Komunikaty PR

3M™ i Eko wprowadzają na rynek europejski nowy stetoskop cyfrowy Littmann® CORE

2021-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Łączymy naukę, technologię i kompleksowe rozwiązania oferując nowe możliwości w opiece nad pacjentami

Rozwojowi opieki zdrowotnej towarzyszy wprowadzanie nowoczesnych technologii diagnozowania i osłuchiwania pacjentów. Aby zaspokoić rosnące wymagania branży, 3M™ Littmann®  i Eko nawiązały współpracę, której efektem jest połączenie technologii stetoskopów 3M Littmann z zaawansowanymi innowacjami cyfrowymi Eko. Stetoskop cyfrowy 3M™ Littmann® CORE, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zyskał popularność wśród lekarzy w Stanach Zjednoczonych[1], został wprowadzony obecnie też na rynek polski.

Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE oferuje lekarzom dostęp do analogowego i cyfrowego trybu odsłuchu, a ponadto może łączyć się z aplikacją Eko przez Bluetooth. Stetoskop posiada też dodatkowe korzyści, takie jak:

 

  • możliwość przełączania z analogowego na cyfrowy tryb odsłuchu;
  • 40-krotne wzmocnienie dźwięku[2] przy częstotliwości szczytowej w porównaniu z trybem analogowym;
  • 7 poziomów wzmocnienia dźwięku;
  • aktywna redukcja szumów;
  • możliwość połączenia z oprogramowaniem Eko na smartfonie umożliwia wizualizację, przechowywanie, zapisywanie i udostępnianie diagnozy osłuchiwania.

 

— Stetoskopy 3M Littmann oferują innowacyjne rozwiązania w dziedzinie osłuchiwania, a dziś wprowadzamy do Europy nasz najbardziej zaawansowany jak dotąd model — mówi Kristi Barnett, starszy dyrektor w Dziale Medycznym 3M. — Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE łączy doskonałą akustykę stetoskopu kardiologicznego Littmann IV z cyfrową technologią i oprogramowaniem Eko, aby wspomóc i udoskonalić diagnostykę — wyjaśnia Kristi Barnett.

Projekt realizują 3M Littmann i Eko, które dostarczają kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, w celu zwiększenia skuteczności terapii.

— Osłuchiwanie jest dla lekarzy fundamentem skutecznej diagnozy. Pewność oceny dźwięków serca i płuc pomaga w zapewnieniu najlepszej opieki kardiologicznej i pulmonologicznej — mówi Connor Landgraf, współzałożyciel i dyrektor generalny Eko. — Partnerska współpraca z 3M Littmann pozwala nam wykorzystać możliwości naszej technologii cyfrowej i sztucznej inteligencji w stetoskopie, któremu ufają miliony lekarzy na całym świecie, co może mieć istotny, pozytywny wpływ na wyniki leczenia i jakość opieki w Europie. Połączenie stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE z platformą oprogramowania Eko sprawia, że diagnoza chorób układu krążenia i układu oddechowego osiąga zupełnie nowy poziom dodaje Connor Landgraf.

Rozwiązanie to oferuje pracownikom ochrony zdrowia poza placówkami opieki specjalistycznej, leczącym pacjentów w ich domach lub przychodniach, dostęp do nowoczesnej diagnostyki klinicznej. Możliwa jest też bezpośrednia łączność z konsultantami z placówek opieki specjalistycznej, co ogranicza potrzebę wizyt pacjentów w placówkach medycznych.

W obliczu globalnej pandemii oraz konieczności diagnozowania i monitorowania pacjentów z COVID, to rozwiązanie zabezpiecza też pracowników ochrony zdrowia przy zapewnieniu pacjentom najwyższych standardów opieki.

Ta sama funkcja, która umożliwia przesyłanie dźwięków ze stetoskopu cyfrowego Littmann CORE za pośrednictwem aplikacji Eko, ułatwia również komunikację z wybranymi modelami aparatów słuchowych, zapewniając tym samym długo oczekiwane rozwiązanie dla pracowników służby zdrowia z upośledzeniem słuchu.

Więcej informacji na temat stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE oraz jego dostępności można znaleźć na stronie www.littmann.pl/CORE, a na temat oprogramowania Eko na stronie ekohealth.com/platform.

***

O 3M

W firmie 3M nasi pracownicy współpracują z klientami na całym świecie i codziennie wykorzystują naukę do poprawy jakości życia. Więcej informacji na temat rozwiązań 3M znajduje się na stronie www.3M.com oraz na Twitterze @3M lub @3MNews.

O Eko

Eko zajmuje się cyfrowymi rozwiązaniami związanymi z opieką kardiologiczno-pulmonologiczną, opracowuje metody wykrywania i monitorowania chorób łącząc zaawansowane technologie, oprogramowanie przeznaczone dla pacjentów i służby zdrowia oraz analizę danych opartą na sztucznej inteligencji. Z platformy zatwierdzonej przez Agencję Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych korzystają dziesiątki tysięcy lekarzy, mających pod opieką miliony pacjentów na świecie zarówno osobiście, jak też za pośrednictwem telemedycyny. Firma ma siedzibę w Oakland w Kalifornii, a w jej rozwój zainwestowały takie podmioty, jak między innymi Highland Capital Partners, Questa Capital, Artis Ventures, NTTVC, DigiTx Partners, Mayo Clinic czy Sutter Health. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.ekohealth.com.


[1] Średnia ocena produktu 4,6 na 5 gwiazdek w serwisie Amazon w Stanach Zjednoczonych, stan na 10 marca 2021 r.

[2] Nawet 40-krotne wzmocnienie na podstawie porównania osłuchiwania analogowego i wspomaganego elektronicznie ze wzmocnieniem przy maksymalnej głośności na częstotliwości szczytowej (125 Hz).

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.