CMR Surgical wprowadza tele-mentoring
CMR Surgical (CMR) – globalna firma zajmująca się robotyką chirurgiczną – nawiązała współpracę z dwiema firmami zajmującymi się tele-mentoringiem – Teladoc Health i SurgEase Innovations Ltd. Celem jest rozszerzenie wsparcia szkoleniowego dla zespołów chirurgicznych korzystających z systemu robotycznego Versius.
Systemy tele-mentoringu wykorzystują specjalne kamery, monitory oraz systemy dźwiękowe, aby umożliwić trenerom i preceptorom chirurgicznym udzielanie w czasie rzeczywistym wskazówek oraz pomocy technicznej podczas zabiegów chirurgicznych. Odbywa się to niezależnie od miejsca wykonywania operacji. Celem jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia klinicznego zespołowi chirurgicznemu w trakcie szkolenia i opanowywania sposobów pracy z systemem robotycznym Versius.
Ta dodatkowa zdalna pomoc jest zapewniana zespołom chirurgicznym w ramach kompleksowego programu szkoleniowego CMR Surgical. Program ten wykorzystuje m.in. zaawansowaną technologię VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz szeroko zakrojone wsparcie trenerów i preceptorów.
Początkowo CMR wykorzysta urządzenie Mini Tabletop firmy Teladoc Health, które zostanie wprowadzone do szpitali w Europie (w tym w Polsce), Ameryce Południowej, Indiach i Australii.
Natomiast w szpitalach w Wielkiej Brytanii CMR będzie korzystać z technologii platformy Connected Health Intelligence Platform (CHiP) firmy SurgEase Innovation.
Podczas rozwijania swoich umiejętności w pracy z systemem Versius kluczowe znaczenie ma możliwość uzyskania porady technicznej od trenerów i preceptorów. W ramach programu Preceptor CMR wybiera odpowiedniego eksperta, który udziela wsparcia. Najpierw wsparcie odbywa się osobiście w szpitalu, a następnie poprzez tele-mentoring. Oznacza to, że można nadal korzystać z porad i wsparcia zdalnie i kiedy tylko jest taka potrzeba. Ma się wrażenie, że trener jest w pokoju z nami, widzi to, co my, i doradza nam w czasie rzeczywistym. Tego typu technologia przyniesie bezpośrednią korzyść zespołowi chirurgicznemu i ich pacjentom – mówi Vanash Patel, chirurg z West Hertfordshire Teaching Hospitals NHS Trust.
Chcemy mieć pewność, że nasza technologia szkoleniowa odpowiada zaawansowaniem robotowi nowej generacji Versius. Dlatego cieszymy się ze współpracy zarówno z Teladoc Health, jak i SurgEase Innovations, i z pewnością dobrze wykorzystamy ich najnowsze platformy szkoleniowe – komentuje Fiona Morrison, szefowa działu edukacji w CMR Surgical.
Rozwiązania do tele-mentoringu pozwolą chirurgom i ich zespołom na dostęp do wirtualnego wsparcia naszych trenerów i preceptorów w każdym momencie. To bardzo efektywny sposób na zapewnienie dodatkowego wsparcia w trakcie doskonalenia umiejętności współpracy z systemem Versius, co w efekcie przełoży się na zapewnienie jeszcze lepszej opieki pacjentom – dodaje Morrison.
Cieszymy się, że CMR wybrał Teladoc, aby rozwijać umiejętności chirurgów pracujących z systemami Versius. Dzięki bezpiecznemu połączeniu naszych urządzeń z technologią Versius, chirurdzy, technicy, trenerzy oraz preceptorzy mogą łatwo współpracować, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom opieki nad pacjentami – dodaje Andy Puterbaugh, Prezes Teladoc Health.
Partnerstwo z CMR, firmą która podziela nasze wartości i ambicje, sprawia, że ta współpraca ma o wiele większe znaczenie niż tylko wymiar biznesowy. Z niecierpliwością czekamy na połączenie naszych sił w dziedzinie chirurgii cyfrowej, aby dostarczać wysokiej jakości technologię, która poprawi standard życia pacjentów – podsumowuje Fareed Iqbal, założyciel i dyrektor generalny, SurgEase Innovations Ltd.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.