Mówi: | Sheila Marie Brugger |
Funkcja: | dyrektor ds. marketingu |
Firma: | Littleone |
Coraz mocniejszy segment baby tech. Inteligentna butelka podgrzeje pokarm w kilkadziesiąt sekund i będzie utrzymywać optymalną temperaturę
Obyte z nowymi technologiami i używające ich na co dzień młode pokolenia oczekują cyfrowych rozwiązań w każdym aspekcie życia, również przy wychowywaniu dzieci. Rynek rozwiązań z zakresu baby tech oferuje coraz więcej innowacji, które mają ułatwiać opiekę nad niemowlakami i starszymi pociechami. Przykładem może być inteligentna butelka podgrzewająca pokarm do odpowiedniej temperatury i alarmująca, gdy zajdzie ryzyko poparzenia dziecka przy karmieniu. Jeszcze w tym roku rozwiązanie koreańskiego start-upu ma być dostępne na europejskim rynku.
– To pierwsza inteligentna butelka dla niemowląt. Podgrzewa mleko, kiedy na przykład wykonujemy ćwiczenia, uprawiamy sport na zewnątrz albo jesteśmy w domu. Można ją włączyć za pomocą aplikacji lub ręcznie, aby sterować temperaturą i monitorować czas. Jeśli ust5awimy przypomnienia o karmieniu, wysyła nam powiadomienia – mówi agencji Newseria Innowacje Sheila Marie Brugger, dyrektor ds. marketingu w LittleOne.
Jak wyjaśnia producent, Smart Bottle ma precyzyjny czujnik, który utrzymuje pokarm w optymalnej temperaturze, dzięki czemu mleko nie traci składników odżywczych.
– Jeśli ustawimy temperaturę na 30 stopni, dno butelki może podgrzać się bardziej ze względu na gromadzenie się tam ciepła, co jest niepożądane. Nasza butelka powiadomi o tym wibracjami, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że w danej chwili nie możemy podać dziecku mleka – wyjaśnia Sheila Marie Brugger. – Korzystamy z opatentowanego rozwiązania, które oblicza dokładną temperaturę i inne parametry. Dzięki temu otrzymujemy bardziej intuicyjny produkt z powiadomieniami dla rodzica, co pozwala maksymalnie uprościć proces przygotowania karmienia.
Wibracje ostrzegają również w przypadku, kiedy butelka jest ustawiona pod niewłaściwym kątem i dziecko ma problem ze ssaniem pokarmu. Dodatkowo funkcja automatycznego dzienniczka pozwala kontrolować czas karmienia i przerwy między posiłkami, dzięki czemu rodzicom łatwiej planować karmienie i podgrzanie mleka z odpowiednim wyprzedzeniem.
– To inteligentna butelka, do której nie są potrzebne żadne inne podłączane akcesoria. Całe zaplecze inteligentnych rozwiązań jest już z nią zintegrowane, na przykład bateria – mówi dyrektor ds. marketingu w LittleOne.
Zaprezentowana na targach IFA w Berlinie butelka jest już dostępna w USA, Japonii, Korei i Rosji. W grudniu ma się pojawić w europejskich sklepach.
Inne inteligentne rozwiązania LittleOne to m.in. Smart Pee Pee, czujnik przyczepiany do pieluchy, który zawiadomi o konieczności jej wymiany. Firma pracuje także nad aplikacją, dzięki której będzie można również odbywać zdalne konsultacje z pediatrą, wykorzystując do tego informacje gromadzone przez smart produkty.
Eksperci oceniają, że światowy rynek baby tech będzie się rozwijał, stymulowany tym, że pokolenie młodych rodziców to osoby przyzwyczajone do wykorzystywania najnowszych technologii w codziennym życiu. Opieka rodzicielska jest więc kolejnym aspektem, w którym będą poszukiwać ułatwień, oferowanych przez innowatorów. Wśród nich są różne urządzenia do monitorowania dziecka, czego przykładem mogą być nie tylko elektryczne nianie, lecz również inteligentne skarpetki rejestrujące poziom tlenu i tętno dziecka oraz inne urządzenia do monitorowania snu i oddechu dziecka. Inne przykłady nowoczesnych rozwiązań to elektryczny wózek, inteligentna kołyska, gadżety wspomagające proces karmienia, kąpania i przewożenia dzieci. Inteligentne mogą być także prześcieradła, które pomogą zmierzyć i zważyć dziecko.
Firma Absolute Markets Insight wyceniała rynek baby tech w 2021 roku na prawie 200 mld dol. Jej analitycy oceniają, że średnioroczne tempo wzrostu sięgnie w kolejnych latach prawie 9 proc. (do 2030 roku). Jako największy hamulec w rozwoju rynku wskazują na ceny tych nowinek technologicznych, przez co nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić.
Czytaj także
- 2025-07-04: Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
- 2025-07-08: Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy
- 2025-06-26: Trwają prace nad nowymi przepisami chroniącymi dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym. Mają dostosować prawo do rozwoju technologii
- 2025-06-25: Polskie przedsiębiorstwa otwarte na transformację w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Nowa mapa drogowa mogłaby w tym pomóc
- 2025-06-17: Zagrożenie krztuścem pozostaje najwyższe od ponad trzech dekad. Odporność utrzymuje się do 10 lat po szczepieniu
- 2025-06-17: Nowe opłaty za emisję CO2 mogą spowodować wzrost kosztów wielu małych i średnich firm. Eksperci apelują o mądre instrumenty wsparcia [DEPESZA]
- 2025-07-04: W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję
- 2025-06-05: Już pięciolatki interesują się pieniędzmi. Wakacje to dobry moment na edukację finansową
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-05-27: Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.