Zalman SF120A3 - wentylatory inspirowane naturą
Wentylatory Zalman SF120A3 to propozycja dla wymagających tunerów PC. Producent obiecuje, że w parze z osiągami idą trwałość i kultura pracy. Z kolei podświetlenie i design, który odbiega od standardu, pozwalają się wyróżnić.
Wentylatory Zalman SF120A3 zwracają uwagę nietypowym kształtem, zarówno konstrukcji jak i łopatek. Inżynierowie zastosowali tu biomimetykę, stąd kształt mocowań przypomina odnóża pająka. Według producenta zapożyczony z natury system montażu lepiej pochłania wibracje i odczuwalnie ogranicza emisję hałasu.
Opatentowany system podwójnych łopatek Dual Blade ma zwiększać przepływ powietrza i formować bardziej zwarty strumień. Wraz z łożyskowaniem FDB powinien on pozytywnie przekładać się na kulturę pracy. Specyfikacja współgra z powyższymi deklaracjami. Maksymalny przepływ powietrza ma przekraczać 91 m 3 na godzinę, głośność ma być porównywalna do zacisznej ulicy (28 dB), a żywotność wynosić do 100 000 godzin.
W serii Zalman SF120A3 producent zastosował podświetlenie RGB LED. Można nim sterować wykorzystując złącza ARGB na płycie głównej. Dla użytkowników, którzy takowymi nie dysponują, producent przygotował system Z-Sync. Obejmuje on moduł pozwalający na podłączenie do ośmiu wentylatorów oraz oprogramowanie do zarządzania nimi. Co ważne, Z- Sync jest kompatybilny z każdą płytą główną. Wentylatory Zalman SF120A3 trafią do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni. Dostępne będą w zestawach (po trzy sztuki) z kontrolerem Z-Sync w cenie ok. 230 zł.
Dane techniczne:
Wentylator:
- model: SF120A3
- wymiary: 120 x 120 x 26 mm
- waga: 100 g
- łożyskowanie: hydrodynamiczne (FDB)
- prędkość obrotowa: 800 - 1500 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza: do 91,7 m 3 /h
- poziom hałasu: maks. 28 dB (+/-10%)
- żywotność: do 100000 godzin
- złącza: 4-pinowe (PWM), 3-pinowe ARGB
Moduł Z-Sync:
- wymiary: 79 x 79 x 12 mm
- waga: 48 g
- napięcie zasilania: 5 V
- liczba obsługiwanych kanałów RGB: 8
- interfejs: USB (przejściówka ze złącza mini-USB na USB 2.0 na płycie głównej w zestawie)

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.