Zalman i3 NEO — intrygująca obudowa z czterema wentylatorami RGB
Entuzjaści oraz gracze komputerowi często szukają efektownej obudowy, która nie tylko przyciąga wzrok, ale też wszystkim zapewnia odpowiednią wentylację dla każdego z podzespołów. Zalman i3 NEO wydaje się spełniać oba te warunki.
Zalman i3 NEO to obudowa typu ATX Mid-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. Produkt cechuje się wymiarami 422 x 219 x 484 mm i wagą 5,6 kg. Z zewnątrz produkt wyróżnia się efektowną srebrną ramką z wlotami powietrza oraz frontem z metalowej siatki. Takie połączenie powinno zagwarantować optymalny przepływ powietrza, a także podgląd na zainstalowane wewnątrz podświetlenie RGB. Tuż powyżej ulokowano interfejs I/O m.in. z trzema portami USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
W obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED RGB. Ich działanie można łatwo obserwować nie tylko dzięki półprzezroczystemu frontowi, lecz również za sprawą bezkrawędziowego panelu bocznego ze szkła hartowanego o grubości 3 mm. Panel ten mocowany jest na zawiasach, co oznacza, że użytkownik może szybko uzyskać dostęp do wnętrza obudowy. Do tego celu wystarczy jedynie odkręcenie śrub radełkowanych.
Na pokładzie obudowy Zalman i3 NEO znalazły się także dwa filtry magnetyczne, które mają chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Warto wspomnieć również o dużej przestronności i sporych możliwościach rozbudowy. Wewnątrz można zamontować nawet cztery dodatkowe wentylatory oraz trzy radiatory (do 360 mm na froncie), a także do pięciu dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 160 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm.
Obudowa Zalman i3 NEO jest już dostępna w sklepach w cenie ok. 270 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.