Komunikaty PR

CMR Surgical wprowadza tele-mentoring

2022-08-29  |  11:00
Biuro prasowe

CMR Surgical (CMR) – globalna firma zajmująca się robotyką chirurgiczną – nawiązała współpracę z dwiema firmami zajmującymi się tele-mentoringiem – Teladoc Health i SurgEase Innovations Ltd. Celem jest rozszerzenie wsparcia szkoleniowego dla zespołów chirurgicznych korzystających z systemu robotycznego Versius.

Systemy tele-mentoringu wykorzystują specjalne kamery, monitory oraz systemy dźwiękowe, aby umożliwić trenerom i preceptorom chirurgicznym udzielanie w czasie rzeczywistym wskazówek oraz pomocy technicznej podczas zabiegów chirurgicznych. Odbywa się to niezależnie od miejsca wykonywania operacji. Celem jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia klinicznego zespołowi chirurgicznemu w trakcie szkolenia i opanowywania sposobów pracy z systemem robotycznym Versius.

Ta dodatkowa zdalna pomoc jest zapewniana zespołom chirurgicznym w ramach kompleksowego programu szkoleniowego CMR Surgical. Program ten wykorzystuje m.in. zaawansowaną technologię VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz szeroko zakrojone wsparcie trenerów i preceptorów.

Początkowo CMR wykorzysta urządzenie Mini Tabletop firmy Teladoc Health, które zostanie wprowadzone do szpitali w Europie (w tym w Polsce), Ameryce Południowej, Indiach i Australii.

Natomiast w szpitalach w Wielkiej Brytanii CMR będzie korzystać z technologii platformy Connected Health Intelligence Platform (CHiP) firmy SurgEase Innovation.

Podczas rozwijania swoich umiejętności w pracy z systemem Versius kluczowe znaczenie ma możliwość uzyskania porady technicznej od trenerów i preceptorów. W ramach programu Preceptor CMR wybiera odpowiedniego eksperta, który udziela wsparcia. Najpierw wsparcie odbywa się osobiście w szpitalu, a następnie poprzez tele-mentoring. Oznacza to, że można nadal korzystać z porad i wsparcia zdalnie i kiedy tylko jest taka potrzeba. Ma się wrażenie, że trener jest w pokoju z nami, widzi to, co my, i doradza nam w czasie rzeczywistym. Tego typu technologia przyniesie bezpośrednią korzyść zespołowi chirurgicznemu i ich pacjentom – mówi Vanash Patel, chirurg z West Hertfordshire Teaching Hospitals NHS Trust.

Chcemy mieć pewność, że nasza technologia szkoleniowa odpowiada zaawansowaniem robotowi nowej generacji Versius. Dlatego cieszymy się ze współpracy zarówno z Teladoc Health, jak i SurgEase Innovations, i z pewnością dobrze wykorzystamy ich najnowsze platformy szkoleniowe – komentuje Fiona Morrison, szefowa działu edukacji w CMR Surgical.

Rozwiązania do tele-mentoringu pozwolą chirurgom i ich zespołom na dostęp do wirtualnego wsparcia naszych trenerów i preceptorów w każdym momencie. To bardzo efektywny sposób na zapewnienie dodatkowego wsparcia w trakcie doskonalenia umiejętności współpracy z systemem Versius, co w efekcie przełoży się na zapewnienie jeszcze lepszej opieki pacjentom – dodaje Morrison.

Cieszymy się, że CMR wybrał Teladoc, aby rozwijać umiejętności chirurgów pracujących z systemami Versius. Dzięki bezpiecznemu połączeniu naszych urządzeń z technologią Versius, chirurdzy, technicy, trenerzy oraz preceptorzy mogą łatwo współpracować, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom opieki nad pacjentami – dodaje Andy Puterbaugh, Prezes Teladoc Health.

Partnerstwo z CMR, firmą która podziela nasze wartości i ambicje, sprawia, że ta współpraca ma o wiele większe znaczenie niż tylko wymiar biznesowy. Z niecierpliwością czekamy na połączenie naszych sił w dziedzinie chirurgii cyfrowej, aby dostarczać wysokiej jakości technologię, która poprawi standard życia pacjentów – podsumowuje Fareed Iqbal, założyciel i dyrektor generalny, SurgEase Innovations Ltd.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.