylot z Wrocławia o 8.10, lądowanie w Billund o 9.40; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 6.15, lądowanie we Wrocławiu o 7.45.
Lot z Wrocławia do Billund potrwa zatem półtorej godziny. – To oznacza, że osoby podróżujące z Polski do Danii, w różnych celach, zyskują wygodne i szybkie połączenie. Samolot jest w tym przypadku bardzo atrakcyjną alternatywą wobec samochodu – zauważa Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Przejazd autem z Wrocławia do Billund zajmuje około 10 godzin (odległość to od 900 do 1000 km w zależności od trasy).
Bilety do Billund można już rezerwować w internetowym systemie przewoźnika. Ceny zaczynają się od 69 zł za lot w jedną stronę (cena aktualna na dzień 6 maja 2021 roku).
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.