Znak rekomendacji PTS dla produktów z portfolio Orbit®
Bezcukrowe gumy Orbit® Spearmint i Peppermint oraz Orbit® for Kids otrzymały rekomendację PTS – największej organizacji naukowej zrzeszającej lekarzy stomatologów w Polsce. Jest to oficjalne potwierdzenie, że produkty te pełnią ważną rolę w codziennej higienie jamy ustnej.Bezcukrowe gumy Orbit® Spearmint i Peppermint oraz Orbit® for Kids otrzymały rekomendację PTS – największej organizacji naukowej zrzeszającej lekarzy stomatologów w Polsce. Jest to oficjalne potwierdzenie, że produkty te pełnią ważną rolę w codziennej higienie jamy ustnej.
Żucie bezcukrowej gumy przez kilka minut po posiłku jest optymalnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie ma możliwości wyszczotkowania zębów. Dzięki tej czynności aż 10-krotnie zwiększa się wydzielanie śliny, co pomaga zneutralizować kwasy osadu nazębnego mogące atakować szkliwo. Bezcukrowa guma do żucia pomaga także usunąć resztki żywności pozostałe po jedzeniu, zmniejszając ryzyko powstania próchnicy. Dlatego właśnie Polskie Towarzystwo Stomatologiczne rekomenduje Orbit® Spearmint, Peppermint oraz Orbit® for Kids w profilaktyce zdrowych i czystych zębów.
Znak rekomendacji przyznany przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne to potwierdzenie przez niezależną, rozpoznawalną instytucję benefitów funkcjonalnych oznaczonych nim produktów Orbit® oraz ich ważnej roli w codziennej higienie jamy ustnej. To też naukowe potwierdzenie faktu, że nasze bezcukrowe gumy do żucia pomagają dbać o zdrowy uśmiech – mówi Beata Rożek, Dyrektor ds. Korporacyjnych Mars Polska.
Mars Polska od lat angażuje się w działania mające na celu podnoszenie świadomości na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Poprzez markę Orbit® od lat promuje profilaktykę zdrowia zębów jako współorganizator, realizowanego z sukcesem od 2013 roku, ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem” oraz partner akcji „Polska mówi aaa”. Dzięki współpracy z ekspertami marka wypracowała i aktywnie popularyzuje 4 kroki do zdrowych zębów, które w prosty sposób tłumaczą, jak minimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy. Jednym z nich jest właśnie żucie bezcukrowej gumy po jedzeniu i piciu, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów.
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne to jedno z najdłużej działających towarzystw naukowych w Polsce, promujące najwyższe standardy stomatologiczne. Celem tej organizacji jest rozwijanie wiedzy stomatologicznej oraz jej popularyzacja wśród lekarzy stomatologów.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.