Zmiany w składzie zarządu American Heart of Poland
Największa, wysoko wyspecjalizowana sieć klinik kardiologicznych American Heart of Poland (AHP) informuje o zmianach w składzie zarządu. Decyzją Rady Nadzorczej, na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Adam Szlachta, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w zarządzie spółki, a nowym członkiem zarządu został Piotr Czyż, dotychczasowy Dyrektor ds. Inwestycji w grupie AHP.
- Podjęliśmy decyzję o zmianach w zarządzie spółki AHP S.A. Powodem tej decyzji są potrzeby związane z przygotowaniem wieloletniej strategii dalszego rozwoju Grupy zmierzającej do dywersyfikacji prowadzonej działalności medycznej w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Zadanie, które stało przed dotychczasowym zarządem, zostało wykonane z powodzeniem. Obecnie, po zakończeniu tego etapu zmian, spółka wchodzi w okres zrównoważonego rozwoju, dlatego stery w firmie przejmują ludzie, których celem będzie zaplanowanie dalszego rozwoju grupy, uwzględniającego dynamiczne zmiany rynku medycznego wywołane m.in. epidemią COVID-19 – komentuje dr n. med. Zbigniew Czyż, Przewodniczący Rady Nadzorczej AHP S.A.
Nowy Prezes Zarządu AHP S.A., Adam Szlachta jest związany z branżą kardiologiczną od 2011 roku. Swoje niemal 10-cio letnie doświadczenie w branży medycznej zdobywał zarządzając finansami holdingów medycznych w polskim i międzynarodowym środowisku. Wcześniej realizował projekty w jednej z największych firm konsultingowych działających na polskim rynku. Nowy Członek Zarządu, Piotr Czyż, do tej pory pełnił stanowisko Dyrektora ds. Inwestycji w Grupie AHP, a jego głównym obszarem działalności było planowanie i realizacja inwestycji spółki.
- Nominacja na stanowisko Prezesa Zarządu to dla mnie duże wyzwanie, któremu postaram się sprostać. Obecnie został skutecznie zakończony pierwszy etap transformacji w firmie, który przeprowadzono w zdecydowany i sprawny sposób. Celem, jaki stawiamy przed sobą obecnie jest wprowadzenie strategii fundamentalnego rozwoju Grupy poprzez wzrost i dywersyfikację działalności medycznej, rozwój organiczny a także akwizycje. Okoliczności związane z pandemią COVID-19, z jakimi się mierzymy są z pewnością dużym wyzwaniem dla realizacji tych planów, ale jestem przekonany, że kompetencje, doświadczenie i determinacja obecnego zarządu poprowadzi Grupę w kierunku zrównoważonego wzrostu – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu AHP.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.