Mówi: | Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations, Bank Millennium Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity |
Banki coraz częściej wykorzystują rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Służy im do promocji produktów i sztuki
Nowe technologie sprzyjają rozwojowi nowych usług i produktów w bankowości. Takie rozwiązania jak biometria czy sztuczna inteligencja stają się już standardem. Banki coraz chętniej sięgają też po wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość (VR i AR), m.in. do promocji swoich produktów.
– Jednym z naszych celów strategicznych jest to, aby bank był na bardzo wysokim poziomie pod względem rozwoju technologii. Takie są oczekiwania naszych klientów, którzy dzisiaj korzystają z bankowości poprzez internet i urządzenia mobilne. 2/3 z nich korzysta z bankowości internetowej. Dlatego rozwój technologiczny i wykorzystanie takich rozwiązań jak biometria, sztuczna inteligencja czy rzeczywistość wirtualna są dla nas szalenie istotne –tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.
Bank Millennium wprowadza innowacyjne rozwiązania, zwłaszcza w bankowości elektronicznej. Jako jedyny bank oferuje w aplikacji mobilnej możliwość zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego z użyciem kodu Aztec. Klienci coraz częściej korzystają też z nowych rozwiązań technologicznych oferowanych przez instytucje finansowe. W 2016 roku liczba aktywnych klientów bankowości mobilnej i online Millennium przekroczyła milion (wzrost o 16 proc. rdr.), a liczba klientów aktywnie korzystających z aplikacji mobilnych i mobilnego internetu sięgnęła 600 tys. (wzrost o 38 proc. rdr.).
– Finanse przyszłości są oparte na technologiach. Dlatego Bank Millennium stawia na rozwój i wykorzystanie takich technologii, które sprawiają, że bankowanie dla klienta jest coraz przyjemniejsze i prostsze. Wykorzystujemy biometrię, sztuczną inteligencję, a także rozszerzoną rzeczywistość. Jako pierwszy bank w Polsce wykorzystaliśmy rozszerzoną rzeczywistość do promocji swojego produktu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów. Technologia to coś, co jest jednym ze wspólnych mianowników między bankiem a Festiwalem Millennium Docs Against Gravity – podkreśla Iwona Jarzębska.
W tym roku podczas Festiwalu Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy odbędzie się pokaz filmów zarejestrowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości. W ciągu czterech dni w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu będzie można obejrzeć siedem ważnych społecznie filmów.
– Virtual Reality jest technologią, która pomaga nam doświadczać historii, nie tylko ją oglądać. To olbrzymi krok do przodu w rozwoju sztuki filmowej. Wybraliśmy filmy, które pomagają doświadczać historii, czyjegoś losu, a nie zapraszamy widzów po prostu do pięknych spacerów po dnie oceanów. Są to zarówno pełnometrażowe filmy, jak i wersje krótsze – zapowiada Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
– Uważamy, że powinniśmy wspierać społeczności lokalne, w których prowadzimy działalność komercyjną. Od początku istnienia banku wspieramy inicjatywy kulturalne, które wydają nam się ważne z punktu widzenia rozwoju społeczeństwa i rozwoju przyszłych pokoleń. Jedną z nich jest Millennium Docs Against Gravity, festiwal filmów dokumentalnych, którego partnerem jesteśmy od 12 lat – podkreśla Iwona Jarzębska.
Jak przekonuje Iwona Jarzębska, realizację działań odpowiedzialnego społecznie biznesu potwierdza obecność w Respect Index, indeksie giełdowym spółek odpowiedzialnych społecznie notowanych na GPW w Warszawie.
– Wierzymy, że tylko trwałe finansowanie przedsięwzięć kulturalnych pozwala na ich rozwój. Z przyjemnością patrzymy na to, jak Millennium Docs Against Gravity rozwinął się przez ostatnie 12 lat. Dzisiaj to uznane wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu, ze świetnym repertuarem i społecznością, która powstała wokół festiwalu – wskazuje przedstawicielka Banku Millennium.
Bank Millennium angażuje się kulturalnie od ponad 25 lat. Od 2006 roku jest zaś mecenasem festiwalu i sponsorem Nagrody Głównej Millennium, od 2016 roku jest jego mecenasem tytularnym.
– Istotne są dla nas wartości, jakie festiwal reprezentuje: otwartość, odwaga i stawianie na dyskusje o tematach, które są ważne dla społeczeństwa obecnie, ale też dla przyszłych pokoleń – tłumaczy Iwona Jarzębska.
14. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 12–21 maja w Warszawie i Wrocławiu, w Lublinie 11–14 maja, a w Gdyni 17–26 maja. Lokalna edycja festiwalu odbędzie się także w Bydgoszczy w dniach 16–21 maja.
Czytaj także
- 2025-04-04: Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona
- 2025-03-11: Ponad 1,2 tys. projektów związanych z zieloną transformacją miast. BGK podpisał już umowy na 6,4 mld zł
- 2025-03-13: Inwestycje w sztuczną inteligencję na bardzo niskim poziomie. Potencjał polskich kadr nie jest wykorzystywany
- 2025-02-26: Cyfrowe euro coraz bliżej. Europejski Bank Centralny przygotowuje się do rewolucji w systemie płatności
- 2025-02-12: Europejski Bank Centralny ma być lepiej przygotowany na przyszłe szoki inflacyjne. Walka o stabilność cen powinna być głównym celem
- 2025-02-10: Dwie trzecie polskich przedsiębiorców znalazło się na celowniku cyberoszustów. Niewielki odsetek zgłasza to do odpowiednich służb
- 2025-02-11: Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
- 2025-02-18: Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
- 2025-02-04: Przybywa pozwów związanych z sankcją kredytu darmowego. Nawet 90 proc. umów kredytowych może zawierać uchybienia
- 2025-02-06: Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.