Komunikaty PR

Zalman wprowadza riser PCIe 4.0 do pionowego montażu kart graficznych

2021-04-26  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania zip ( 0.03 MB )

Pionowy montaż GPU zyskuje na popularności. Entuzjaści PC lubią bowiem, gdy ich maszyny są nie tylko wydajne, ale i efektowne. Do tego celu potrzebny jest riser. Powinien on być trwały, elastyczny i nie ograniczać wydajności karty graficznej. To wszystko, a nawet więcej ma zaoferować Zalman ZM-RCG422. 

Zalman ZM-RCG422 to ciągle jeden z niewielu riserów zgodnych ze standardem PCI-Express 4.0. Może on więc zaoferować nawet dwukrotnie wyższą przepustowość w porównaniu do modeli z interfejsem poprzedniej generacji. Ma też być w pełni zgodny z najnowszymi kartami graficznymi, takimi jak GeForce’y RTX z serii 3000. W prezentowanej taśmie przedłużającej wiązki połączeniowe są wykonane z cienkich (30 AWG), miedzianych drutów, poprowadzono też dwuwarstwowe linie zasilające PCIe. To wszystko ma zapewnić tej smukłej, płaskiej konstrukcji wysoką elastyczność, wydajność transmisji i stabilne zasilanie.

 

Jak przystało na riser dla wymagających, taśma Zalman ZM-RCG422 ma oferować wytrzymały mechanizm blokujący kartę. Styki połączeniowe powleczono 24-karatowym złotem, co ma chronić je przed utlenianiem i poprawiać integralność sygnału. Przed przetarciami i innymi uszkodzeniami przewody chroni warstwa z tworzywa PVC.

 

Według testów przeprowadzonych przez producenta, riser Zalman ZM-RCG422 praktycznie nie powinien mieć wpływu na osiągi systemu, co bywa bolączką części dostępnych na rynku konstrukcji. Zarówno maksymalna przepustowość złącza PCIe 4.0 jak i osiągi kart do niego podłączonych są niemal identyczne z i bez użycia komponentu. Badając przepustowość interfejsu uzyskano 23,56 GB/s z riserem ZM-RCG422 oraz 23,58 GB/s bez niego. W teście Time Spy Extreme, konfiguracja zbudowana z CPU AMD Ryzen 9 3900X, 16 GB RAM i karty GeForce RTX 3080 wykręciła 8280 punktów z oraz 8290 punktów bez użycia taśmy Zalmana. 

 

Riser PCIe 4.0 Zalman ZM-RCG422 ma 220 mm długości i będzie oferowany w kolorze czarnym. Do Polski produkt powinien trafić już w przyszłym miesiącu. Jego cena detaliczna ma wynosić ok. 270 zł.

 

Dane techniczne:

 

  • model: ZM-RCG422
  • kolor: czarny
  • kompatybilność: PCI-Express 4.0
  • materiały: 
    • główne komponenty: PCBA, drut miedziany 30 AWG;
    • izolacja: PE, OR, PP, PVC;
    • pozostałe: nikiel, złoto, mosiądz
  • długość kabla: 220 mm
  • maksymalne natężenie prądu: 1,1 A na pin kontaktowy
  • temperatury pracy: od -10 do +80 stopni Celsjusza
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.