Komunikaty PR

3M™ i Eko wprowadzają na rynek europejski nowy stetoskop cyfrowy Littmann® CORE

2021-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Łączymy naukę, technologię i kompleksowe rozwiązania oferując nowe możliwości w opiece nad pacjentami

Rozwojowi opieki zdrowotnej towarzyszy wprowadzanie nowoczesnych technologii diagnozowania i osłuchiwania pacjentów. Aby zaspokoić rosnące wymagania branży, 3M™ Littmann®  i Eko nawiązały współpracę, której efektem jest połączenie technologii stetoskopów 3M Littmann z zaawansowanymi innowacjami cyfrowymi Eko. Stetoskop cyfrowy 3M™ Littmann® CORE, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zyskał popularność wśród lekarzy w Stanach Zjednoczonych[1], został wprowadzony obecnie też na rynek polski.

Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE oferuje lekarzom dostęp do analogowego i cyfrowego trybu odsłuchu, a ponadto może łączyć się z aplikacją Eko przez Bluetooth. Stetoskop posiada też dodatkowe korzyści, takie jak:

 

  • możliwość przełączania z analogowego na cyfrowy tryb odsłuchu;
  • 40-krotne wzmocnienie dźwięku[2] przy częstotliwości szczytowej w porównaniu z trybem analogowym;
  • 7 poziomów wzmocnienia dźwięku;
  • aktywna redukcja szumów;
  • możliwość połączenia z oprogramowaniem Eko na smartfonie umożliwia wizualizację, przechowywanie, zapisywanie i udostępnianie diagnozy osłuchiwania.

 

— Stetoskopy 3M Littmann oferują innowacyjne rozwiązania w dziedzinie osłuchiwania, a dziś wprowadzamy do Europy nasz najbardziej zaawansowany jak dotąd model — mówi Kristi Barnett, starszy dyrektor w Dziale Medycznym 3M. — Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE łączy doskonałą akustykę stetoskopu kardiologicznego Littmann IV z cyfrową technologią i oprogramowaniem Eko, aby wspomóc i udoskonalić diagnostykę — wyjaśnia Kristi Barnett.

Projekt realizują 3M Littmann i Eko, które dostarczają kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, w celu zwiększenia skuteczności terapii.

— Osłuchiwanie jest dla lekarzy fundamentem skutecznej diagnozy. Pewność oceny dźwięków serca i płuc pomaga w zapewnieniu najlepszej opieki kardiologicznej i pulmonologicznej — mówi Connor Landgraf, współzałożyciel i dyrektor generalny Eko. — Partnerska współpraca z 3M Littmann pozwala nam wykorzystać możliwości naszej technologii cyfrowej i sztucznej inteligencji w stetoskopie, któremu ufają miliony lekarzy na całym świecie, co może mieć istotny, pozytywny wpływ na wyniki leczenia i jakość opieki w Europie. Połączenie stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE z platformą oprogramowania Eko sprawia, że diagnoza chorób układu krążenia i układu oddechowego osiąga zupełnie nowy poziom dodaje Connor Landgraf.

Rozwiązanie to oferuje pracownikom ochrony zdrowia poza placówkami opieki specjalistycznej, leczącym pacjentów w ich domach lub przychodniach, dostęp do nowoczesnej diagnostyki klinicznej. Możliwa jest też bezpośrednia łączność z konsultantami z placówek opieki specjalistycznej, co ogranicza potrzebę wizyt pacjentów w placówkach medycznych.

W obliczu globalnej pandemii oraz konieczności diagnozowania i monitorowania pacjentów z COVID, to rozwiązanie zabezpiecza też pracowników ochrony zdrowia przy zapewnieniu pacjentom najwyższych standardów opieki.

Ta sama funkcja, która umożliwia przesyłanie dźwięków ze stetoskopu cyfrowego Littmann CORE za pośrednictwem aplikacji Eko, ułatwia również komunikację z wybranymi modelami aparatów słuchowych, zapewniając tym samym długo oczekiwane rozwiązanie dla pracowników służby zdrowia z upośledzeniem słuchu.

Więcej informacji na temat stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE oraz jego dostępności można znaleźć na stronie www.littmann.pl/CORE, a na temat oprogramowania Eko na stronie ekohealth.com/platform.

***

O 3M

W firmie 3M nasi pracownicy współpracują z klientami na całym świecie i codziennie wykorzystują naukę do poprawy jakości życia. Więcej informacji na temat rozwiązań 3M znajduje się na stronie www.3M.com oraz na Twitterze @3M lub @3MNews.

O Eko

Eko zajmuje się cyfrowymi rozwiązaniami związanymi z opieką kardiologiczno-pulmonologiczną, opracowuje metody wykrywania i monitorowania chorób łącząc zaawansowane technologie, oprogramowanie przeznaczone dla pacjentów i służby zdrowia oraz analizę danych opartą na sztucznej inteligencji. Z platformy zatwierdzonej przez Agencję Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych korzystają dziesiątki tysięcy lekarzy, mających pod opieką miliony pacjentów na świecie zarówno osobiście, jak też za pośrednictwem telemedycyny. Firma ma siedzibę w Oakland w Kalifornii, a w jej rozwój zainwestowały takie podmioty, jak między innymi Highland Capital Partners, Questa Capital, Artis Ventures, NTTVC, DigiTx Partners, Mayo Clinic czy Sutter Health. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.ekohealth.com.


[1] Średnia ocena produktu 4,6 na 5 gwiazdek w serwisie Amazon w Stanach Zjednoczonych, stan na 10 marca 2021 r.

[2] Nawet 40-krotne wzmocnienie na podstawie porównania osłuchiwania analogowego i wspomaganego elektronicznie ze wzmocnieniem przy maksymalnej głośności na częstotliwości szczytowej (125 Hz).

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:30

Bezzębie: problem, na który cierpi ponad 9 milionów Polaków

Bezzębie odbiera uśmiech ponad 9 milionom Polaków Co zrobić ze wstydliwym problemem, który pogarsza jakość życia? Pomimo codziennych powodów do radości, wiele
Zdrowie Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce
2024-04-17 | 12:30

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce

Zmiany formalno-prawne w Grupie Sanofi w Polsce Grupa Sanofi w Polsce łączy dwie spółki, upraszcza nazwę prawną oraz przenosi się do nowego biura. Te inicjatywy są kolejnym
Zdrowie Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024
2024-04-17 | 08:00

Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024

Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.