Zaprogramuj ozobota, eksperymentuj i baw się
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Ciekawe zajęcia, pasjonujące eksperymenty i wspólne zabawy – na takie atrakcje mogli liczyć kandydaci na pierwszaków podczas Dnia otwartego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11. Była to też najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją.
- Zapraszaliśmy kandydatów do klas I –V i ich rodziców, a także każdego, kto chce nas poznać – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 1. - Nasi uczniowie oprowadzili gości po szkole, a rodzice kandydatów mogli porozmawiać z rodzicami obecnych uczniów i z nauczycielami.
Ale był to też dzień pełen atrakcji – mali goście wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach z wykorzystaniem innowacyjnych pomocy dydaktycznych – programowali ozobota, rozwiązywali zadania edukacyjne z wykorzystaniem tablic multimedialnych i zadania z języka angielskiego, wzięli udział w grach logicznych i zabawach ruchowych. Koło eksperymentalne zaprezentowało ciekawe doświadczenia z pogranicza chemii, fizyki i kulinariów, a chętni wzięli udział w treningu umiejętności komunikacyjnych (TUK). Była też okazja do multimedialnej prezentacji wspomnień z życia szkoły i degustacja słodkiego co-nieco, przygotowanego przez uczniów szkolnego koła kulinarnego.
Szkoła przy Sienkiewicza 77 istnieje od 2013 r. i jest częścią Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10". Jej twórcom zależało na kameralnej atmosferze w szkole, dlatego też klasy są tu mało liczne (16-17 –osobowe), co sprzyja powstawaniu szczególnych relacji uczeń - nauczyciel w zespole, w którym wszyscy znakomicie się znają.
- Zasady funkcjonowania uczniów, rodziców i nauczycieli oparte są na koncepcji „przezroczystej szkoły” – mówi Marta Białobrzeska, dyrektorka ZSS. - Wspieramy rodziców w spełnianiu ich obowiązków wobec dziecka. Dbamy o wszechstronny rozwój ucznia, stwarzając im warunki do zgłębiania wiedzy w sposób ciekawy i przystępny, dostosowujemy formy i metod pracy do indywidualnych potrzeb ucznia, umożliwiając mu zorientowanie się w ich zainteresowaniach i predyspozycjach do dalszej nauki; wychodzimy poza mury szkoły, korzystając w procesie edukacji z różnorodnych mediów i technik komunikacyjnych.
Uczniowie szkoły mają zwiększoną liczbę godzin matematyki i języka polskiego. Dodatkowo w planie lekcji są m.in. szachy, zajęcia komputerowe, trening umiejętności komunikacyjnych (TUK), a w ramach W-F, także taniec towarzyski. Uczniowie mają do wyboru liczne, niestandardowe zajęcia pozalekcyjne: m.in. koło kulinarne, koło eksperymentalne, zajęcia sportowe czy koła języków obcych.
Wszystkie szkolne zajęcia mają na celu kształtowanie wiedzy poprzez praktykę, dlatego placówka organizuje wiele zajęć w terenie i w instytucjach kulturalnych - w Książnicy Podlaskiej, w białostockich teatrach, operze, kinach, księgarniach, galeriach, muzeach, warsztatach itp. Szkoła stawia też na integrację m.in. podczas wspólnych wyjazdów pozaszkolnych i wewnętrznych imprez z udziałem kolegów z liceum. Placówka finansowana jest na zasadzie non profit – czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.
W dniu 18 lutego szkoła zaprasza na Dzień otwarty w godz. 10-13. W ramach rekrutacji do I klasy dokumenty należy składać do 22 lutego 2023 r.; rozmowy kwalifikacyjne z rodzicami odbywać będą się w dniach 27.02 - 03.03.2023 r. Rekrutacja do pozostałych klas realizowana będzie w zależności od wolnych miejsc.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.