Komunikaty PR

CMR Surgical wprowadza tele-mentoring

2022-08-29  |  11:00
Biuro prasowe

CMR Surgical (CMR) – globalna firma zajmująca się robotyką chirurgiczną – nawiązała współpracę z dwiema firmami zajmującymi się tele-mentoringiem – Teladoc Health i SurgEase Innovations Ltd. Celem jest rozszerzenie wsparcia szkoleniowego dla zespołów chirurgicznych korzystających z systemu robotycznego Versius.

Systemy tele-mentoringu wykorzystują specjalne kamery, monitory oraz systemy dźwiękowe, aby umożliwić trenerom i preceptorom chirurgicznym udzielanie w czasie rzeczywistym wskazówek oraz pomocy technicznej podczas zabiegów chirurgicznych. Odbywa się to niezależnie od miejsca wykonywania operacji. Celem jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia klinicznego zespołowi chirurgicznemu w trakcie szkolenia i opanowywania sposobów pracy z systemem robotycznym Versius.

Ta dodatkowa zdalna pomoc jest zapewniana zespołom chirurgicznym w ramach kompleksowego programu szkoleniowego CMR Surgical. Program ten wykorzystuje m.in. zaawansowaną technologię VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz szeroko zakrojone wsparcie trenerów i preceptorów.

Początkowo CMR wykorzysta urządzenie Mini Tabletop firmy Teladoc Health, które zostanie wprowadzone do szpitali w Europie (w tym w Polsce), Ameryce Południowej, Indiach i Australii.

Natomiast w szpitalach w Wielkiej Brytanii CMR będzie korzystać z technologii platformy Connected Health Intelligence Platform (CHiP) firmy SurgEase Innovation.

Podczas rozwijania swoich umiejętności w pracy z systemem Versius kluczowe znaczenie ma możliwość uzyskania porady technicznej od trenerów i preceptorów. W ramach programu Preceptor CMR wybiera odpowiedniego eksperta, który udziela wsparcia. Najpierw wsparcie odbywa się osobiście w szpitalu, a następnie poprzez tele-mentoring. Oznacza to, że można nadal korzystać z porad i wsparcia zdalnie i kiedy tylko jest taka potrzeba. Ma się wrażenie, że trener jest w pokoju z nami, widzi to, co my, i doradza nam w czasie rzeczywistym. Tego typu technologia przyniesie bezpośrednią korzyść zespołowi chirurgicznemu i ich pacjentom – mówi Vanash Patel, chirurg z West Hertfordshire Teaching Hospitals NHS Trust.

Chcemy mieć pewność, że nasza technologia szkoleniowa odpowiada zaawansowaniem robotowi nowej generacji Versius. Dlatego cieszymy się ze współpracy zarówno z Teladoc Health, jak i SurgEase Innovations, i z pewnością dobrze wykorzystamy ich najnowsze platformy szkoleniowe – komentuje Fiona Morrison, szefowa działu edukacji w CMR Surgical.

Rozwiązania do tele-mentoringu pozwolą chirurgom i ich zespołom na dostęp do wirtualnego wsparcia naszych trenerów i preceptorów w każdym momencie. To bardzo efektywny sposób na zapewnienie dodatkowego wsparcia w trakcie doskonalenia umiejętności współpracy z systemem Versius, co w efekcie przełoży się na zapewnienie jeszcze lepszej opieki pacjentom – dodaje Morrison.

Cieszymy się, że CMR wybrał Teladoc, aby rozwijać umiejętności chirurgów pracujących z systemami Versius. Dzięki bezpiecznemu połączeniu naszych urządzeń z technologią Versius, chirurdzy, technicy, trenerzy oraz preceptorzy mogą łatwo współpracować, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom opieki nad pacjentami – dodaje Andy Puterbaugh, Prezes Teladoc Health.

Partnerstwo z CMR, firmą która podziela nasze wartości i ambicje, sprawia, że ta współpraca ma o wiele większe znaczenie niż tylko wymiar biznesowy. Z niecierpliwością czekamy na połączenie naszych sił w dziedzinie chirurgii cyfrowej, aby dostarczać wysokiej jakości technologię, która poprawi standard życia pacjentów – podsumowuje Fareed Iqbal, założyciel i dyrektor generalny, SurgEase Innovations Ltd.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów Biuro prasowe
2024-12-03 | 11:40

Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów

Giving Tuesday to ogólnoświatowy dzień dobroczynności. W tym roku wypada 3 grudnia i zyska szczególne znaczenie. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza na
Zdrowie Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
2024-11-28 | 13:00

Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk

Black Weeks od Ziko Dermo to świetny moment, by odkryć szeroką gamę dermokosmetyków, które spełnią różnorodne potrzeby skóry. Klienci mogą skorzystać z
Zdrowie Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
2024-11-27 | 13:50

Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim

Lubelska Spółka zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Bolonii. Medical Inventi będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.