ZalmanR2 - nowoczesna obudowa w klasycznych barwach
Zalman R2 to obudowa, która ma być trwała i praktyczna. Uwagę przyciąga prostym, eleganckim designem pozbawionym agresywnych przetłoczeń oraz bezramkowym, szklanym panelem eksponującym wnętrze. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne - czarna i biała.
Zalman R2 to obudowa midi tower, którą producent określa mianem solidnej i wytrzymałej. Charakteryzuje się ona prostymi liniami, perforowanymi wstawkami pozwalającymi na zasysanie powietrza. Nie zabrakło też bocznej ścianki z hartowanego szkła. Panel eksponujący zainstalowane podzespoły jest praktycznie pozbawiony ramek. W razie potrzeby można go zdemontować bez użycia narzędzi.
Montowany fabrycznie wentylator RGB Spectrum dodaje obudowie Zalman R2 szczególnego charakteru. Rozświetla on wnętrze komputera i wyprowadza na zewnątrz gorące powietrze. W razie potrzeby użytkownik może zainstalować pięć kolejnych wentylatorów - trzy na frontowej ściance i dwa na górnej. Przewidziano też miejsce na chłodzenia typu AiO. Z przodu zmieści się radiator o długości 240 mm, a z tyłu jest dość przestrzeni na mniejszą, 120-mm chłodnicę.
Utrzymanie wnętrza w czystości ułatwiają filtry przeciwkurzowe. Jeden z nich, górny, jest montowany na magnes. Zlokalizowany w jego sąsiedztwie panel I/O obejmuje trzy porty USB (jeden w wersji 3.0), złącza audio, a także przycisk pozwalający na sterowanie podświetleniem LED. Obudowa Zalman R2 umożliwia budowę komputera z wykorzystaniem płyt głównych w formatach E-ATX, ATX, mATX i Mini-ITX.
Wewnątrz zmieszczą się wydajne karty graficzne o długości do 350 mm, chłodzenia procesora o wysokości nie przekraczającej 162 mm, cztery nośniki danych (po dwa w formacie 2,5” i 3,5”), a także siedem kart rozszerzeń PCI-E. Całość wykonana ze szkła, stali i tworzywa sztucznego waży około 5,4 kg.
Obudowa Zalman R2 powinna trafić do sklepów w przyszłym miesiącu. Producent wycenił ją na ok. 120 zł.
Dane techniczne:
• model: R2
• format: ATX midi tower
• wymiary (W x S x G): 457 x 207 x 420 mm
• materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
• waga: 5,4 kg
• obsługiwane formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
• maks. wysokość chłodzenia CPU: 162 mm
• maks. długość karty graficznej: 350 mm
• maks. długość zasilacza: 190 mm
• liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
• liczba zatok 2,5”: 2
• liczba zatok 3,5”: 2
• miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
• możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 240 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
• wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.