Zalman i3 NEO — intrygująca obudowa z czterema wentylatorami RGB
Entuzjaści oraz gracze komputerowi często szukają efektownej obudowy, która nie tylko przyciąga wzrok, ale też wszystkim zapewnia odpowiednią wentylację dla każdego z podzespołów. Zalman i3 NEO wydaje się spełniać oba te warunki.
Zalman i3 NEO to obudowa typu ATX Mid-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. Produkt cechuje się wymiarami 422 x 219 x 484 mm i wagą 5,6 kg. Z zewnątrz produkt wyróżnia się efektowną srebrną ramką z wlotami powietrza oraz frontem z metalowej siatki. Takie połączenie powinno zagwarantować optymalny przepływ powietrza, a także podgląd na zainstalowane wewnątrz podświetlenie RGB. Tuż powyżej ulokowano interfejs I/O m.in. z trzema portami USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
W obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED RGB. Ich działanie można łatwo obserwować nie tylko dzięki półprzezroczystemu frontowi, lecz również za sprawą bezkrawędziowego panelu bocznego ze szkła hartowanego o grubości 3 mm. Panel ten mocowany jest na zawiasach, co oznacza, że użytkownik może szybko uzyskać dostęp do wnętrza obudowy. Do tego celu wystarczy jedynie odkręcenie śrub radełkowanych.
Na pokładzie obudowy Zalman i3 NEO znalazły się także dwa filtry magnetyczne, które mają chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Warto wspomnieć również o dużej przestronności i sporych możliwościach rozbudowy. Wewnątrz można zamontować nawet cztery dodatkowe wentylatory oraz trzy radiatory (do 360 mm na froncie), a także do pięciu dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 160 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm.
Obudowa Zalman i3 NEO jest już dostępna w sklepach w cenie ok. 270 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.