Komunikaty PR

Zanim kupisz mieszkanie, poznaj miasto

2020-05-28  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Miejsce, w którym żyjemy, powinno wywoływać w nas pozytywne emocje. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed decyzją o wyborze mieszkania dobrze poznać okolicę. Jak zabrać się do dobrego rozeznania wśród dzielnic nowego miasta? 

Naturalne jest, że chcemy mieszkać wokół ludzi podobnych do nas. Daje to szansę na nawiązanie nowych przyjaźni, znalezienie wspólnych pasji czy towarzystwa dla dzieci. Dobrze zgrane sąsiedztwo sprawia, że żyje nam się po prostu lepiej – bezpieczniej i weselej. Wiemy, że możemy liczyć na pomoc i ciekawie spędzać razem czas. Z pewnością docenimy klimat okolicy i poczujemy się u siebie. Jak znaleźć takie miejsce, jeśli przeprowadzamy się do nowego miasta?

Nie tylko sąsiedztwo

Warto przede wszystkim patrzeć kompleksowo na otoczenie. Choć sąsiedztwo jest bardzo istotne, nie można zaprzeczyć, że na komfort życia w danym miejscu składa się więcej aspektów – jak choćby dostępność sklepów i usług, terenów rekreacyjnych, komunikacja miejska, bliskość szkół i przedszkoli itd. Wszystko w zależności od indywidualnych priorytetów. 

Każdy znajdzie miejsce dla siebie

Dzielnice dużych miast zazwyczaj w naturalny sposób się profilują, tworząc w jednej części biznesowe centrum, w innej zaś miejsce dla rodzin z dziećmi, a w jeszcze kolejnej – dla tych, którzy chcą korzystać z oferty kulturalno-rozrywkowej. 

Te same tendencje obserwujemy we Wrocławiu, gdzie budujemy mieszkania już od ponad 24 lat. Na Krzykach osiedlają się w dużej mierze rodziny z dziećmi – często ze względu na dobre zaplecze edukacyjne i rozrywkowe dla najmłodszych. Wśród tej grupy dużą popularnością cieszy się także Zakrzów, spokojna okolica z licznymi terenami zielonymi. Na Krzykach zbudowaliśmy osiedle Słoneczny Zakątek – w tej chwili w ofercie mamy już ostatnie mieszkania w trzecim etapie. Z kolei na Zakrzowie zdecydowaliśmy się na inwestycję kameralną, rozmieszczoną w pięciu trzykondygnacyjnych budynkach. Nova Stoczniova to nasz najnowszy projekt – mówi Jakub Orski, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Co zrobić, aby poznać dzielnicę? Top 5 wskazówek

1. Spędź kilka dni w mieście

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, pojedź do miasta, w którym zamierzasz mieszkać. Najlepszym rozwiązaniem jest tymczasowe zamieszkanie – choćby na kilka dni, w których wybierzesz się w różne miejsca, sprawdzisz komunikację miejską, ruch w godzinach szczytu, a także poznasz tereny rekreacyjne. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na kilka dni urlopu, które wykorzysta na poznanie miasta. Jakie opcje pozostają?

2. Dołącz do grup dzielnicowych na Facebooku

Przede wszystkim – internet. Jest to skarbnica wiedzy; zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalne społeczności. Dołącz do grup na Facebooku dla mieszkańców konkretnych dzielnic. Możesz zapytać o to, jak mieszka się w tej okolicy lub przeczytać posty innych osób. Dowiesz się z nich między innymi, jakie wydarzenia organizowane są w tym miejscu, jakie są zalety i wady mieszkania w tej dzielnicy i jakie będziesz mieć możliwości, wybierając właśnie to miejsce. 

3. Gdy wybierzesz dzielnicę, dołącz do grup dla mieszkańców inwestycji

Możesz także pójść o krok dalej, jeśli już wybierzesz konkretną część miasta i dołączyć do grupy dla mieszkańców danej inwestycji. To okazja do poznania potencjalnych sąsiadów i zapytania o szczegóły dotyczące okolicy. 

4. Sprawdź lokalne inicjatywy

W każdej z dzielnic mieszczą się domy kultury, centra inicjatyw, osiedlowe kluby i inne organizacje oferujące okolicznym mieszkańcom rozrywkę i edukację. Warto sprawdzić, czy oferta w dzielnicy, którą rozważamy, jest dla nas ciekawa. 

5. Przyglądnij się mapie

To bardzo wygodny sposób na pierwsze poznanie okolicy. Możesz wybrać środek transportu – komunikację miejską, samochód, rower czy nawet spacer i sprawdzić odległości do kluczowych punktów od wybranej inwestycji. Łatwo także wyszukać obiekty w pobliżu – parki, restauracje, sklepy, placówki edukacyjne czy przystanki. Wirtualny spacer pozwoli zrobić dość szczegółowe rozeznanie w okolicznej ofercie.

Inwestorze, poznaj miasto

Nie tylko ci, którzy planują zakup mieszkania na własne potrzeby, powinni zrobić dobry research. Również osoby zamierzające kupić mieszkanie pod wynajem muszą w pierwszej kolejności rozeznać się w okolicy. W tym wypadku wystarczy jednak ograniczyć się do wyłącznie internetowych poszukiwań, lecz w zamian za to sprawdzić, jakie oferty najmu cieszą się największym zainteresowaniem wśród jakiej grupy odbiorców (dzielnica, typ inwestycji, inne atuty). Wiedza o miejscu zgromadzona przed zakupem mieszkania może być kluczowa w zadowoleniu z transakcji, dlatego warto poświęcić czas na szczegółowe rozeznanie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.