Zalman M2 mini - mała obudowa z dużym potencjałem
Zalman M2 mini to ukłon w stronę osób, które chcą zbudować miły dla oka, niewielki PC. Producent postawił na elegancki minimalizm i obiecuje solidne wykonanie oraz dobrą wentylację.
Zalman M2 mini to obudowa mini-ITX. Producent postawił na matowe, anodowane aluminium, które ma zapewnić elegancki, czy wręcz luksusowy wygląd maszyny. Solidna, stalowa rama, ma zapewnić konstrukcji odpowiednią sztywność i solidność. Uwagę zwracają boczne ścianki, które mają wycięte otwory układające się we wzór. Nadają one całości nieco dynamiki i zapewniają dopływ chłodnego powietrza do wnętrza.
W środku Zalman M2 mini oferuje przestrzeń na dwa dyski 2,5”, aktywne chłodzenie CPU o wysokości do 60 milimetrów oraz karty graficzne o długości do 295 mm. Montaż jest pionowy, a stosowny riser znajduje się w zestawie. Fabryczne wyposażenie obejmuje też wentylator o średnicy 80 mm, który wspomaga cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy. Całości dopełnia nowoczesny panel I/O, który zawiera porty USB 3.0 i USB 3.1 Gen 2 typu C.
Wykonana ze stali, aluminium i szkła akrylowego obudowa Zalman M2 mini waży 3,1 kg. W jej wnętrzu zmieszczą się wyłącznie miniaturowe płyty główne mini-ITX i zasilacze SFX oraz SFX-L. Osoby, które chciałyby zbudować swój mini-PC, będą mogły nabyć prezentowaną obudowę za kwotę ok. 600 zł. Na rynek trafią dwie wersje kolorystyczne - ciemnoszara i srebrny mat.
Dane techniczne:
- model: M2 mini.
- format: mini-ITX
- wymiary (W x S x G): 235 x 150 x 328 mm
- materiał: stal, aluminium, szkło akrylowe
- waga: 3,1 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 60 mm
- maks. długość karty graficznej: 295 mm
- format zasilacza: SFX, SFX-L
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 2
- liczba zatok 2,5”: 2
- wbudowane wentylatory: 1 x 80 mm
- panel I/O: 1 x USB 3.0, 1 x USB-C 3.1 Gen 2

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.