Zakłady NorDan wyposażone w system CMMS dla utrzymania ruchu
NorDan wyposażył swoje zakłady w Powodowie i Wolsztynie w system CMMS, który w połączeniu ze strategią prewencyjnego utrzymania ruchu zmniejszy ilość awarii, a tym samym przyczyni się do wzrostu wydajności linii produkcyjnych.
Wykorzystanie systemu CMMS to kluczowy krok w realizacji koncepcji Przemysłu 4.0, a także w dążeniu do poprawy efektywności i niezawodności produkcji. Rozwiązanie usprawniające pracę działu technicznego przyczynia się jednocześnie do lepszej komunikacji w zespole oraz zmniejszenia kosztów utrzymania sprzętu.
Jak podkreśla Jakub Piwowarczyk, Inżynier Automatyk w spółce NorDan, decyzja o wykorzystaniu tego typu systemu, umożliwiła firmie przejście na prewencyjne utrzymanie ruchu.
Dostawcą systemu CMMS i partnerem wspierającym kształtowanie pozostałych fundamentów Przemysłu 4.0 w spółce NorDan została firma Queris, posiadająca bogate doświadczenie w optymalizacji procesów produkcyjnych i utrzymania ruchu. Piotr Ritter, Sales Manager w Queris, wyjaśnia, że optymalizacja wyników utrzymania ruchu nie zależy jedynie od oprogramowania.
– Skuteczność wdrożenia systemu CMMS w dużej mierze zależy od kompetencji dostawcy w zakresie reorganizacji procesów utrzymania ruchu. Instalacja oprogramowania to zaledwie jeden z wielu kroków na drodze do optymalnych wyników utrzymania ruchu. Niezbędne jest dokładne zrozumienie otoczenia klienta, proponowanie innowacyjnych rozwiązań, wprowadzenie pracowników w zmianę oraz wsparcie w procesie adaptacji. Dlatego kluczowe elementy są dwa: doświadczenie dostawcy oraz zaangażowanie klienta. W NorDan spotkaliśmy się z dogłębnym zrozumieniem tematu i ponadprzeciętnym przygotowaniem zespołu, dzięki czemu pożądanych efektów wdrożenia można oczekiwać znacznie szybciej niż to się dzieje zwykle – dodaje Ritter.
Inwestycja NorDan miała na celu zmniejszenie liczby przestojów, uwolnienie dodatkowych mocy produkcyjnych dzięki poprawie dostępności maszyn, a także znaczące usprawnienia w zarządzaniu magazynem części zamiennych. Dzięki współpracy z doświadczonym partnerem, władze spółki zamierzają nie tylko przyspieszyć osiąganie postawionych celów, ale otworzyć się także na nowe perspektywy rozwoju, dające możliwość dalszego umacniania swojej pozycji rynkowej.
Więcej informacji o wdrożeniu i systemie Queris CMMS znajduje się na stronie producenta queris.pl

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.