Zmiany na czele Mazda Motor Poland
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Maciej Hochman, dotychczasowy Dyrektor Finansowy i HR Mazda Motor Poland obejmie 1 grudnia 2023 r. stanowisko Dyrektora Zarządzającego Mazdy w Polsce. Łukasz Paździor, który dotychczas pełnił tę funkcję awansuje na pozycję Dyrektora Regionalnego SMG (Selected Markets Group) – Europy środkowej, wschodniej oraz Irlandii i Portugalii.
„Polskie przedstawicielstwo Mazdy jest w świetnej kondycji, zajmuje piątą pozycję w Europie pod względem liczby sprzedawanych samochodów, ma silną i stabilną sieć dealerską, a sama marka jest przez Polaków postrzegana bardzo pozytywnie i coraz częściej porównywana do uznanych graczy segmentu premium. Przekazanie sterów w Mazda Motor Poland Maciejowi Hochmanowi to najlepszy wybór, jakiego mogliśmy dokonać; Maciej jest gwarantem kontynuacji obranego kierunku i dalszych sukcesów w budowaniu marki Mazda w Polsce” – podsumowuje zmianę Wojciech Halarewicz, Wiceprezes Mazda Motor Europe ds Sprzedaży i Obsługi Klienta. „Jednocześnie Łukasz to dla nas naturalny kandydat do objęcia nowej roli w regionie SMG, do którego polska organizacja należała do 2021 r. Łukasz zna specyfikę rynków, z którymi będzie pracować i jestem przekonany, że świetnie poradzi sobie z nowymi wyzwaniami” – dodaje Halarewicz.
Maciej Hochman jest związany z Mazdą Motor Poland od początku istnienia oficjalnego importerstwa, czyli od 2008 r. i przez cały czas pełnił rolę Dyrektora Finansowego. Wcześniej pracował w branżach finansowej i motoryzacyjnej na kierowniczych stanowiskach. „Dołożę wszelkich starań, by moje doświadczenia zebrane przez ponad dwie dekady posłużyły do dalszego rozwoju i docelowego osiągnięcia przez Mazdę w naszym kraju statusu marki premium. Przed nami ekscytujący czas z nowymi modelami, które pozwolą nam stopniowo pozycjonować markę jeszcze wyżej, pozostawiając klientom wybór preferowanej opcji napędu w myśl strategii Multi-Solution” – powiedział Maciej Hochman.
Łukasz Paździor, który także związany jest z Mazdą od 2008 r. – najpierw jako Dyrektor Sprzedaży, a od 2011 r. jako Dyrektor Zarządzający – obejmuje stanowisko Dyrektora Regionalnego SMG i będzie odpowiadać za 20 rynków Europy środkowej i wschodniej – od Czech i Słowacji po Grecję oraz Irlandię i Portugalię. Przez 12 minionych lat Łukasz Paździor w konsekwentny sposób zapewniał ponadprzeciętne wyniki we wszystkich obszarach – sprzedaży, wyniku finansowego, satysfakcji klientów i dealerów oraz pozycjonowania marki Mazda na polskim rynku, stosując przy tym najwyższe standardy biznesowe. „Decyzja o opuszczeniu struktury Mazdy w Polsce to dla mnie podwójnie emocjonalne wydarzenie – z jednej strony czuję się bardzo związany z organizacją, którą współtworzyłem od początku i kierowałem przez większą część istnienia, ale z drugiej strony nie ukrywam ekscytacji nowymi wyzwaniami. Mam nadzieję, że będę mógł wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie z polskiego rynku w działaniach na skalę europejską” – powiedział Łukasz Paździor.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.