Komunikaty PR

Nick Jonas globalnym ambasadorem marki Dexcom.

2021-05-18  |  18:15
Biuro prasowe

Nick Jonas został globalnym ambasadorem marki Dexcom, producenta systemów do ciągłego monitorowania poziomu glukozy (CGM).  U amerykańskiego piosenkarza i aktora cukrzyca typu 1 została zdiagnozowana w 2003 roku, gdy był nastolatkiem. Obecnie, 28-letni gwiazdor otwarcie opowiada o swojej chorobie, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi diabetykami w nowym spocie, wyemitowanym po raz pierwszy na amerykańskim Super Bowlu. Reklama pokazuje system CGM Dexcom jako nową, lepszą technologię, która zastąpi bolesne nakłuwanie opuszków palców wykonywane do tradycyjnego pomiaru cukru glukometrem.

 „Zbyt wiele osób z cukrzycą nadal cierpi z powodu bolesnego i przestarzałego nakłuwania palców” – mówi Nick Jonas. „Naprawdę wierzę, że diabetycy zasługują na  najlepszą możliwą opiekę i taki jest duch mojego pierwszego spotu. Bardzo zależy mi na tym, aby dotrzeć z komunikatem zwiększającym świadomość i podkreślającym potrzebę lepszego dostępu do systemów CGM dla tak wielu osób z cukrzycą, jak to tylko możliwe.”

Dziesiątki milionów osób chorych na cukrzycę na całym świecie by zmierzyć poziom cukru wciąż posługuje się tradycyjną metodą nakłuwania palców. To zwraca uwagę na brak wiedzy o przełomowej technologii ciągłego monitorowania glikemii (CGM), która rewolucjonizuje samokontrolę w cukrzycy i potrzebę poprawy dostępu do CGM.

System CGM Dexcom G6 wykorzystuje umieszczony pod skórą czujnik i nadajnik, który w czasie rzeczywistym wysyła odczyty poziomu glukozy do kompatybilnego smartfonu* lub odbiornika Dexcom, bez konieczności wykonywania bolesnego pomiaru glukometrem †. CGM Dexcom wyświetla także informacje o strzałkach trendu, by pokazać kierunek i tempo zmiany poziomu glukozy, ułatwiając podejmowanie decyzji terapeutycznych oraz pomagając w unikaniu zbyt wysokich i niskich wartości glukozy. ‡

Spot reklamowy, w którym wystąpił Nick Jonas, pokazuje jak bardzo rozwinęły się różne technologie w ciągu ostatnich 40 lat. Kontrastuje to z faktem, że osoby z cukrzycą wciąż korzystają z metody wynalezionej w latach 70 XX w., czyli kilka razy dziennie nakłuwają opuszki palców, aby zmierzyć poziom glukozy. Polska wersja spotu będzie emitowana przez najbliższe miesiące w mediach cyfrowych.

 „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Nickiem Jonasem, ponieważ przyświeca nam wspólny cel.  Pragniemy w jak najefektywniejszy sposób wyjaśnić działanie technologii CGM, która w znaczący sposób poprawia jakość życia osób z cukrzycą” – powiedział Chad Petterson, starszy wiceprezes ds. globalnego marketingu w Dexcom  - „Cukrzycy zasługują na najlepszą opiekę, dlatego wraz z czołowymi stowarzyszeniami diabetyków, pracownikami służby zdrowia oraz ubezpieczycielami staramy się zwiększyć wiedzę o systemach CGM oraz poprawić dostęp do nich.”

Współpraca Dexcom z Nickiem Jonasem opiera się na ścisłej kooperacji z najważniejszymi organizacjami typu non-profit zajmującymi się cukrzycą. W ten sposób ma powstać wielozasięgowy panel dyskusyjny, na którym będzie poruszana potrzeba uświadamiania, edukowania oraz łatwiejszego dostępu do nowoczesnych metod kontrolowania cukrzycy. Do organizacji zaangażowanych w projekt należą: Beyond Type 1, organizacja non-profit, której współzałożycielem jest Nick Jonas, Children With Diabetes, College Diabetes Network, JDRF International oraz Taking Control of Your Diabetes.

Aby dowiedzieć się więcej o systemie Dexcom CGM, odwiedź: dexcompolska.pl/

***

* Listę urządzeń, które są kompatybilne z systemem Dexcom G6 znajdziesz na: https://www.dexcom.com/compatibility

 † Jeśli ostrzeżenia dotyczące poziomu glukozy i odczyty z G6 nie odpowiadają objawom i lub symptomom, do podejmowania decyzji terapeutycznych należy użyć glukometru.

Wymaga połączenia internetowego i aplikacji Dexcom Follow

Ostrzeżenie predykcyjne zbliżającym się o 55 mg/dL za 20 minut może w porę powiadomić o ciężkiej hipoglikemii – dając pacjentowi czas na odpowiednie działania, które mogą zapobiec zagrożeniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.