Zatwierdzone! Zielone światło dla stworzenia firmy Semikron Danfoss
SEMIKRON oraz Danfoss Silicon Power łączą siły tworząc nową firmę o nazwie Semikron Danfoss
- Semikron Danfoss będzie inwestować znaczne środki w innowacje, technologię oraz zasoby wspomagające klientów w realizacji ich przyszłych planów rozwojowych.
- Semikron Danfoss utrzyma dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu.
- Nową firmę poprowadzi jej CEO Claus A. Petersen.
- Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces połączenia aż do momentu przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
NORYMBERGA/NORDBORG – SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się najlepszym partnerem w obszarze energoelektroniki. 22 sierpnia, niecałe pięć miesięcy od pierwszej wzmianki o planowanym połączeniu, Semikron Danfoss rozpoczął swoją działalność jako nowy lider w obszarze półprzewodnikowych modułów mocy.
Spółka Semikron Danfoss, aktualnie zatrudniająca 3,5 tys. specjalistów z zakresu energoelektroniki, będzie stanowiła światowej klasy źródło wiedzy eksperckiej w zakresie technologii dla klientów. Połączenie obu firm wiąże się z planem intensywnego rozwoju oraz zobowiązaniem do przyszłych inwestycji w zakresie zielonych i zrównoważonych technologii, efektywności energetycznej i dekarbonizacji.
Semikron Danfoss będzie własnością dotychczasowych właścicieli SEMIKRON i Grupy Danfoss. Większościowym udziałowcem jest Grupa Danfoss.
Semikron Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu, a wszystkie spółki zależne, centra produkcyjne i kanały dystrybucji firmy będą funkcjonować tak, jak dotychczas.
Claus A. Petersen został wybrany CEO Semikron Danfoss.
– Semikron Danfoss będzie inspiracją dla przyszłości. Moment utworzenia nowej firmy jest wręcz idealny. Biorąc pod uwagę wzrost w kluczowych sektorach naszej działalności – przemysłowym, motoryzacyjnym oraz odnawialnych źródeł energii – połączenie stwarza ogromne szanse dla naszych klientów, partnerów oraz pracowników. Zauważamy postępujący proces przejścia od krzemu do węglika krzemu w obszarze technologii. W tym kontekście połączenie firm pozwoli nam jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – powiedział Claus A. Petersen.
Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy SEMIKRON 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces łączenia się obu podmiotów aż do chwili przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.
– To naprawdę ekscytujący moment zarówno dla SEMIKRON, jak i Danfoss Silicon Power! Połączenie obu firm jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich interesariuszy. W 2021 roku osiągnęliśmy największy sukces w historii, umieszczając SEMIKRON na pozycji lidera rynku modułów mocy do aplikacji przemysłowych i tych przeznaczonych do odnawialnych źródeł energii. Dlatego połączenie sił z równie innowacyjną firmą jest idealnym krokiem w rozwoju naszej firmy – powiedział Karl-Heinz Gaubatz.
Prezydent i CEO Danfoss – Kim Fausing – będzie członkiem zarządu w Semikron Danfoss.
– Elektryfikacja jest siłą napędową zielonej transformacji. Technologie wytwarzane przez Semikron Danfoss są kluczowe dla przemysłu, odnawialnych źródeł energii i systemów napędowych dla motoryzacji[1]. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu lidera technologii modułów mocy mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwalają nam na bycie partnerem pierwszego wyboru w procesie dekarbonizacji dla naszych klientów – powiedział Kim Fausing.
[1] Przewiduje się, że rozwój w obszarze elektromobilności spowoduje 30% wzrost zapotrzebowania na pojazdy elektryczne każdego roku w ciągu najbliższych lat. Niemal 10% sprzedanych w 2021 roku samochodów posiadało silniki elektryczne – to 4 razy większy udział w rynku w porównaniu do roku 2019. Ponadto, aby umożliwić osiągnięcie celu zerowej emisji netto do roku 2050 w scenariuszu Międzynarodowej Agencji Energetycznej, 64% samochodów sprzedawanych na świecie w roku 2030 musi posiadać silniki elektryczne. Pokazuje to ogromny potencjał modułów mocy jako komponentów systemów napędzających silniki elektryczne oraz ładowarek elektrycznych: https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2022

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.