Komunikaty PR

Medicover rozwija ofertę z zakresu leczenia niedosłuchu

2022-07-19  |  15:00

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) słyszymy coraz gorzej, a do 2050 r. jedna na cztery osoby będzie miała pewien stopień ubytku słuchu. Aktualnie w Polsce niedosłuch i inne problemy ze słuchem dotyczą ok. 6 proc. populacji, a trend ten jest coraz bardziej rosnący. Dlatego w odpowiedzi na rosnący problem niedosłuchu, wybrane centra medyczne Medicover oraz niedawno otwarty salon Medicover Optyk w Łodzi oferują każdemu pacjentowi nieodpłatne badanie słuchu, jak i dostęp do spersonalizowanych aparatów słuchowych (również z dofinansowaniem NFZ), jak i konsultacji z protetykiem słuchu, audiofonologiem, laryngologiem.

W Polsce i Europie tylko 1/3 pacjentów z niedosłuchem stosuje aparat słuchowy. Dziś niedosłuch dotyczy nie tylko osób starszych, ale coraz częściej ofiarami hałasu stają się ludzie młodzi. Według badania EuroTrak w Polsce (2019 r.) odsetek dzieci, które zgłaszają problemy ze słuchem, jest największy w Europie. To samo badanie wskazuje, że tylko co trzecia osoba z ubytkami słuchu korzysta z aparatów słuchowych. Udowadnia to poważną lukę w efektywnym diagnozowaniu i leczeniu problemów ze słuchem.

Sytuację w tym zakresie chce poprawić Medicover, który w swoich wybranych centrach medycznych (w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku) i w salonie Medicover Optyk w Łodzi realizuje nieodpłatne badanie słuchu, wykonywane przez dyplomowanych protetyków. W przypadku, gdy zdiagnozowany jest niedosłuch, specjalista może niezwłocznie zaproponować dobór aparatu słuchowego. Badanie dedykowane jest osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 6 r.ż.

Odpowiedni dobór aparatu determinuje końcowy efekt słyszenia, czyli decyduje o dalszym komforcie życia. Dlatego w oparciu o wnikliwy wywiad, znając specyfikę pacjenta, proponujemy urządzenia maksymalnie dopasowane do potrzeb danego pacjenta

– mówi Gabriela Kulczak, audiofonolog z centrum medycznego Medicover – Jerozolimskie.

By zminimalizować ryzyko niedopasowania aparatu, udostępniamy go nieodpłatnie pacjentowi na okres jednego tygodnia, by zweryfikować efekt słyszenia w codziennych sytuacjach życiowych, komfort użytkowania i dopasowania do stylu życia. W takiej fazie testowania, którą w razie potrzeby wydłużamy, możliwe jest dostrajanie aparatu i korygowanie działania parametrów aparatu

– dodaje.

Pacjenci Medicover mogą liczyć na bezpłatny serwis aparatu słuchowego – podczas wizyty serwisowej u protetyka, albo za pośrednictwem serwisu producenta. Gwarancja wynosi trzy lata. Niezależnie, przez cały czas użytkowania aparatu, możliwe jest bezpłatne dostrajanie, czyszczenie bądź korygowanie pracy aparatu podczas wizyty w centrum medycznym. Pacjent ma również możliwość odbycia wizyty u specjalisty.

Nasi pacjenci mogą korzystać z profesjonalnego wsparcia laryngologa, protetyka słuchu, audiofonologa, dokonywać przeglądu i serwisu aparatu słuchowego –  a wszystko to w jednym miejscu. Taka kompleksowość usług „pod jednym dachem” oddaje najlepiej nasze holistyczne podejście do zdrowia i sprawia, że dbanie o swój zdrowy tryb życia, ogólny dobrostan, staje się po prostu łatwiejsze

– komentuje lek. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych w Medicover w Polsce.

Medicover oferuje dofinansowanie NFZ do każdego aparatu słuchowego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia refundowane są dwa aparaty słuchowe dla każdej osoby z niedosłuchem, pod warunkiem że wartość utraty słuchu przekracza 30 dB HL u dziecka (do 26 roku życia) oraz 40 dB HL u osoby dorosłej powyżej 26 roku życia (dotyczy ucha na które jest zakładany aparat słuchowy).

Aparat słuchowy na NFZ można pozyskać w następujących oddziałach Medicover:

Centra medyczne

  • Medicover – Łukiska (ul. Łukiska 1, Warszawa)

  • Medicover – Jerozolimskie (Al. Jerozolimskie 96, Warszawa)

  • Medicover – Strzegomska (ul. Strzegomska 36, Wrocław)

  • Medicover – Gdańsk Forum (ul. Targ Sienny 7, Gdańsk)

  • Medicover – Poznań Plac Andersa (Pl. Andersa 5, Poznań)

Salon optyczny

  • Medicover Optyk – Łódź Pomorska (ul. Pomorska 106, Łódź)

Niezależnie od procedury refundacyjnej, Medicover oferuje szeroki wybór aparatów w różnej kategorii cenowej, których zakup możliwy jest w systemie ratalnym.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.