Zmiany w składzie zarządu American Heart of Poland
Największa, wysoko wyspecjalizowana sieć klinik kardiologicznych American Heart of Poland (AHP) informuje o zmianach w składzie zarządu. Decyzją Rady Nadzorczej, na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Adam Szlachta, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w zarządzie spółki, a nowym członkiem zarządu został Piotr Czyż, dotychczasowy Dyrektor ds. Inwestycji w grupie AHP.
- Podjęliśmy decyzję o zmianach w zarządzie spółki AHP S.A. Powodem tej decyzji są potrzeby związane z przygotowaniem wieloletniej strategii dalszego rozwoju Grupy zmierzającej do dywersyfikacji prowadzonej działalności medycznej w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Zadanie, które stało przed dotychczasowym zarządem, zostało wykonane z powodzeniem. Obecnie, po zakończeniu tego etapu zmian, spółka wchodzi w okres zrównoważonego rozwoju, dlatego stery w firmie przejmują ludzie, których celem będzie zaplanowanie dalszego rozwoju grupy, uwzględniającego dynamiczne zmiany rynku medycznego wywołane m.in. epidemią COVID-19 – komentuje dr n. med. Zbigniew Czyż, Przewodniczący Rady Nadzorczej AHP S.A.
Nowy Prezes Zarządu AHP S.A., Adam Szlachta jest związany z branżą kardiologiczną od 2011 roku. Swoje niemal 10-cio letnie doświadczenie w branży medycznej zdobywał zarządzając finansami holdingów medycznych w polskim i międzynarodowym środowisku. Wcześniej realizował projekty w jednej z największych firm konsultingowych działających na polskim rynku. Nowy Członek Zarządu, Piotr Czyż, do tej pory pełnił stanowisko Dyrektora ds. Inwestycji w Grupie AHP, a jego głównym obszarem działalności było planowanie i realizacja inwestycji spółki.
- Nominacja na stanowisko Prezesa Zarządu to dla mnie duże wyzwanie, któremu postaram się sprostać. Obecnie został skutecznie zakończony pierwszy etap transformacji w firmie, który przeprowadzono w zdecydowany i sprawny sposób. Celem, jaki stawiamy przed sobą obecnie jest wprowadzenie strategii fundamentalnego rozwoju Grupy poprzez wzrost i dywersyfikację działalności medycznej, rozwój organiczny a także akwizycje. Okoliczności związane z pandemią COVID-19, z jakimi się mierzymy są z pewnością dużym wyzwaniem dla realizacji tych planów, ale jestem przekonany, że kompetencje, doświadczenie i determinacja obecnego zarządu poprowadzi Grupę w kierunku zrównoważonego wzrostu – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu AHP.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.