Błyskawicznie rozładowana bateria w telefonie? Są na to sposoby!
Mamy coraz lepsze telefony, a w nich coraz więcej aplikacji, do tego coraz więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych. Efekt? Pomimo posiadania nawet najlepszych modeli urządzeń mobilnych, ładujemy smartfony coraz częściej. Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?
Ostatnio ten temat poruszyło dwóch znanych influencerów. Obaj dysponowali dobrymi modelami urządzeń mobilnych najbardziej popularnych marek, a jednak odnosili wrażenie, że z ich smartfonami jest coś nie tak. Bateria wyczerpywała się coraz szybciej i szybciej. Jeden bloger zmuszony był ładować telefon dwa razy dziennie, a drugi influncer, który wrzucał każdego dnia mnóstwo materiałów na InstaStories... aż cztery razy! Jak zatem poradzić sobie z szybko rozładowującą się baterią?
Po pierwsze, dostosuj jasność ekranu
Jednym z największych czynników obciążających baterię telefonu jest jasność ekranu. Obniżenie poziomu jasności lub włączenie automatycznej jasności może znacznie zmniejszyć zużycie energii. Ponadto warto rozważyć skrócenie czasu wygaszania ekranu, aby wyświetlacz wyłączał się szybko, gdy nie jest używany.
Po drugie, wyłącz niepotrzebne połączenia
Połączenia takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPS zużywają znaczną ilość energii baterii, gdy są aktywne. Wyłącz te połączenia, gdy ich nie używasz, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym sygnale. Ponadto wyłączenie powiadomień push lub zmniejszenie ich częstotliwości może pomóc w oszczędzaniu energii baterii.
Po trzecie, zamknij aplikacje działające w tle
Wiele aplikacji nadal działa w tle, nawet jeśli nie są aktywnie używane, zużywając zasoby baterii. Zamknij niepotrzebne aplikacje ręcznie lub użyj menu wielozadaniowości, aby zamknąć procesy działające w tle. Możesz także skorzystać z funkcji optymalizacji baterii wbudowanych w system operacyjny telefonu lub zainstalować aplikację oszczędzającą baterię innej firmy, aby efektywniej zarządzać działaniami w tle.
Co, jeśli jednak dużo korzystamy z telefonu, wrzucamy codziennie filmy w mediach społecznościowych, robimy dużo zdjęć lub aktywnie pracujemy na telefonie? Rozwiązaniem jest powerbank np. Fresh 'n Rebel, który można zawsze nosić ze sobą. Powerbank może mieć eleganckie wzornictwo, a dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut solidnie uzupełnić poziom baterii. Powerbank o pojemności 18000 mAh może naładować telefon nawet sześciokrotnie, a tablet – trzykrotnie.
A zatem - już nigdy więcej frustracji z powodu szybko rozładowującego się telefonu! Dzięki tym prostym trikom możemy zapomnieć o wiecznym kontrolowaniu baterii.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.