Henkel przekazuje środki czystości dla 15 szpitali na Śląsku
Henkel Polska kontynuuje walkę z pandemią COVID-19
Henkel przekazuje środki czystości dla 15 szpitali na Śląsku
Henkel Polska prowadzi kolejne działania w Polsce w ramach globalnego programu pomocowego w walce z pandemią COVID-19. We współpracy z gliwickim Caritasem 15 szpitali z województwa śląskiego otrzyma
w sumie 6 500 opakowań środków czystości z przeznaczeniem na utrzymanie higieny w szpitalach.
Transport środków czystości marek Persil, Somat, Pur i Bref o łącznej wartości 170 tysięcy PLN trafił prosto z magazynów Henkel Polska w Raciborzu do gliwickiego Caritasu, skąd zostanie rozdystrybuowany do 15 szpitali śląskich zlokalizowanych w Zabrzu, Gliwicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu, Toszku i Pyskowicach.
To kolejna dostawa naszych środków czystości, tym razem przeznaczona dla szpitali Górnego Śląska. Tydzień temu transport naszych środków czystości i kosmetyków wartości ponad 70 tysięcy złotych przekazaliśmy do raciborskiego Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor zakładu produkcji detergentów Henkel Polska w Raciborzu.
Darowizna na rzecz Caritasu to część globalnego planu pomocowego Henkla na rzecz walki z COVID-19. Zobowiązaliśmy się przekazać 2 mln euro instytucjom międzynarodowym i organizacjom walczącym z pandemią na całym świecie. Dodatkowo udzielamy pomocy także w postaci naszych produktów do utrzymania higieny i czystości, które za pośrednictwem organizacji charytatywnych trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne – powiedziała Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska oraz dyrektor działu HR w Polsce i w regionie North-East Europe.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.