Błyskawicznie rozładowana bateria w telefonie? Są na to sposoby!
Mamy coraz lepsze telefony, a w nich coraz więcej aplikacji, do tego coraz więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych. Efekt? Pomimo posiadania nawet najlepszych modeli urządzeń mobilnych, ładujemy smartfony coraz częściej. Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?
Ostatnio ten temat poruszyło dwóch znanych influencerów. Obaj dysponowali dobrymi modelami urządzeń mobilnych najbardziej popularnych marek, a jednak odnosili wrażenie, że z ich smartfonami jest coś nie tak. Bateria wyczerpywała się coraz szybciej i szybciej. Jeden bloger zmuszony był ładować telefon dwa razy dziennie, a drugi influncer, który wrzucał każdego dnia mnóstwo materiałów na InstaStories... aż cztery razy! Jak zatem poradzić sobie z szybko rozładowującą się baterią?
Po pierwsze, dostosuj jasność ekranu
Jednym z największych czynników obciążających baterię telefonu jest jasność ekranu. Obniżenie poziomu jasności lub włączenie automatycznej jasności może znacznie zmniejszyć zużycie energii. Ponadto warto rozważyć skrócenie czasu wygaszania ekranu, aby wyświetlacz wyłączał się szybko, gdy nie jest używany.
Po drugie, wyłącz niepotrzebne połączenia
Połączenia takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPS zużywają znaczną ilość energii baterii, gdy są aktywne. Wyłącz te połączenia, gdy ich nie używasz, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym sygnale. Ponadto wyłączenie powiadomień push lub zmniejszenie ich częstotliwości może pomóc w oszczędzaniu energii baterii.
Po trzecie, zamknij aplikacje działające w tle
Wiele aplikacji nadal działa w tle, nawet jeśli nie są aktywnie używane, zużywając zasoby baterii. Zamknij niepotrzebne aplikacje ręcznie lub użyj menu wielozadaniowości, aby zamknąć procesy działające w tle. Możesz także skorzystać z funkcji optymalizacji baterii wbudowanych w system operacyjny telefonu lub zainstalować aplikację oszczędzającą baterię innej firmy, aby efektywniej zarządzać działaniami w tle.
Co, jeśli jednak dużo korzystamy z telefonu, wrzucamy codziennie filmy w mediach społecznościowych, robimy dużo zdjęć lub aktywnie pracujemy na telefonie? Rozwiązaniem jest powerbank np. Fresh 'n Rebel, który można zawsze nosić ze sobą. Powerbank może mieć eleganckie wzornictwo, a dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut solidnie uzupełnić poziom baterii. Powerbank o pojemności 18000 mAh może naładować telefon nawet sześciokrotnie, a tablet – trzykrotnie.
A zatem - już nigdy więcej frustracji z powodu szybko rozładowującego się telefonu! Dzięki tym prostym trikom możemy zapomnieć o wiecznym kontrolowaniu baterii.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.