Komunikaty PR

Medicover rozwija ofertę z zakresu leczenia niedosłuchu

2022-07-19  |  15:00

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) słyszymy coraz gorzej, a do 2050 r. jedna na cztery osoby będzie miała pewien stopień ubytku słuchu. Aktualnie w Polsce niedosłuch i inne problemy ze słuchem dotyczą ok. 6 proc. populacji, a trend ten jest coraz bardziej rosnący. Dlatego w odpowiedzi na rosnący problem niedosłuchu, wybrane centra medyczne Medicover oraz niedawno otwarty salon Medicover Optyk w Łodzi oferują każdemu pacjentowi nieodpłatne badanie słuchu, jak i dostęp do spersonalizowanych aparatów słuchowych (również z dofinansowaniem NFZ), jak i konsultacji z protetykiem słuchu, audiofonologiem, laryngologiem.

W Polsce i Europie tylko 1/3 pacjentów z niedosłuchem stosuje aparat słuchowy. Dziś niedosłuch dotyczy nie tylko osób starszych, ale coraz częściej ofiarami hałasu stają się ludzie młodzi. Według badania EuroTrak w Polsce (2019 r.) odsetek dzieci, które zgłaszają problemy ze słuchem, jest największy w Europie. To samo badanie wskazuje, że tylko co trzecia osoba z ubytkami słuchu korzysta z aparatów słuchowych. Udowadnia to poważną lukę w efektywnym diagnozowaniu i leczeniu problemów ze słuchem.

Sytuację w tym zakresie chce poprawić Medicover, który w swoich wybranych centrach medycznych (w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku) i w salonie Medicover Optyk w Łodzi realizuje nieodpłatne badanie słuchu, wykonywane przez dyplomowanych protetyków. W przypadku, gdy zdiagnozowany jest niedosłuch, specjalista może niezwłocznie zaproponować dobór aparatu słuchowego. Badanie dedykowane jest osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 6 r.ż.

Odpowiedni dobór aparatu determinuje końcowy efekt słyszenia, czyli decyduje o dalszym komforcie życia. Dlatego w oparciu o wnikliwy wywiad, znając specyfikę pacjenta, proponujemy urządzenia maksymalnie dopasowane do potrzeb danego pacjenta

– mówi Gabriela Kulczak, audiofonolog z centrum medycznego Medicover – Jerozolimskie.

By zminimalizować ryzyko niedopasowania aparatu, udostępniamy go nieodpłatnie pacjentowi na okres jednego tygodnia, by zweryfikować efekt słyszenia w codziennych sytuacjach życiowych, komfort użytkowania i dopasowania do stylu życia. W takiej fazie testowania, którą w razie potrzeby wydłużamy, możliwe jest dostrajanie aparatu i korygowanie działania parametrów aparatu

– dodaje.

Pacjenci Medicover mogą liczyć na bezpłatny serwis aparatu słuchowego – podczas wizyty serwisowej u protetyka, albo za pośrednictwem serwisu producenta. Gwarancja wynosi trzy lata. Niezależnie, przez cały czas użytkowania aparatu, możliwe jest bezpłatne dostrajanie, czyszczenie bądź korygowanie pracy aparatu podczas wizyty w centrum medycznym. Pacjent ma również możliwość odbycia wizyty u specjalisty.

Nasi pacjenci mogą korzystać z profesjonalnego wsparcia laryngologa, protetyka słuchu, audiofonologa, dokonywać przeglądu i serwisu aparatu słuchowego –  a wszystko to w jednym miejscu. Taka kompleksowość usług „pod jednym dachem” oddaje najlepiej nasze holistyczne podejście do zdrowia i sprawia, że dbanie o swój zdrowy tryb życia, ogólny dobrostan, staje się po prostu łatwiejsze

– komentuje lek. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych w Medicover w Polsce.

Medicover oferuje dofinansowanie NFZ do każdego aparatu słuchowego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia refundowane są dwa aparaty słuchowe dla każdej osoby z niedosłuchem, pod warunkiem że wartość utraty słuchu przekracza 30 dB HL u dziecka (do 26 roku życia) oraz 40 dB HL u osoby dorosłej powyżej 26 roku życia (dotyczy ucha na które jest zakładany aparat słuchowy).

Aparat słuchowy na NFZ można pozyskać w następujących oddziałach Medicover:

Centra medyczne

  • Medicover – Łukiska (ul. Łukiska 1, Warszawa)

  • Medicover – Jerozolimskie (Al. Jerozolimskie 96, Warszawa)

  • Medicover – Strzegomska (ul. Strzegomska 36, Wrocław)

  • Medicover – Gdańsk Forum (ul. Targ Sienny 7, Gdańsk)

  • Medicover – Poznań Plac Andersa (Pl. Andersa 5, Poznań)

Salon optyczny

  • Medicover Optyk – Łódź Pomorska (ul. Pomorska 106, Łódź)

Niezależnie od procedury refundacyjnej, Medicover oferuje szeroki wybór aparatów w różnej kategorii cenowej, których zakup możliwy jest w systemie ratalnym.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów Biuro prasowe
2024-12-03 | 11:40

Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów

Giving Tuesday to ogólnoświatowy dzień dobroczynności. W tym roku wypada 3 grudnia i zyska szczególne znaczenie. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zaprasza na
Zdrowie Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
2024-11-28 | 13:00

Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk

Black Weeks od Ziko Dermo to świetny moment, by odkryć szeroką gamę dermokosmetyków, które spełnią różnorodne potrzeby skóry. Klienci mogą skorzystać z
Zdrowie Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
2024-11-27 | 13:50

Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim

Lubelska Spółka zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce i ochronie zdrowia nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Bolonii. Medical Inventi będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.