Błyskawicznie rozładowana bateria w telefonie? Są na to sposoby!
Mamy coraz lepsze telefony, a w nich coraz więcej aplikacji, do tego coraz więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych. Efekt? Pomimo posiadania nawet najlepszych modeli urządzeń mobilnych, ładujemy smartfony coraz częściej. Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?
Ostatnio ten temat poruszyło dwóch znanych influencerów. Obaj dysponowali dobrymi modelami urządzeń mobilnych najbardziej popularnych marek, a jednak odnosili wrażenie, że z ich smartfonami jest coś nie tak. Bateria wyczerpywała się coraz szybciej i szybciej. Jeden bloger zmuszony był ładować telefon dwa razy dziennie, a drugi influncer, który wrzucał każdego dnia mnóstwo materiałów na InstaStories... aż cztery razy! Jak zatem poradzić sobie z szybko rozładowującą się baterią?
Po pierwsze, dostosuj jasność ekranu
Jednym z największych czynników obciążających baterię telefonu jest jasność ekranu. Obniżenie poziomu jasności lub włączenie automatycznej jasności może znacznie zmniejszyć zużycie energii. Ponadto warto rozważyć skrócenie czasu wygaszania ekranu, aby wyświetlacz wyłączał się szybko, gdy nie jest używany.
Po drugie, wyłącz niepotrzebne połączenia
Połączenia takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPS zużywają znaczną ilość energii baterii, gdy są aktywne. Wyłącz te połączenia, gdy ich nie używasz, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym sygnale. Ponadto wyłączenie powiadomień push lub zmniejszenie ich częstotliwości może pomóc w oszczędzaniu energii baterii.
Po trzecie, zamknij aplikacje działające w tle
Wiele aplikacji nadal działa w tle, nawet jeśli nie są aktywnie używane, zużywając zasoby baterii. Zamknij niepotrzebne aplikacje ręcznie lub użyj menu wielozadaniowości, aby zamknąć procesy działające w tle. Możesz także skorzystać z funkcji optymalizacji baterii wbudowanych w system operacyjny telefonu lub zainstalować aplikację oszczędzającą baterię innej firmy, aby efektywniej zarządzać działaniami w tle.
Co, jeśli jednak dużo korzystamy z telefonu, wrzucamy codziennie filmy w mediach społecznościowych, robimy dużo zdjęć lub aktywnie pracujemy na telefonie? Rozwiązaniem jest powerbank np. Fresh 'n Rebel, który można zawsze nosić ze sobą. Powerbank może mieć eleganckie wzornictwo, a dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut solidnie uzupełnić poziom baterii. Powerbank o pojemności 18000 mAh może naładować telefon nawet sześciokrotnie, a tablet – trzykrotnie.
A zatem - już nigdy więcej frustracji z powodu szybko rozładowującego się telefonu! Dzięki tym prostym trikom możemy zapomnieć o wiecznym kontrolowaniu baterii.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.