Zastąp analogową tablicę i flipchart! Czas zaufać nowym technologiom!
Flipchart czy tablica suchościeralna z markerami to sprawdzone, niezawodne rozwiązania. Mają jednak swoje minusy. Kończący się papier i konieczność robienia notatek podczas spotkania to podstawowe z nich. To również argumenty za wymianą tych analogowych narzędzi na ich cyfrowe odpowiedniki. Do takich należą monitory interaktywne z odpowiednim oprogramowaniem. Nie ma wątpliwości, że funkcje dotykowych monitorów są znacznie szczersze niż tylko pisanie i zmazywanie - ale od czegoś trzeba zacząć!
Dotykowych paneli LCD używamy w samochodach, korzystamy z nich w bankomatach, a nawet obsługując urządzenia AGD. Smartfony są jak komputery. Cyfryzacji nie da się powstrzymać, a elektronika przyciąga nie tylko dzieci i młodzież. Elektroniczne materiały są ekologiczne, pozwalają wyeliminować papier. Wszyscy uczestnicy spotkania czy zajęć mogą całą uwagę poświecić omawianej problematyce, a wszystko co zostanie zapisane na ekranie otrzymają mailem. Powinno to być łatwe i intuicyjne wówczas będzie efektywne.
Podstawowym narzędziem, które kojarzy nam się ze spotkaniem jest flipchart albo tablica suchościeralna. Ich cyfrowym odpowiednikiem, z którego korzystają użytkownicy monitorów interaktywnych Newline jest WHITEBOARD. To narzędzie to wspaniały sposób na efektywny początek pracy z monitorem interaktywnym.
Powierzchnia bez ograniczeń
Z żadnej notatki nie trzeba już rezygnować, żeby odzyskać powierzchnię do pisania. Nie trzeba zmieniać papierowego bloku. Elektroniczny Whiteboard nigdy się nie kończy. Może to być ogromna powierzchnia, którą przesuwamy palcem albo oddzielne „elektroniczne kartki”, do który w razie potrzeby wracamy. Monitor interaktywny Newline sam interpretuje czynności, które chcemy wykonać. Korzystając z gestów znanych z obsługi smartfonów – dwoma palcami powiększamy i pomniejszamy, przesuwamy obiekty, a pięścią zmazujemy to co chcemy poprawić, albo usunąć. Pisak, który jest w zestawie monitor rozpoznaje jako narzędzie do pisania i rysowania.
Wiele narzędzi
Bardzo pomocne bywają tła np. w kratkę. Do dyspozycji mamy też barwne pisaki, markery i kolorowe karteczki. Szczególnie nauczyciele doceniają wygodną bazę figur geometrycznych i użyteczne przyrządy takie jak linijka czy ekierka. Korzystanie z nich jest bajecznie łatwe, a figury są zawsze w idealnych kształtach i proporcjach.
Na cyfrowej tablicy można też umieścić grafiki – znajdujące się na dysku monitora albo pendrive. Można je kopiować, powiększać i przesuwać.
Materiały z Internetu
WHITEBOARD ma wbudowane dwie przeglądarki – internetową i grafiki. Dzięki temu korzystając z monitora można sięgnąć do zasobów internetu i skopiować je bezpośrednio w wybrane miejsce. Mogą to być zarówno informacje, jak i obrazy, a także filmy z Youtube. To jednak nie koniec - można też pokazać obraz pochodzący z wizualizera.
Dostęp do materiałów
Ogromną korzyścią płynącą z korzystania z monitora Newline jest zaangażowanie wszystkich i współpraca. Nie trzeba skrupulatnie przepisywać ponieważ wszystko co zostało napisane można wyeksportować do pliku PDF i udostępnić zainteresowanym możliwość pobrania go przez skan kodu QR. To bardzo wygodne rozwiązanie dające gwarancje, że wszyscy dysponują takimi samymi materiałami. Nieobecni również mogą je otrzymać.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.