Szczepienia przeciw COVID-19 w Atrium Promenada
Od dziś mieszkańcy Pragi Południe i okolic zyskują nowy tymczasowy punkt szczepień. W trosce o ich zdrowie i wygodę miejsce szczepień powstanie w aptece ogólnodostępnej w Atrium Promenada. Szczepienia będą realizowane jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.
W aptece do dyspozycji pacjentów będzie wykwalifikowany personel medyczny. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma międzynarodowy certyfikat zaświadczający o przyjęciu szczepionki. Funkcjonowanie tymczasowego punktu szczepień zostało tak zorganizowane, aby nie wpływało na komfort zakupów w aptece i drogerii.
Z tymczasowego punktu szczepień w Atrium Promenada pacjenci mogą skorzystać już od najbliższego piątku, 9 lipca. Kolejne terminy szczepień dostępne są 16 i 17 lipca br. Punkt funkcjonuje w porach otwarcia apteki – od poniedziałku do soboty w godzinach 09:00 - 22:00. Akcja będzie kontynuowana w zależności od dostępności szczepionek.
Na szczepienie w punkcie szczepień można zapisać się przez:
- Internetowe Konto Pacjenta,
- ogólnopolską infolinię pod numerem telefonu 989,
- e-rejestrację dostępną na stronie http://www.gov.pl/szczepimysie.
Lokalizacja punktu szczepień w Atrium Promenada:
Apteka SUPER-PHARM
poziom 0 (przy wejściu do centrum handlowego od ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego)
Informacje o rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dostępne są na oficjalnej stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.
Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowała także apteka Super- Pharm wraz z Atrium Promenada. Nowo otwarty punkt w warszawskiej galerii to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – do tej pory podobne punkty powstały w Atrium Plejada w Bytomiu, we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej, w CH Focus w Bydgoszczy, w King Cross Praga w Warszawie oraz w Atrium Mosty w Płocku.
Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Atrium Promenada można znaleźć na stronie https://warszawa.promenada.com/.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.